glade - en to ca translation catalogue (1203 entries)

en:  errors opening project file:
ca:  errors en obrir el fitxer del projecte:

en: %s signals
ca: %s senyals

en: /*
     * Translatable strings file generated by Glade.
     * Add this file to your project's POTFILES.in.
     * DO NOT compile it as part of your application.
     */
ca: /*
     * Fitxer de cadenes traduïbles generat pel Glade.
     * Afegiu aquest fitxer al POTFILES.in del vostre projecte.
     * NO el compileu com a part de la vostra aplicació.
     */

en: 24 Hour Format:
ca: Format de 24 hores:

en: <b>Note:</b> for large applications the use of libglade is recommended.
ca: <b>Atenció:</b> es recomana fer servir libglade per a aplicacions complexes.

en: <b>Note:</b> this option is deprecated - use intltool instead.
ca: <b>Atenció:</b> aquesta opció ja no se suportarà en el futur. Feu servir l'intltool.

en: <untitled>
ca: <sense títol>

en: A unique identifier for the window to be used when restoring a session
ca: Un identificador únic per a la finestra, que s'utilitzarà per recuperar una sessió

en: About Glade
ca: Quant al Glade

en: Above Child:
ca: Sobre el fill:

en: Accelerator
ca: Accelerador

en: Accelerator:
ca: Accelerador:

en: Accelerators
ca: Acceleradors

en: Accelerators:
ca: Acceleradors:

en: Accepts Tab:
ca: Amb tabuladors:

en: Action:
ca: Acció:

en: Activates Default:
ca: S'activa per defecte:

en: Active
ca: Actiu

en: Active:
ca: Actiu:

en: Activity Mode:
ca: Mode d'activitat:

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Alignment
ca: Afegeix alineació

en: Add Event Box
ca: Afegeix un quadre d'esdeveniments

en: Add Finish Page
ca: Afegeix una pàgina final

en: Add Label Widget
ca: Afegeix un element etiqueta

en: Add Scrolled Window
ca: Afegeix una finestra amb desplaçament

en: Add Start Page
ca: Afegeix una pàgina inicial

en: Add _Child
ca: Afegeix un _fill

en: Add _Separator
ca: Afegeix un _separador

en: Add a new child item below the selected item.
ca: Afegeix un nou element fill sota l'element seleccionat.

en: Add a new item below the selected item.
ca: Afegeix un nou element sota l'element seleccionat.

en: Add a separator below the selected item.
ca: Afegeix un separador a sota de l'element seleccionat.

en: Add dock band on bottom
ca: Afegeix una banda adjuntable a sota

en: Add dock band on left
ca: Afegeix una banda adjuntable a l'esquerre

en: Add dock band on right
ca: Afegeix una banda adjuntable a la dreta

en: Add dock band on top
ca: Afegeix una banda adjuntable a sobre

en: Add dock item after
ca: Afegeix un element adjuntable després

en: Add dock item before
ca: Afegeix un element adjuntable abans

en: Add floating dock item
ca: Afegeix un element adjuntable flotant

en: Additional information, such as a description of the package and its home page on the web
ca: Informació addicional, per exemple una descripció del paquet i la seva pàgina principal a la xarxa

en: After
ca: Després

en: After:
ca: Després:

en: Alignment
ca: Alineació

en: Allow Floating:
ca: Permetre que floti:

en: Alt
ca: Alternativa

en: Amount of pixels to indent paragraphs
ca: Quantitat de píxels per sagnar els paràgrafs

en: An optional icon to show on the left of the menu item.
ca: Una icona opcional per mostrar a l'esquerra de l'element de menú.

en: Anti-Aliased:
ca: Suavitzat:

en: Any change in X Windows property
ca: Qualsevol canvi en les propietats de l'X Windows

en: Any change in input focus
ca: Qualsevol canvi en el focus d'entrada

en: Any change in visibility
ca: Qualsevol canvi en la visibilitat

en: Any change in window structure
ca: Qualsevol canvi en l'estructura de la finestra

en: Any key pressed
ca: Qualsevol tecla premuda

en: Any key released
ca: Qualsevol tecla alliberada

en: Any mouse button pressed
ca: Qualsevol botó del ratolí premut

en: Any mouse button released
ca: Qualsevol botó del ratolí alliberat

en: Are you sure you want to create a new project?
ca: Esteu segur que voleu crear un nou projecte?

en: Are you sure you want to quit?
ca: Esteu segurs que voleu sortir?

en: Area Height:
ca: Alçada de l'àrea:

en: Area Width:
ca: Amplada de l'àrea:

en: Arrow
ca: Fletxa

en: Aspect Frame
ca: Aspecte del marc

en: Authors:
ca: Autors:

en: Auto
ca: Automàtic

en: Auto Close:
ca: Tanca automàticament:

en: Auto-Destroy:
ca: Autodestrucció:

en: Back. Color:
ca: Color de fons:

en: Back. Pixmap:
ca: Mapa de píxels de fons

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background:
ca: Fons:

en: Backup Source Files
ca: Còpia de seguretat dels fitxers

en: Base color
ca: Color de base

en: Basic Options:
ca: Opcions bàsiques:

en: Bonobo Control
ca: Control Bonobo

en: Border Width:
ca: Gruix del contorn:

en: Bottom
ca: Inferior

en: Bottom Padding:
ca: Encoixinament inferior:

en: Browse...
ca: Navega...

en: Build
ca: Munta

en: Build the Source Code
ca: Munta el codi font

en: Button
ca: Botó

en: Button Relief:
ca: Relleu dels botons:

en: C Options
ca: Opcions de C

en: Calendar
ca: Calendari

en: Can Default:
ca: Pot ser predeterminat:

en: Can Focus:
ca: Pot tenir focus:

en: Can't delete any children.
ca: No es pot suprimir cap fill.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel, Apply, OK
ca: Cancel·la, Aplica, D'acord

en: Cancel, OK
ca: Cancel·la, D'acord

en: Cannot add a %s to a GtkOptionMenu.
ca: No es pot afegir un %s a un GtkOptionMenu.

en: Case Sensitive:
ca: Majúscules/minúscules:

en: Cell X:
ca: Cel·la X:

en: Cell Y:
ca: Cel·la Y:

en: Center
ca: Centra

en: Character
ca: Caràcter

en: Character data expected
ca: S'esperava una dada de tipus caràcter

en: Check
ca: Comprovació

en: Check Button
ca: Botó de comprovació

en: Check Menu Item
ca: Element de menú de comprovació

en: Class id missing
ca: Falta l'identificador de classe

en: Class unknown
ca: Classe desconeguda

en: Class:
ca: Classe:

en: Clear
ca: Neteja

en: Click
ca: Clica

en: Climb Rate:
ca: Increment:

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Close
ca: Tanca

en: Col Spacing:
ca: Espai entre columnes:

en: Col Span:
ca: Despl. de columnes:

en: Color Chooser Button
ca: Botó de selecció de color

en: Color Selection
ca: Selecció de colors

en: Color Selection Dialog
ca: Diàleg de selecció de color

en: Column 1
ca: Columna 1

en: Column 2
ca: Columna 2

en: Columned List
ca: Llista amb columnes

en: Columned Tree
ca: Arbre amb columnes

en: Columns:
ca: Columnes:

en: Combo Box
ca: Quadre combinat

en: Combo Box Entry
ca: Entrada del quadre combinat

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Common
ca: Comú

en: Connection Selector
ca: Seleccionador de connexions

en: Contents Back. Color:
ca: Fons del contingut:

en: Controlled By
ca: Controlat per

en: Controller For
ca: Controlat per a

en: Copy
ca: Copia

en: Copy All
ca: Copia tots

en: Copy the selected widget to the clipboard
ca: Copia l'element seleccionat en el porta-retalls

en: Couldn't access directory:
      %s
ca: No es pot accedir al directori:
      %s

en: Couldn't access file:
      %s
ca: No es pot accedir el fitxer:
      %s

en: Couldn't add new widget.
ca: No s'ha pogut afegir un nou element.

en: Couldn't append to file:
      %s
ca: No es pot afegir al final del fitxer:
      %s

en: Couldn't create directory:
      %s
ca: No es pot crear el directori:
      %s

en: Couldn't create file:
      %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer:
      %s

en: Couldn't create pixmap from file
ca: No s'ha pogut crear un mapa de píxels del fitxer

en: Couldn't create the Bonobo control
ca: No s'ha pogut crear el control Bonobo

en: Couldn't delete widget.
ca: No s'ha pogut suprimir l'element.

en: Couldn't insert GtkAlignment widget.
ca: No s'ha pogut inserir l'element GtkAlignment.

en: Couldn't insert GtkEventBox widget.
ca: No s'ha pogut inserir l'element GtkEventBox.

en: Couldn't insert GtkScrolledWindow widget.
ca: No s'ha pogut inserir l'element GtkScrolledWindow.

en: Couldn't insert a GtkScrolledWindow widget.
ca: No s'ha pogut inserir l'element GtkScrolledWindow.

en: Couldn't insert a GtkViewport widget.
ca: No s'ha pogut inserir l'element GtkViewport.

en: Couldn't open directory:
      %s
ca: No es pot obrir el directori:
      %s

en: Couldn't open file:
      %s
ca: No es pot obrir el fitxer:
      %s

en: Couldn't remove GtkAlignment widget.
ca: No s'ha pogut suprimir l'element GtkAlignment.

en: Couldn't remove GtkEventBox widget.
ca: No s'ha pogut suprimir l'element GtkEventBox.

en: Couldn't remove GtkScrolledWindow widget.
ca: No s'ha pogut suprimir l'element GtkScrolledWindow.

en: Couldn't rename file:
      %s
    to:
      %s
ca: No es pot canviar el nom del fitxer:
      %s
    per:
      %s

en: Couldn't show help file: %s.
    
    Error: %s
ca: No es pot mostrar el fitxer d'ajuda: %s.
    
    S'ha produït un error: %s

en: Create a new file
ca: Crea un nou fitxer

en: Create a new project
ca: Crea un nou projecte

en: Creation Function:
ca: Funció de creació:

en: Ctrl
ca: Control

en: Cursor Visible:
ca: Cursor visible:

en: Curve
ca: Corba

en: Custom Widget
ca: Element personalitzat

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut the selected widget to the clipboard
ca: Retalla l'element seleccionat en el porta-retalls

en: DSN Config Druid
ca: Assistent de configuració de DSN

en: DSN Configurator
ca: Configurador DSN

en: Data
ca: Dades

en: Data Source Selector
ca: Seleccionador de font de dades

en: Data:
ca: Dades:

en: Database Browser
ca: Navegador de bases de dades

en: Database error dialog
ca: Diàleg d'errors de la base de dades

en: Database error viewer
ca: Visualitzador d'errors de la base de dades

en: Database login dialog
ca: Diàleg d'entrada a la base de dades

en: Database login widget
ca: Element d'entrada de la base de dades

en: Day Names:
ca: Noms dels dies:

en: Decorated:
ca: Decorada:

en: Default Height:
ca: Alçada per defecte:

en: Default Width:
ca: Amplada per defecte:

en: Defines the signals to emit when keys are pressed
ca: Defineix els senyals que s'emterà quan es premin les tecles

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Column
ca: Suprimeix la columna

en: Delete Page
ca: Esborra la pàgina

en: Delete Row
ca: Suprimeix la fila

en: Delete the current item
ca: Esborra l'element actual

en: Delete the selected widget
ca: Esborra l'element seleccionat

en: Dep_recated
ca: _Obsolets

en: Description
ca: Descripció

en: Description:
ca: Descripció:

en: Design user interfaces
ca: Dissenyeu interfícies d'usuari

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Digits:
ca: Dígits:

en: Direction:
ca: Direcció:

en: Directory:
ca: Directori:

en: Display the help button.
ca: Mostra el botó d'ajuda.

en: Dither:
ca: Trama:

en: Documenters:
ca: Documentadors:

en: Dots
ca: Punts

en: Draw:
ca: Dibuixa:

en: Drawing Area
ca: Àrea de dibuix

en: Druid
ca: Assistent

en: Druid Standard Page
ca: Pàgina estàndard de l'assistent

en: Druid Start or Finish Page
ca: Pàgina inicial o final de l'assistent

en: Edit Menus...
ca: Edita els menús...

en: Edit the project options
ca: Edita les opcions del projecte

en: Edit...
ca: Edita...

en: Enable Gnome DB Support
ca: Habilita el suport per al Gnome DB

en: Enable Gnome Support
ca: Habilita el suport per al Gnome

en: Enable Search:
ca: Permet cercar:

en: End tag expected
ca: S'esperava un marcador final

en: Enter the description of the action to pass to assistive technologies
ca: Introduïu la descripció de l'acció que es pasarà a les tecnologies assistives

en: Error opening file
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer

en: Error opening project.
ca: S'ha produït un error en obrir el projecte.

en: Error reading file
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer

en: Error reading from file:
      %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer:
      %s

en: Error running eglade to generate the Eiffel source code.
    Check that you have eglade installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'eglade <project_file.glade>' in a terminal.
ca: S'ha produït un error en executar l'eglade per generar el codi font en Eiffel.
    Comproveu que teniu instal·lat l'eglade i que es troba al vostre PATH.
    Després, proveu d'executar 'eglade <fitxer_projecte.glade>' en una terminal.

en: Error running gate to generate the Ada95 source code.
    Check that you have gate installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'gate <project_file.glade>' in a terminal.
ca: S'ha produït un error en executar gate per generar el codi font en Ada95.
    Comproveu que teniu instal·lat el gate i que es troba al vostre PATH.
    Després, proveu d'executar 'gate <fitxer_projecte.glade>' en una terminal.

en: Error running glade-- to generate the C++ source code.
    Check that you have glade-- installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'glade-- <project_file.glade>' in a terminal.
ca: S'ha produït un error executant glade-- per generar codi font en C++.
    Comproveu que teniu glade-- instal·lat i que és en el vostre PATH.
    Després, proveu d'executar 'glade--<fitxer_projecte.glade>' en una terminal.

en: Error running glade2perl to generate the Perl source code.
    Check that you have glade2perl installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'glade2perl <project_file.glade>' in a terminal.
ca: S'ha produït un error en executar el glade2perl per generar el codi font en Perl.
    Comproveu que teniu instal·lat el glade2perl i que es troba al vostre PATH.
    Després, proveu d'executar 'glade2perl <fitxer_projecte.glade>' en una terminal.

en: Error saving project
ca: S'ha produït un error en desar el projecte

en: Error saving project.
ca: S'ha produït un error en desar el projecte.

en: Error writing XML file
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer XML

en: Error writing file
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer

en: Error writing project XML file
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer XML del projecte

en: Error writing source.
ca: S'ha produït un error en escriure el codi font.

en: Error writing to file:
      %s
ca: S'ha produït un error en escriure al fitxer:
      %s

en: Errors opening project file
ca: S'han produït errors en obrir el fitxer del projecte

en: Errors writing source code
ca: S'han produït error en escriure el codi font

en: Event Box
ca: Caixa d'esdeveniments

en: Event Mask
ca: Màscara d'esdeveniments

en: Events:
ca: Esdeveniments:

en: Exclusive:
ca: Exclusiu:

en: Expand:
ca: Expandeix:

en: Expander
ca: Expansor

en: Ext.Events:
ca: Esd. d'extensió:

en: File Chooser
ca: Selector de fitxers

en: File Chooser Dialog
ca: Diàleg de selecció de fitxers

en: File Ops.:
ca: Ops. de fitxer:

en: File Output Options:
ca: Opcions del fitxer de sortida:

en: File Selection Dialog
ca: Diàleg de selecció de fitxers

en: File:
ca: Fitxer:

en: Fill
ca: Omple

en: Fill:
ca: Omple:

en: Fixed Month:
ca: Mes fix:

en: Fixed Positions
ca: Posicions fixes

en: Focus On Click:
ca: Focus en clicar:

en: Focus Target:
ca: Objectiu del focus:

en: Font Chooser Button
ca: Botó de selecció de tipus de lletra

en: Font Selection
ca: Selecció del tipus de lletra

en: Font Selection Dialog
ca: Diàleg de selecció del tipus de lletra

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: For cursors in XInput-aware programs
ca: Per a cursors en programes que facin servir l'XInput

en: Foreground color
ca: Color del primer pla

en: Foreground:
ca: Primer pla:

en: Form
ca: Formulari

en: Fraction:
ca: Fracció:

en: Frame
ca: Marc

en: GTK+ _Additional
ca: GTK+ _addicional

en: GTK+ _Basic
ca: GTK+ _bàsic

en: Gamma Curve
ca: Corba gamma

en: General Options:
ca: Opcions generals:

en: Gettext Support
ca: Suport Gettext

en: Glade Interface Designer
ca: Dissenyador d'interfícies Glade

en: Glade is a User Interface Builder for GTK+ and GNOME.
ca: El Glade és un constructor d'interfícies d'usuari per a GTK+ i el GNOME.

en: Gnome About Dialog
ca: Diàleg de "Quant a" del Gnome

en: Gnome Application Bar
ca: Barra d'aplicacions del Gnome

en: Gnome Application Window
ca: Finestra d'aplicació del Gnome

en: Gnome Color Picker
ca: Seleccionador de color del Gnome

en: Gnome Dialog Box
ca: Quadre de diàleg del Gnome

en: Gnome Dock
ca: Adjuntable del Gnome

en: Gnome Dock Item
ca: Element Gnome Dock

en: Gnome Entry
ca: Entrada del Gnome

en: Gnome File Entry
ca: Entrada de fitxer del Gnome

en: Gnome Font Picker
ca: Seleccionador del tipus de lletra del Gnome

en: Gnome HRef Link Button
ca: Botó d'enllaç a Internet del Gnome

en: Gnome Help Support
ca: Suport d'ajuda del Gnome

en: Gnome Icon Entry
ca: Entrada d'icona del Gnome

en: Gnome Message Box
ca: Quadre de missatge del Gnome

en: Gnome Pixmap
ca: Mapa de píxels del Gnome

en: GnomeDockItem widgets can only be pasted into a GnomeDock.
ca: Els elements GnomeDockItem tan sols poden ser enganxats en un GnomeDock.

en: Gravity:
ca: Gravetat:

en: Gray Bar
ca: Barra grisa

en: Grid Options
ca: Opcions de la quadrícula

en: Grid Style:
ca: Estil de la quadrícula:

en: Group
ca: Grup

en: Group:
ca: Grup:

en: Grow:
ca: Creix:

en: H Max:
ca: Màxim hor.:

en: H Min:
ca: Mínim hor.:

en: H Padding:
ca: Encoixinament hor.:

en: H Page Inc:
ca: Increment de pàgina hor:

en: H Page Size:
ca: Mida de pàgina hor.:

en: H Policy:
ca: Política hor.:

en: H Step Inc:
ca: Increment de pas hor.:

en: H Value:
ca: Valor hor.:

en: Handle Box
ca: Nansa

en: Handle Pos:
ca: Posició de la nansa:

en: Handler
ca: Gestor

en: Handler:
ca: Gestor:

en: Has Default:
ca: Per defecte:

en: Has Focus:
ca: Té focus:

en: Has Frame:
ca: Té marc:

en: Has Separator:
ca: Amb separador:

en: Header File:
ca: Fitxer de capçalera:

en: Header file for interface creation functions
ca: Fitxer de capçalera de funcions de creació d'interfícies:

en: Header file for signal handler and callback functions
ca: Fitxer de capçalera per al gestor de senyals i les funcions de retorn de crida

en: Header file for support functions
ca: Fitxer de capçalera per a les funcions de suport

en: Headers Visible:
ca: Capçaleres visibles:

en: Heading:
ca: Encapçalament:

en: Height:
ca: Alçada:

en: Hide on Close:
ca: Amaga en tancar:

en: Highlight text:
ca: Resalta el text:

en: History ID:
ca: Id. d'historial:

en: Homogeneous:
ca: Homogeni:

en: Horizonal Separator
ca: Separador horitzontal

en: Horizontal Box
ca: Caixa horitzontal

en: Horizontal Button Box
ca: Caixa de botons horitzontal

en: Horizontal Panes
ca: Subfinestres horitzontals

en: Horizontal Ruler
ca: Regle horitzontal

en: Horizontal Scale
ca: Escala horitzontal

en: Horizontal Scrollbar
ca: Barra de desplaçament horitzontal

en: Horizontal Snapping:
ca: Ajustament horitzontal:

en: Horizontal Spacing:
ca: Separació horitzontal:

en: Icon
ca: Icona

en: Icon Border:
ca: Contorn de la icona:

en: Icon List
ca: Llista d'icones

en: Icon Selection
ca: Selecció d'icones

en: Icon Size:
ca: Mida de la icona:

en: Icon Width:
ca: Amplada de la icona:

en: Icon:
ca: Icona:

en: If a Gnome DB application is to be built
ca: Si es construirà una aplicació Gnome DB

en: If a Gnome application is to be built
ca: Si es construirà una aplicació Gnome

en: If a directory is needed rather than a file
ca: Si es demana seleccionar un directori en lloc d'un fitxer

en: If a hint is set so the theme engine should draw rows in alternating colors
ca: Si s'ha de definir un modificador perquè el motor del tema dibuixi les files en colors alternants

en: If a main.c file is output containing a main() function, if it doesn't already exist
ca: Si s'escriu un fitxer de sortida main.c que contingui la funció main(), en el cas que no existeixi

en: If a small preview of the pixmap is displayed
ca: Si es mostra una petita previsualització del mapa de píxels

en: If an arrow should be shown to popup a menu if the toolbar doesn't fit
ca: Si s'ha de mostrar una fletxa per a un menú emergent en el cas que la barra d'eines no hi càpiga

en: If an empty value is acceptable, when 'Value In List' is set
ca: Si s'accepta un valor buit quan 'Valor en la llista' està definit

en: If arrows can be used to change the value
ca: Si les fletxes es poden utilitzar per canviar el valor

en: If arrows work even if the value is not in the list
ca: Si la fletxa funciona encara que el valor no sigui a la llista

en: If copies of old source files are made
ca: Si es fan còpies de seguretat dels fitxers de codi font anteriors

en: If entered text overwrites the existing text
ca: Si el text introduït sobreescriu el text existent

en: If files for building the source code are output, including Makefile.am and configure.in, if they don't already exist
ca: Si es generen fitxers per construir el codi font, incloent Makefile.am i configure.in, en el cas que no existeixin

en: If floating dock items are allowed
ca: Si es poden fer servir elements adjuntables flotants

en: If only numeric entry is allowed
ca: Si només es poden introduir xifres

en: If selected, text will be highlighted inside the widget
ca: Si està seleccionat, es resaltarà el text dins de l'element

en: If strings are marked for translation by gettext
ca: Si les cadenes es marcan per traduir per al gettext

en: If support for the Gnome Help system should be included
ca: Si s'ha d'incloure el suport per al sistema d'ajuda del Gnome

en: If tab characters can be entered
ca: Si es permet escriure amb tabuladors

en: If the alpha channel should be used
ca: Si s'ha d'utilitzar el canal alfa de transparència

en: If the app bar has a progress indicator
ca: Si la barra d'aplicació té un indicador de progrés

en: If the app bar has an area for status messages and user input
ca: Si la barra d'aplicació té una àrea per a missatge d'estat i entrada de l' usuari

en: If the aspect ratio should be determined by the child
ca: Si la relació d'aspecte ha de ser determinada pel fill

en: If the button grabs focus when it is clicked
ca: Si el botó rep el focus quan s'hi fa clic

en: If the button is shown in an inconsistent state
ca: Si el botó es mostra en un estat inconsistent

en: If the canvas is anti-aliased, to smooth the edges of text and graphics
ca: Si el llenç de dibuix suavitza els contorns del text i els gràfics

en: If the check button is initially on
ca: Si el botó de comprovació està inicialment activat

en: If the check menu item is initially on
ca: Si l'element de menú de comprovació està activat inicialment

en: If the children should all be the same size
ca: Si tots els fills han de ser de la mateixa mida

en: If the children should be the same size
ca: Si els fills han de ser tots de la mateixa mida

en: If the column header buttons are shown
ca: Si es mostren els botons de capçalera de columna

en: If the column titles are shown
ca: Si es mostren els títols de les columnes

en: If the cursor is visible
ca: Si el cursor és visible

en: If the day names should be shown
ca: Si s'han de mostrar els noms dels dies

en: If the default widget in the window is activated when Enter is pressed
ca: Si l'element per defecte en la finestra s'activarà quan premeu la tecla de retorn

en: If the dialog closes when any button is clicked
ca: Si es tanca el diàleg quan es cliqui a qualsevol botó

en: If the dialog has a horizontal separator above the buttons
ca: Si el diàleg té un separador horitzontal per sobre dels botons

en: If the dialog is hidden when it is closed, instead of being destroyed
ca: Si s'amaga el diàleg quan es tanca, en comptes de destruir-se

en: If the dock item is always the only item in its band
ca: Si l'element adjuntable és sempre l'únic de la seva banda

en: If the dock item is locked in position
ca: Si l'element adjuntable està bloquejat en la seva posició

en: If the dock item is never allowed to be horizontal
ca: Si l'element adjuntable no pot estar en horitzontal

en: If the dock item is never allowed to be vertical
ca: Si l'element adjuntable no pot estar en vertical

en: If the dock item is never allowed to float in its own window
ca: Si l'element adjuntable no pot flotar en la seva finestra

en: If the entry has a frame around it
ca: Si l'entrada té un marc al seu voltant

en: If the event box uses a visible window
ca: Si la caixa d'esdeveniments fa servir una finestra visible

en: If the event box window is above the child widget's window
ca: Si la finestra de la caixa d'esdeveniments és sobre la finestra de l'element fill

en: If the file operation buttons are shown
ca: Si es mostren els botons d'operació dels fitxers

en: If the file selection dialog should be modal
ca: Si el diàleg de selecció del fitxer ha de ser modal

en: If the font size is shown as part of the font information
ca: Si es mostra la mida del tipus de lletra com a part de la informació del tipus de lletra

en: If the font style is shown as part of the font information
ca: Si es mostra l'estil del tipus de lletra com a part de la informació del tipus de lletra

en: If the handler runs after the class function
ca: Si el gestor s'executa després de la funció de la classe

en: If the icon text can be edited by the user
ca: Si l'usuari pot editar el text de la icona

en: If the icon text is static, in which case it will not be copied by the GnomeIconList
ca: Si el text de la icona és estàtic. En aquest cas el GnomeIconList no el copiarà

en: If the indicator is always drawn
ca: Si l'indicador es dibuixa sempre

en: If the item is initially on.
ca: Si l'element és inicialment actiu.

en: If the item is visible when the toolbar is horizontal
ca: Si l'element és visible quan la barra d'eines sigui horitzontal

en: If the item is visible when the toolbar is vertical
ca: Si l'element és visible quan la barra d'eines sigui vertical

en: If the item should be the same size as other homogeneous items
ca: Si l'element ha de tenir la mateixa mida que d'altres elements homogenis

en: If the item's text should be shown when the toolbar's mode is GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ
ca: Si s'ha de mostrar el text de l'element quan el mode de la barra d'eines sigui GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: If the label text can be selected with the mouse
ca: Si el text de l'etiqueta es pot seleccionar amb el ratolí

en: If the layout is saved and restored automatically
ca: Si la disposició es desa i es recupera automàticament

en: If the month and year should be shown at the top
ca: Si el mes i l'any s'han de mostrar al capdamunt

en: If the month and year shouldn't be changeable
ca: Si no es poden canviar el mes i l'any

en: If the notebook border is shown, when the tabs are not shown
ca: Si es mostra el contorn del bloc de notes, quan no es mostren les pestanyes

en: If the notebook tabs are scrollable
ca: Si les pestanyes del bloc de notes es poden desplaçar

en: If the notebook tabs are shown
ca: Si es mostren les pestanyes del bloc de notes

en: If the number of the week should be shown
ca: Si s'ha de mostrar el número de la setmana

en: If the opacity control is shown
ca: Si es mostra el control d'opacitat

en: If the palette is shown
ca: Si es mostra la paleta

en: If the pixmap is scaled
ca: Si s'escala el mapa de píxels

en: If the popup menu is enabled
ca: Si el menú emergent està activat

en: If the preview expands to fill its allocated area
ca: Si la previsualització s'expandeix per omplir la seva àrea assignada

en: If the preview is color or grayscale
ca: Si la previsualització és en color o en escala de grisos

en: If the progress bar should act like the front of Kit's car
ca: Si la barra de progrés ha d'actuar com el frontal del cotxe d'en Michael Knight

en: If the radio button is initially on
ca: Si el botó de grup està inicialment activat

en: If the radio menu item is initially on
ca: Si l'element de grup de menú està inicialment activat

en: If the range values are inverted
ca: Si s'han d'invertir els valors de l'interval

en: If the sample should use dithering to be more accurate
ca: Si la mostra ha d'utilitzar un tramatge per ser més acurat

en: If the scale's value is shown
ca: Si es mostren els valors de l'escala

en: If the searching is case sensitive
ca: Si la cerca distingeix entre majúscules i minúscules

en: If the selected font is used when displaying the font information
ca: Si s'utilitza el tipus de lletra seleccionat quan es mostra la informació del tipus de lletra

en: If the separator is drawn, or just blank
ca: Si es dibuixa el separador, o es deixa buit

en: If the status bar has a resize grip to resize the window
ca: Si la barra d'aplicació té una nansa per canviar la mida de la finestra

en: If the support functions are output
ca: Si es generen funcions de suport

en: If the text can be edited
ca: Si es pot editar el text

en: If the text entered by the user will be shown. When turned off, the text typed in is displayed as asterix characters, which is useful for entering passwords
ca: Si es mostra el text introduït per l'usuari. Quan es desactiva, el text teclejat es mostra amb caràcters asterisc. Resulta útil per introduir contrasenyes

en: If the text includes an underlined access key
ca: Si el text incorpora una tecla d'accés subratllada

en: If the text includes pango markup
ca: Si el text incorpora marcatge Pango

en: If the text is wrapped to fit within the width of the label
ca: Si el text s'ajusta per encabir-lo en l'amplada de l'etiqueta

en: If the text should be shown in the progress bar
ca: Si el text s'ha de mostrar en la barra de progrés

en: If the time is shown as well as the date
ca: Si es mostren l'hora i la data

en: If the time is shown in 24-hour format
ca: Si el temps es mostra en el format de 24 hores

en: If the toggle button is initially on
ca: Si el botó de commutació està inicialment activat

en: If the user can search through columns interactively
ca: Si l'usuari pot cercar entre les columnes interactivament

en: If the value is snapped to multiples of the step increment
ca: Si el valor s'ajusta a un múltiple de l'increment de passos

en: If the value is wrapped at the limits
ca: Si en superar-se el màxim, el valor salta al mínim, i a l'inrevès

en: If the value must be in the list
ca: Si el valor ha de ser a la llista

en: If the view is reorderable
ca: Si es pot reordenar la visualització

en: If the week should start on Monday
ca: Si la setmana ha de començar en dilluns

en: If the widget can accept the input focus
ca: Si l'element pot acceptar el focus d'entrada

en: If the widget can be the default action in a dialog
ca: Si l'element pot ser l'acció predeterminada en el diàleg

en: If the widget has the input focus
ca: Si l'element té el focus d'entrada

en: If the widget is added to the component's data structure
ca: Si l'element s'afegeix a l'estructura de dades del component

en: If the widget is initially visible
ca: Si l'element és inicialment visible

en: If the widget is the default action in the dialog
ca: Si l'element és l'acció predeterminada en el diàleg

en: If the widget responds to input
ca: Si l'element respon a l'entrada

en: If the window can be enlarged
ca: Si la finestra es pot engrandir

en: If the window can be resized
ca: Si es pot canviar la mida de la finestra

en: If the window can be shrunk
ca: Si es port encongir la finestra

en: If the window has a status bar
ca: Si la finestra té barra d'estat

en: If the window is destroyed when its transient parent is destroyed
ca: Si s'ha de destruir la finestra quan el seu pare es destrueix

en: If the window is modal
ca: Si només la finestra actual de l'aplicació rep el focus

en: If the window should be decorated by the window manager
ca: Si el gestor de finestres ha de posar decoracions al voltant de la finestra

en: If the window should not appear in the pager
ca: Si la finestra no ha d'aparèixer al paginador

en: If the window should not appear in the task bar
ca: Si la finestra no ha d'aparèixer a la barra de tasques

en: If tooltips are enabled
ca: Si estan activats els consells flotants de les eines

en: If translatable strings are saved in a separate C source file, to enable translation of interfaces loaded by libglade
ca: Si les cadenes traduïbles es desen en un fitxer C per separat, per habilitar les traduccions d'interfícies carregades per libglade

en: If widget names are set in the source code
ca: Si els noms dels elements estan definits en el codi font

en: Image
ca: Imatge

en: Indent:
ca: Sagnat:

en: Indicator:
ca: Indicador:

en: Initial Type:
ca: Tipus inicial:

en: Initially Expanded:
ca: Inicialment expandit:

en: Initially On:
ca: Inicialment activat:

en: Input Dialog
ca: Diàleg d'entrada

en: Insens
ca: Insensible

en: Insert After
ca: Insereix després

en: Insert Before
ca: Insereix abans

en: Insert Column After
ca: Insereix una columna després

en: Insert Column Before
ca: Insereix una columna abans

en: Insert Item After
ca: Insereix un element després

en: Insert Item Before
ca: Insereix un element abans

en: Insert Page After
ca: Insereix una pàgina després

en: Insert Page Before
ca: Insereix una pàgina abans

en: Insert Row After
ca: Insereix una fila després

en: Insert Row Before
ca: Insereix una fila abans

en: Interface Creation Functions:
ca: Funcions de creació d'interfícies:

en: Invalid XML entity
ca: L'entitat XML no és vàlida

en: Invalid callbacks header filename: %s
    %s
ca: El nom del fitxer de les capçaleres de les funcions de retorn de crida no és vàlid: %s
    %s

en: Invalid callbacks source filename: %s
    %s
ca: El nom del fitxer font de les funcions de retorn de crida no és vàlid: %s
    %s

en: Invalid component
ca: El component no és vàlid

en: Invalid directory
ca: El directori no és vàlid

en: Invalid directory:
      %s
ca: El directori no és vàlid:
      %s

en: Invalid interface header filename: %s
    %s
ca: El nom del fitxer de capçalera de la interfície no és vàlid: %s
    %s

en: Invalid interface source filename: %s
    %s
ca: El nom del fitxer font de la interfície no és vàlid: %s
    %s

en: Invalid selection in on_style_copy()
ca: La selecció d'on_style_copy() no és vàlida

en: Invalid source directory:
    
    The source directory must be the project directory
    or a subdirectory of the project directory.
ca: El directori d'origen no és vàlid:
    
    El directori d'origen ha de ser el directori del projecte
    o bé un subdirectori del directori del projecte.

en: Invalid stock menu item
ca: L'element de menú predeterminat no és vàlid

en: Invalid style name
ca: El nom de l'estil no és vàlid

en: Invalid support header filename: %s
    %s
ca: El nom del fitxer de capçalera de suport no és vàlid: %s
    %s

en: Invalid support source filename: %s
    %s
ca: El nom del fitxer font de suport no és vàlid: %s
    %s

en: Invalid value
ca: El valor no és apropiat

en: Inverted:
ca: Invertit:

en: Invisible Char:
ca: Caràcter invisible:

en: Is Important:
ca: És important:

en: Item Type:
ca: Tipus d'element:

en: Items:
ca: Elements:

en: Justification:
ca: Justificació:

en: Justify:
ca: Justificació:

en: Key
ca: Tecla

en: Key:
ca: Tecla:

en: Keys
ca: Tecles

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label For
ca: Etiquetat per a

en: Label X Align:
ca: Alineació X de l'etiqueta:

en: Label Y Align:
ca: Alineació Y de l'etiqueta:

en: Label with Accelerator
ca: Etiqueta amb accelerador

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Labelled By
ca: Etiquetat per

en: Language:
ca: Llenguatge:

en: Layout
ca: Disposició

en: Layout:
ca: Disposició:

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Margin:
ca: Marge esquerre:

en: Left Padding:
ca: Encoixinament esquerre:

en: LibGlade Options
ca: Opcions de LibGlade

en: License:
ca: Llicència:

en: Lines
ca: Línies

en: List
ca: Llista

en: List Item
ca: Element de la llista

en: List or Tree View
ca: Visualització de llista o arbre

en: Local Only:
ca: Només local:

en: Locked:
ca: Bloquejat:

en: Login
ca: Entrada

en: Logo Back. Color:
ca: Fons del logotipus:

en: Logo Image:
ca: Imatge de logotipus:

en: Logo:
ca: Logotipus:

en: Lower Hour:
ca: Hora més baixa:

en: Lower Value:
ca: Valor més baix:

en: Max Length:
ca: Mida màxima:

en: Max Saved:
ca: Màx. desades:

en: Max:
ca: Màx:

en: Member Of
ca: Membre de

en: Menu Bar
ca: Barra de menús

en: Menu Editor
ca: Editor de menú

en: Menu Item
ca: Element del menú

en: Menu Label:
ca: Etiqueta del menú:

en: Menu item with a pixmap
ca: Element de menú amb mapa de píxels

en: Message Type:
ca: Tipus de missatge:

en: Message:
ca: Missatge:

en: Metric:
ca: Mètrica:

en: Min:
ca: Mín:

en: Modifiers:
ca: Modificadors:

en: Monday First:
ca: Primer el dilluns:

en: Mouse movement hints
ca: Modificadors del moviment del ratolí

en: Mouse movement with any button pressed
ca: Moviment del ratolí amb qualsevol botó premut

en: Mouse movement with button 1 pressed
ca: Moviment del ratolí amb el botó 1 premut

en: Mouse movement with button 2 pressed
ca: Moviment del ratolí amb el botó 2 premut

en: Mouse movement with button 3 pressed
ca: Moviment del ratolí amb el botó 3 premut

en: Move the item and its children down one level
ca: Mou l'element i els seus fills un nivell avall

en: Move the item and its children down one place in the list
ca: Mou l'element i els seus fills un lloc avall de la llista

en: Move the item and its children up one level
ca: Mou l'element i els seus fills un nivell amunt

en: Move the item and its children up one place in the list
ca: Mou l'element i els seus fills un lloc amunt de la llista

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: Named Style:
ca: Nom de l'estil:

en: Never Floating:
ca: Mai flotant:

en: Never Horizontal:
ca: Mai horitzontal:

en: Never Vertical:
ca: Mai vertical:

en: New
ca: Nou

en: New Bonobo Control
ca: Nou control del Bonobo

en: New File
ca: Nou Fitxer

en: New G_NOME Project
ca: _Nou projecte del GNOME

en: New Gnome Druid
ca: Nou assistent del Gnome

en: New GnomePropertyBox
ca: Nou quadre de propietats GnomePropertyBox

en: New Group
ca: Grup nou

en: New Project
ca: Projecte nou

en: New Style:
ca: Nou estil:

en: New _GTK+ Project
ca: Nou projecte de _GTK+

en: New columned list
ca: Nova llista amb columnes

en: New columned tree
ca: Nou arbre amb columnes

en: New dialog
ca: Nou diàleg

en: New horizontal box
ca: Nova caixa horitzontal

en: New horizontal button box
ca: Nova caixa de botons horitzontal

en: New notebook
ca: Nou bloc de notes

en: New project created.
ca: S'ha creat un nou projecte.

en: New table
ca: Taula nova

en: New toolbar
ca: Nova barra d'eines

en: New vertical box
ca: Nova caixa vertical

en: New vertical button box
ca: Nova caixa vertical de botons

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: Node Child Of
ca: Node fill de

en: None
ca: Cap

en: Notebook
ca: Bloc de notes

en: Number of Pages:
ca: Nombre de pàgines:

en: Number of columns:
ca: Nombre de columnes:

en: Number of items:
ca: Nombre d'elements:

en: Number of pages:
ca: Nombre de pàgines:

en: Number of rows:
ca: Nombre de files:

en: Numeric:
ca: Numèric:

en: OK
ca: D'acord

en: OK If Empty:
ca: Vàlid si és buit:

en: Obey Child:
ca: Obeeix al fill:

en: Object
ca: Objecte

en: Object:
ca: Objecte:

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted into a GnomeDock.
ca: Tan sols els elements GnomeDockItem poden ser enganxats dins d'un GnomeDock.

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted over a GnomeDockItem.
ca: Tan sols els elements GnomeDockItem poden ser enganxats sobre un GnomeDockItem.

en: Only buttons can be pasted into a dialog action area.
ca: Tan sols els botons poden ser enganxats dins d'una àrea d'acció de diàleg.

en: Only menu items can be pasted into a menu or menu bar.
ca: Tan sols els elements de menú poden ser enganxats en un menú o barra de menús.

en: Op_tions...
ca: _Opcions...

en: Opacity Control:
ca: Control d'opacitat:

en: Open
ca: Obre

en: Open File
ca: Obre el fitxer

en: Open Project
ca: Obre un projecte

en: Open an existing project
ca: Obre un projecte existent

en: Optio_ns
ca: Opcio_ns

en: Option Menu
ca: Menú d'opcions

en: Options
ca: Opcions

en: Orientation:
ca: Orientació:

en: Output Build Files
ca: Genera fitxers de muntatge

en: Output Support Functions
ca: Genera funcions de suport

en: Output main.c File
ca: Fitxer de sortida main.c

en: Output the project source code
ca: Escriu el codi font del projecte

en: Overwrite:
ca: Sobreescriu:

en: Pack Start:
ca: Empaqueta a l'inici:

en: Packing
ca: Empaquetat

en: Padding:
ca: Encoixinament:

en: Page Inc:
ca: Increment de pàgina:

en: Page Size:
ca: Mida de la pàgina:

en: Palette
ca: Paleta

en: Palette:
ca: Paleta:

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste the widget from the clipboard over the selected widget
ca: Enganxa l'element del porta-retalls a sobre de l'element seleccionat

en: Pick a Color
ca: Escolliu un color

en: Pick a Font
ca: Trieu un tipus de lletra

en: Pick a color
ca: Escolliu un color

en: Pixels Per Unit:
ca: Píxels per unitat:

en: Pixels of blank space above paragraphs
ca: Píxels d'espai en blanc per sobre dels paràgrafs

en: Pixels of blank space below paragraphs
ca: Pixels d'espai en blanc per sota dels paràgrafs

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
ca: Píxels d'espai en blanc entre línies tallades en un paràgraf

en: Pixmaps Directory:
ca: Directori dels mapes de píxels:

en: Policy:
ca: Política:

en: Popup Menu
ca: Menú emergent

en: Position:
ca: Posició:

en: Press
ca: Prem

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview Text:
ca: Text de previsualització:

en: Preview:
ca: Previsualitza:

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Program Name:
ca: Nom del programa:

en: Progress Bar
ca: Barra de progrés

en: Progress:
ca: Progrés:

en: Project Directory:
ca: Directori del projecte:

en: Project File:
ca: Fitxer del projecte:

en: Project Name:
ca: Nom del projecte:

en: Project Options
ca: Opcions del projecte

en: Project opened.
ca: Projecte obert.

en: Project saved.
ca: S'ha desat el projecte.

en: Projects
ca: Projectes

en: Propagate:
ca: Propaga:

en: Properties
ca: Propietats

en: Properties:
ca: Propietats:

en: Properties: <none>
ca: Propietats: <cap>

en: Property Dialog Box
ca: Quadre de diàleg de propietats

en: Provider Selector
ca: Seleccionador de proveïdor

en: Public:
ca: Públic:

en: Pulse Step:
ca: Pas de pols:

en: Put this widget in a separate source file
ca: Posa aquest element en un fitxer font separat

en: Put this widget's subtree in a separate class
ca: Posa aquest subarbre d'element en una classe per separat

en: Quit Glade
ca: Surt del Glade

en: Radio
ca: Grup

en: Radio Button
ca: Botó de grup

en: Radio Menu Item
ca: Element de grup de menú

en: Ratio:
ca: Relació:

en: Redisplay
ca: Torna a dibuixar

en: Relationship: %s
ca: Relació: %s

en: Release
ca: Allibera

en: Remove Alignment
ca: Suprimeix l'alineació

en: Remove Button Contents
ca: suprimeix el contingut del botó

en: Remove Event Box
ca: Suprimeix el quadre d'esdeveniments

en: Remove Label
ca: Suprimeix l'etiqueta

en: Remove Scrolled Window
ca: Suprimeix una finestra amb desplaçament

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Rename Style To:
ca: Canvia el nom de l'estil per:

en: Reorderable:
ca: Reordenable:

en: Resizable:
ca: Canvia de mida:

en: Resize Grip:
ca: Canvia de mida:

en: Resize:
ca: Canvia de mida:

en: Response ID:
ca: Id. de resposta:

en: Right
ca: Dreta

en: Right Margin:
ca: Marge dret:

en: Right Padding:
ca: Encoixinament dret:

en: Role:
ca: Rol:

en: Row Spacing:
ca: Espai entre files:

en: Row Span:
ca: Despl. de files:

en: Rows:
ca: Files:

en: Rules Hint:
ca: Amb alternància:

en: S_nap to Grid
ca: A_justa a la quadrícula

en: Save
ca: Desa

en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: Save Project
ca: Desa un projecte

en: Save Translatable Strings
ca: Desa les cadenes de text traduïbles

en: Save project
ca: Desa el projecte

en: Scaled Height:
ca: Alçada escalada:

en: Scaled Width:
ca: Amplada escalada:

en: Scaled:
ca: Escalat:

en: Scrollable:
ca: Pot desplaçar-se:

en: Scrolled Window
ca: Finestra amb desplaçament

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Select Accelerator Key
ca: Seleccioneu la tecla acceleradora

en: Select Color
ca: Seleccioneu el color

en: Select File
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Select Font
ca: Seleccioneu el tipus de lletra

en: Select Mode:
ca: Mode de selecció:

en: Select Multiple:
ca: Selecció múltiple:

en: Select Named Style
ca: Seleccioneu un nom d'estil

en: Select Signal
ca: Seleccioneu el senyal

en: Select X Events
ca: Seleccioneu l'esdeveniment X

en: Select a Bonobo Control
ca: Seleccioneu un control Bonobo

en: Select icon
ca: Seleccioneu una icona

en: Select the Project Directory
ca: Seleccioneu el directori del projecte

en: Select the widgets with this relationship
ca: Selecciona els elements amb aquesta relació

en: Selectable:
ca: Seleccionable:

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Selector
ca: Seleccionador

en: Sensitive:
ca: Sensible:

en: Separate Class:
ca: Classe per separat:

en: Separate File:
ca: Fitxer per separat:

en: Separator for Menus
ca: Separador de menús

en: Set Grid _Options...
ca: Defineix les _opcions de la quadrícula...

en: Set Snap O_ptions...
ca: Defineix les o_pcions d'ajustament...

en: Set True to let the tab expand
ca: Quan sigui activat, la pestanya es podrà expandir

en: Set True to let the tab fill its allocated area
ca: Quan sigui activat, la pestanya podrà omplir la seva àrea assignada

en: Set True to let the widget expand
ca: Quan sigui activat, l'element es podrà expandir

en: Set True to let the widget expand horizontally
ca: Quan sigui activat, l'element es podrà expandir horitzontalment

en: Set True to let the widget expand vertically
ca: Quan sigui activat, l'element es podrà expandir verticalment

en: Set True to let the widget fill its allocated area
ca: Quan sigui activat, l'element podrà omplir la seva àrea assignada

en: Set True to let the widget fill its horizontal allocated area
ca: Quan sigui activat, l'element podrà omplir la seva àrea horitzontal assignada

en: Set True to let the widget fill its vertical allocated area
ca: Quan sigui activat, l'element podrà omplir la seva àrea vertical assignada

en: Set True to let the widget resize
ca: Quan sigui activat, es permet canviar la mida a l'element

en: Set True to let the widget shrink
ca: Quan sigui activat, l'element podrà encongir-se

en: Set True to let the widget shrink horizontally
ca: Quan sigui activat, l'element es podrà encongir horitzontalment

en: Set True to let the widget shrink vertically
ca: Quan sigui activat, l'element es podrà encongir verticalment

en: Set True to pack the tab at the start of the notebook
ca: Quan sigui activat, la pestanya s'empaquetarà al principi del bloc de notes

en: Set True to pack the widget at the start of the box
ca: Quan sigui activat, l'element s'empaquetarà al principi del quadre

en: Set True to propagate the style to the widget's children
ca: Quan sigui activat, es propagarà l'estil de l'element al seu fill

en: Set Widget Names
ca: Anomena els elements

en: Set options for snapping to the grid
ca: Defineix les opcions per ajustar a la quadrícula

en: Set the grid style and spacing
ca: Defineix l'estil i l'espaiat de la quadrícula

en: Set the spacing between grid lines
ca: Defineix l'espai entre les línies de quadrícules

en: Set which parts of a widget snap to the grid
ca: Defineix quines parts de l'element s'ajustaran a la quadrícula

en: Shadow Type:
ca: Tipus d'ombra:

en: Shadow:
ca: Ombra:

en: Shift
ca: Majúscula

en: Show Arrow:
ca: Mostra la fletxa:

en: Show Border:
ca: Mostra el contorn:

en: Show Help
ca: Mostra ajuda

en: Show Help Button
ca: Mostra el botó d'ajuda

en: Show Hidden:
ca: Mostra els ocults:

en: Show Horizontal:
ca: Mostra en horitzontal:

en: Show Popup:
ca: Mostra el menú emergent:

en: Show Property _Editor
ca: Mostra l'_editor de propietats

en: Show Size:
ca: Mostra la mida:

en: Show Style:
ca: Mostra l'estil:

en: Show Tabs:
ca: Mostra pestanyes:

en: Show Text:
ca: Mostra el text:

en: Show Time:
ca: Mostra l'hora:

en: Show Titles:
ca: Mostra els títols:

en: Show Value:
ca: Mostra el valor:

en: Show Vertical:
ca: Mostra en vertical:

en: Show Widget _Tree
ca: Mos_tra l'arbre d'elements

en: Show _Clipboard
ca: Mostra el _porta-retalls

en: Show _Grid
ca: Mostra la _quadrícula

en: Show _Palette
ca: Mostra la _paleta

en: Show _Widget Tooltips
ca: Mostra els consells _flotants

en: Show the clipboard
ca: Mostra el porta-retalls

en: Show the grid (in fixed containers only)
ca: Mostra la quadrícula (només en contenidors fixos)

en: Show the palette of widgets
ca: Mostra la paleta d'elements

en: Show the property editor
ca: Mostra l'editor de propietats

en: Show the tooltips of created widgets
ca: Mostra els consells flotants dels elements creats

en: Show the widget tree
ca: Mostra l'arbre d'elements

en: Shrink:
ca: Encongeix:

en: Side Watermark:
ca: Marca d'aigua lateral:

en: Signal
ca: Senyal

en: Signal Handler & Callback Functions:
ca: Gestor de senyals i funció de retorn de crida:

en: Signal to emit
ca: Senyal a emetre

en: Signal:
ca: Senyal:

en: Signals
ca: Senyals

en: Size:
ca: Mida:

en: Skip Pager:
ca: Ignora el paginador:

en: Skip Taskbar:
ca: Ignora la barra de tasques:

en: Snap Edge:
ca: Marge d'ajustament:

en: Snap Options
ca: Opcions d'ajustament

en: Snap widgets to the grid
ca: Ajusta els elements a la quadrícula

en: Snap widgets to the grid (in fixed containers only)
ca: Ajusta els elements a la quadrícula (només en contenidors fixos)

en: Snap:
ca: Ajusta:

en: Sorry - generating source for %s is not implemented yet
ca: Encara no es pot generar codi per a %s

en: Sorry - pasting over a GnomeDockItem is not implemented yet.
ca: Encara no es pot enganxar sobre un GnomeDockItem.

en: Source Directory:
ca: Directori d'origen:

en: Source File:
ca: Fitxer font:

en: Source code written.
ca: S'ha escrit el codi font.

en: Source file for interface creation functions
ca: Fitxer font per a les funcions de creació d'interfícies

en: Source file for signal handler and callback functions
ca: Fitxer font per al gestor de senyals i les funcions de retorn de crida

en: Source file for support functions
ca: Fitxer font per a les funcions de suport

en: Space Above:
ca: Espai per sobre:

en: Space Below:
ca: Espai per sota:

en: Space Inside:
ca: Espai a dins:

en: Space to put above the child widget
ca: L'espai que es posarà per sobre de l'element fill

en: Space to put below the child widget
ca: L'espai que es posarà per sota de l'element fill

en: Space to put between the label and the child
ca: L'espai entre l'etiqueta i el fill

en: Space to put to the left of the child widget
ca: L'espai que es posarà a l'esquerre de l'element fill

en: Space to put to the right of the child widget
ca: L'espai que es posarà a la dreta de l'element fill

en: Spacing:
ca: Espai:

en: Spin Button
ca: Botó girador

en: Start tag expected
ca: S'esperava un marcador d'inici

en: Start with the palette hidden
ca: Oculta la paleta al començament

en: Start with the property editor hidden
ca: Oculta l'editor de propietats al començament

en: Status Bar
ca: Barra d'estat

en: Status Bar:
ca: Barra d'estat:

en: Status Message.
ca: Missatge d'estat.

en: Status:
ca: Estat:

en: Step Inc:
ca: Increment de pas:

en: Stock Button:
ca: Botó predeterminat:

en: Stock Item:
ca: Element predeterminat:

en: Store Config:
ca: Desa la configuració:

en: String1:
ca: Cadena1:

en: String2:
ca: Cadena2:

en: Style
ca: Estil

en: Style:
ca: Estil:

en: Styles
ca: Estils

en: Subdirectories:
ca: Subdirectoris:

en: Support Functions:
ca: Funcions de suport:

en: Switch Next
ca: Canvia a la següent

en: Switch Previous
ca: Canvia a l'anterior

en: System Error
ca: Error del sistema

en: System error message:
ca: Missatge d'error del sistema:

en: Tab Horz. Border:
ca: Contorn hor. de pestanya:

en: Tab Pos:
ca: Posició:

en: Tab Vert. Border:
ca: Contorn vert. de pestanya:

en: Table
ca: Taula

en: Table Caption:
ca: Títol de la taula:

en: Table Editor
ca: Editor de taules

en: Tells the window manager how to treat the window
ca: Informa el gestor de finestres com ha de tractar la finestra

en: Text Box Color:
ca: Color del quadre de text:

en: Text Color:
ca: Color del text:

en: Text Editable:
ca: Text editable:

en: Text Entry
ca: Entrada de text

en: Text Spacing:
ca: Espaiat del text:

en: Text Static:
ca: Text estàtic:

en: Text View
ca: Visualització de text

en: Text Visible:
ca: Text visible:

en: Text color
ca: Color del text

en: Text inside the gray bar
ca: Text a dins de la barra grisa

en: That style name is already in use
ca: S'està usant el nom de l'estil

en: The C source file to save all translatable strings in
ca: El fitxer C on desar totes les cadenes traduïbles

en: The ID to save the history entries under
ca: L'identificador amb el qual es relacionaran les entrades de l'historial

en: The URL to display when the button is clicked
ca: La URL que es mostrarà quan es cliqui el botó

en: The X Extension events mode
ca: El mode dels esdeveniments d'extensió X

en: The X coordinate of the widget in the GtkFixed
ca: La coordenada X de l'element en el GtkFixed

en: The X coordinate of the widget in the GtkLayout
ca: La coordenada X de l'element en el GtkLayout

en: The X events that the widget receives
ca: Els esdeveniments d'X que rep l'element

en: The Y coordinate of the widget in the GtkFixed
ca: La coordenada Y de l'element en el GtkFixed

en: The Y coordinate of the widget in the GtkLayout
ca: La coordenada Y de l'element en el GtkLayout

en: The accelerator key
ca: La tecla acceleradora

en: The aspect ratio of the frame's child
ca: La relació d'aspecte del fill del marc

en: The authors of the package, one on each line
ca: Els autors del paquet, un per cada línia

en: The background color around the logo
ca: El color de fons al voltant del logotipus

en: The background color around the title
ca: El color de fons al voltant del títol

en: The background color of the main text area
ca: El color de fons de l'àrea principal del text

en: The background color of the page
ca: El color de fons de la pàgina

en: The character to use if the text should not visible, e.g. when entering passwords
ca: El caràcter que es fa servir quan el text no sigui visible, p.e. quan s'introdueixen contrasenyes

en: The class of the widget
ca: La classe de l'element

en: The climb rate of the spinbutton, used in conjunction with the Page Increment
ca: La proporció d'increment del botó girador, utilitzat junt amb l'increment de pàgina

en: The color of the main text
ca: El color del text principal

en: The color of the title text
ca: El color del text del títol

en: The copyright notice
ca: La informació sobre el copyright

en: The current position on the ruler
ca: La posició actual del regle

en: The data passed to the handler
ca: Les dades que es passaran al gestor

en: The default height of the window
ca: L'alçada per defecte de la finestra

en: The default width of the window
ca: L'amplada per defecte de la finestra

en: The description of the widget to pass to assistive technologies
ca: La descripció de l'element d'interfície que es passarà a les tecnologies assistives

en: The direction of the arrow
ca: La direcció de la fletxa

en: The directory to save generated source code
ca: El directori on s'ha de desar el codi font generat

en: The directory to store pixmaps
ca: El directori on desar els mapes de píxels

en: The documenters of the package, one on each line
ca: Els autors de la documentació del paquet, un per cada línia

en: The edge of the handle box which snaps into position
ca: El marge de la nansa que ajusta la posició

en: The file in which the declarations of the functions to create the interface are written
ca: El fitxer on s'escriuen les declaracions de les funcions per crear la interfície

en: The file in which the declarations of the signal handler and callback functions are written
ca: El fitxer on s'escriuen les declaracions del gestor de senyals i les funcions de retorn de crida

en: The file in which the declarations of the support functions are written
ca: El fitxer on s'escriuen les declaracions de suport de les funcions

en: The file in which the empty signal handler and callback functions are written
ca: El fitxer on s'escriuen el gestor de senyals buit i les funcions de retorn de crida

en: The file in which the functions to create the interface are written
ca: El fitxer on s'escriuen les funcions per crear l'interfície

en: The file in which the support functions are written
ca: El fitxer on s'escriuen les funcions de suport.

en: The file to write source code into
ca: El fitxer on escriure el codi font

en: The filename must be a simple relative filename.
    Use the Project Options dialog to set it.
ca: El nom del fitxer ha de ser un nom senzill sense camí.
    Utilitzeu el diàleg d'opcions del projecte per definir-lo.

en: The filename must be set in the Project Options dialog.
ca: S'ha de definir el nom del fitxer en el diàleg d'opcions del projecte.

en: The first integer argument to pass to the function
ca: El primer argument enter que es passa a la funció

en: The first string argument to pass to the function
ca: El primer argument de tipus cadena que es passa a la funció

en: The font to use for any text in the widget
ca: El tipus de lletra que s'utilitzarà per a qualsevol text en l'element

en: The fraction of the progress bar length to move the bouncing block when pulsed
ca: La fracció de la longitud de la barra de progrés que s'ha de moure el bloc lliscant quan sigui polsat

en: The fraction of work that has been completed
ca: La fracció de feina que s'ha completat

en: The function to be called when the item is selected
ca: La funció que es cridarà quan l'element sigui seleccionat

en: The function to handle the signal
ca: La funció per gestionar el senyal

en: The function which creates the widget
ca: La funció que crea l'element gràfic

en: The graphic to use as the background of the widget
ca: La imatge que s'utilitzarà com a fons de l'element

en: The height of the layout area
ca: L'alçada de l'àrea de disposició

en: The height to scale the pixmap to
ca: L'alçada per escalar el mapa de píxels

en: The high value of the ruler
ca: El valor més alt del regle

en: The highest hour to show in the popup
ca: L'hora més alta per mostrar al desplegable

en: The horizontal alignment
ca: L'alineació horitzontal

en: The horizontal alignment of the arrow
ca: L'alineació horitzontal de la fletxa

en: The horizontal alignment of the child widget
ca: L'alineació horitzontal de l'element fill

en: The horizontal alignment of the entire label
ca: L'alineació horitzontal de tota l'etiqueta

en: The horizontal alignment of the frame's child
ca: L'alineació horitzontal del fill del marc

en: The horizontal alignment of the frame's label widget
ca: L'alineació horitzontal de l'element etiqueta del marc

en: The horizontal alignment of the text
ca: L'alineació horitzontal del text

en: The horizontal padding
ca: L'encoixinament horitzontal

en: The horizontal scale of the child widget
ca: L'escala horitzontal de l'element fill

en: The icon for this window
ca: La icona per a aquesta finestra

en: The icon to display
ca: La icona que es mostrarà

en: The image to display along the top of the page
ca: La imatge que es mostrarà a la part superior de la pàgina

en: The initial position of the window
ca: La posició inicial de la finestra

en: The initial type of the curve
ca: El tipus de corba inicial

en: The initial value
ca: El valor inicial

en: The items in the combo list, one per line
ca: Els elements en la llista combinada, un per línia

en: The justification of the lines of the label
ca: La justificació de les línies de l'etiqueta

en: The justification of the text
ca: La justificació del text

en: The layout style of the buttons
ca: L'estil de disposició dels botons

en: The left edge of the widget in the table
ca: El límit esquerre de l'element a la taula

en: The license which is added at the top of generated files
ca: La llicència que s'afegeix al principi dels fitxers generats

en: The logo to display in the top-right of the page
ca: El logotipus que es mostrarà a la part superior dreta de la pàgina

en: The low value of the ruler
ca: El valor més baix del regle

en: The lowest hour to show in the popup
ca: L'hora més baixa per mostrar al desplegable

en: The main image to display on the side of the page.
ca: La imatge principal que es mostrarà a l'esquerra de la pàgina.

en: The main text of the page, introducing people to the druid.
ca: El text principal de la pàgina. Es fa servir per presentar l'assistent.

en: The maximum horizontal value
ca: El valor màxim horitzontal

en: The maximum length of the text
ca: La mida màxima del text

en: The maximum number of history entries saved
ca: El nombre màxim d'entrades desades de l'historial

en: The maximum value
ca: El valor màxim

en: The maximum value of the ruler
ca: El valor màxim del regle

en: The maximum vertical value
ca: El valor màxim vertical

en: The maximum x coordinate
ca: La coordenada x màxima

en: The maximum y coordinate
ca: La coordenada y màxima

en: The message to display
ca: El missatge per mostrar

en: The minimum horizontal value
ca: El valor mínim horitzontal

en: The minimum value
ca: El valor mínim

en: The minimum vertical value
ca: El valor mínim vertical

en: The minimum x coordinate
ca: La coordenada x mínima

en: The minimum y coordinate
ca: La coordenada y mínima

en: The name of the current project
ca: El nom del projecte actual

en: The name of the program
ca: El nom del programa

en: The name of the style, which can be shared by several widgets
ca: El nom del estil. Pot ser compartit per més d'un element

en: The name of the widget
ca: El nom de l'element

en: The name of the widget to pass to assistive technologies
ca: El nom de l'element d'interfície que es passarà a les tecnologies assistives

en: The number of buttons
ca: El nombre de botons

en: The number of characters to leave space for in the entry
ca: Per a quants caràcters s'haurà de deixar espai a l'entrada

en: The number of columns in the table
ca: El nombre de columnes de la taula

en: The number of columns spanned by the widget in the table
ca: El nombre de columnes desplaçades per l'element a la taula

en: The number of decimal digits to show
ca: El nombre de dígits decimals que es mostren

en: The number of digits to show
ca: El nombre de dígits que es mostren

en: The number of items in the toolbar
ca: El nombre d'elements de la barra d'eines

en: The number of notebook pages
ca: El nombre de pàgines del bloc de notes

en: The number of pixels around icons (unused?)
ca: El nombre de píxels al voltant de les icones (potser no s'utilitza)

en: The number of pixels between columns of icons
ca: El nombre de píxels entre columnes d'icones

en: The number of pixels between rows of icons
ca: El nombre de píxels entre files d'icones

en: The number of pixels between the text and the icon
ca: El nombre de píxels entre el text i la icona

en: The number of pixels corresponding to one unit
ca: El nombre de píxels corresponents a una unitat

en: The number of rows in the table
ca: El nombre de files de la taula

en: The number of rows spanned by the widget in the table
ca: El nombre de columnes desplaçades per l'element a la taula

en: The number of widgets in the box
ca: El nombre d'elements de la caixa

en: The object which receives the signal
ca: L'objecte que rep el senyal

en: The orientation of a floating dock item
ca: La orientació d'un element adjuntable flotant

en: The orientation of the progress bar's contents
ca: La orientació dels continguts de la barra de progrés

en: The page increment
ca: L'increment de la pàgina

en: The page size
ca: La mida de la pàgina

en: The page's position in the list of pages
ca: La posició actual de la pàgina en la llista de pàgines

en: The pixmap directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
ca: No s'ha establert el directori dels mapes de píxels .
    Definiu-lo utilitzant el diàleg d'opcions del projecte.

en: The pixmap filename
ca: El nom del fitxer del mapa de píxels

en: The pixmap to use as the logo
ca: El mapa de píxels que s'utilitzarà com a logotipus

en: The pixmaps directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
ca: No s'ha establert el directori dels mapes de píxels.
    Definiu-lo utilitzant el diàleg d'opcions del projecte.

en: The position of the divider
ca: La posició del divisor

en: The position of the handle
ca: La posició de la nansa

en: The position of the notebook tabs
ca: La posició de les pestanyes del bloc de notes

en: The position of the value
ca: La posició del valor

en: The preview text to display
ca: El text de previsualització que es mostrarà

en: The preview text to show in the font selection dialog
ca: El text de previsualització que es mostrarà en el diàleg de selecció de tipus de lletra

en: The project directory
ca: El directori del projecte

en: The project directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
ca: No s'ha establert el directori del projecte.
    Definiu-lo utilitzant el diàleg d'opcions del projecte.

en: The project file
ca: El fitxer del projecte

en: The radio button group (the default is all radio buttons with the same parent)
ca: El grup del botó de grup (per defecte tots els botons de grup tenen el mateix pare)

en: The radio menu item group (the default is all radio menu items with the same parent)
ca: El grup de l'element de grup de menú (per defecte, tots els elements de grup de menú tenen el mateix pare)

en: The radio menu item's group
ca: El grup de l'element del menú de grup

en: The radio tool button group (the default is all radio tool buttons in the toolbar)
ca: El grup del botó de grup de l'eina (per defecte tots els botons de grup de la barra d'eines)

en: The reference point to use when the window coordinates are set
ca: El punt de referència que s'usarà quan es defineixin les coordenades de la finestra

en: The relief style of the button
ca: El tipus de relleu del botó

en: The requested font is not available.
ca: El tipus de lletra demanat no està disponible.

en: The requested height of the widget (usually used to set the minimum height)
ca: L'alçada demanada de l'element (normalment s'usa per definir l'alçada mínima)

en: The requested width of the widget (usually used to set the minimum width)
ca: L'amplada demanada de l'element (normalment s'usa per definir l'amplada mínima)

en: The response code returned when the button is pressed. Select one of the standard responses or enter a positive integer value
ca: El codi de resposta retornat quan es premi el botó. Seleccioneu una de les respostes predeterminades o introduïu un valor enter positiu

en: The second integer argument to pass to the function
ca: El segon argument enter que es passa a la funció

en: The second string argument to pass to the function
ca: El segon argument de tipus cadena que es passa a la funció

en: The selection mode
ca: El mode de selecció

en: The selection mode of the columned list
ca: El mode de selecció de la llista amb columnes

en: The selection mode of the columned tree
ca: El mode de selecció de l'arbre amb columnes

en: The selection mode of the list
ca: El mode de selecció de la llista

en: The shadow type of the arrow
ca: El tipus d'ombrejat de la fletxa

en: The signal to add a handler for
ca: El senyal per al qual afegir un gestor

en: The signal to emit when the accelerator is pressed
ca: El senyal que s'ha d'emetre quan es premi la tecla acceleradora

en: The size of the font to use in the font picker button
ca: La mida del tipus de lletra que s'utilitzarà en el botó de selecció de tipus de lletra

en: The size of the notebook tabs' horizontal border
ca: La mida del contorn horitzontal de les pestanyes del bloc de notes

en: The size of the notebook tabs' vertical border
ca: La mida del contorn vertical de les pestanyes del bloc de notes

en: The source directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
ca: No s'ha establert el directori d'origen.
    Definiu-lo utilitzant el diàleg d'opcions del projecte.

en: The space between each child
ca: L'espai entre cada fill

en: The space between each column
ca: L'espai entre cada columna

en: The space between each row
ca: L'espai entre cada fila

en: The space between the buttons
ca: L'espai entre els botons

en: The step increment
ca: L'increment del pas

en: The stock Gnome item to use.
ca: L'element predeterminat del Gnome que s'utilitzarà.

en: The stock button to use
ca: El botó predeterminat que es farà servir

en: The stock icon size
ca: La mida de la icona predeterminada

en: The stock item to use.
ca: L'element predeterminat que s'utilitzarà.

en: The table caption to pass to assistive technologies
ca: El títol de la taula que es passarà a les tecnologies assistives

en: The text of the menu item, or empty for separators.
ca: El text de l'element de menú, o buit per als separadors.

en: The text to display
ca: El text per mostrar

en: The text to display in the button
ca: El text que es mostrarà en el botó

en: The text to display in the popup menu
ca: El text que es mostra en el menú emergent

en: The text to display over the progress bar
ca: El text que es mostra sobre la barra de progrés

en: The tip to show when the mouse is over the item
ca: El consell que es mostra quan el ratolí és a sobre de l'element

en: The title of the color selection dialog
ca: El títol del diàleg de selecció de color

en: The title of the file selection dialog
ca: El títol del diàleg de selecció de fitxers

en: The title of the font selection dialog
ca: El títol del diàleg de selecció del tipus de lletra

en: The title of the page
ca: El títol de la pàgina

en: The title of the window
ca: El títol de la finestra

en: The toolbar orientation
ca: L'orientació de la barra d'eines

en: The toolbar style
ca: L'estil de la barra d'eines

en: The tooltip to display if the mouse lingers over the widget
ca: El consell flotant que es mostrarà quan el ratolí sigui sobre l'element

en: The top edge of the widget in the table
ca: El límit superior de l'element a la taula

en: The translators of the package. This should normally be left empty so that translators can add their names in the po files
ca: Els traductors del paquet. Normalment es deixa buit perquè els traductors afegeixin els seus noms al fitxer po

en: The type of file operation being performed
ca: El tipus d'operació de fitxers que es realitzarà

en: The type of shadow around the dock item
ca: El tipus d'ombra al voltant d'un element adjuntable

en: The type of shadow around the handle box
ca: El tipus d'ombra al voltant de la nansa

en: The type of shadow of the columned list's border
ca: El tipus d'ombra del contorn de la llista amb columnes

en: The type of shadow of the columned tree's border
ca: El tipus d'ombra del contorn de l'arbre amb columnes

en: The type of shadow of the frame
ca: El tipus d'ombra del marc

en: The type of shadow of the viewport
ca: El tipus d'ombra de la finestra de visualització

en: The type of the curve
ca: El tipus de corba

en: The type of the message box
ca: El tipus de quadre de missatge

en: The type of the window
ca: El tipus de finestra

en: The units of the ruler
ca: Les unitats del regle

en: The update policy of the scale
ca: La política d'actualització de l'escala

en: The update policy of the scrollbar
ca: La política d'actualització de la barra de desplaçament

en: The update policy of the vertical scrollbar
ca: La política d'actualització de la barra de desplaçament vertical

en: The vertical alignment
ca: L'alineació vertical

en: The vertical alignment of the arrow
ca: L'alineació vertical de la fletxa

en: The vertical alignment of the child widget
ca: L'alineació vertical de l'element fill

en: The vertical alignment of the entire label
ca: L'alineació vertical de tota l'etiqueta

en: The vertical alignment of the frame's label widget
ca: L'alineació vertical de l'element etiqueta del marc

en: The vertical alignment of the text
ca: L'alineació vertical del text

en: The vertical padding
ca: L'encoixinament vertical

en: The vertical scale of the child widget
ca: L'escala vertical de l'element fill

en: The watermark to display at the top of the page.
ca: La marca d'aigua que es mostra a la part superior de la pàgina superior.

en: The widget can't be deleted
ca: L'element no es pot suprimir

en: The widget is created automatically as part of the parent widget, and it can't be deleted.
ca: L'element es crea automàticament com a part de l'element pare, i no es pot suprimir.

en: The widget to set the keyboard focus to when the underlined access key is used
ca: L'element al qual s'hi assignarà el focus quan s'utilitzi la tecla d'accès subratllada

en: The widget's padding
ca: L'encoixinament de l'element

en: The widget's position relative to its siblings
ca: La posició de l'element en relació als seus germans

en: The width of each icon
ca: L'amplada de cada icona

en: The width of the border around the container
ca: El gruix de la vora al voltant del contenidor

en: The width of the layout area
ca: L'amplada de l'àrea de disposició

en: The width to scale the pixmap to
ca: L'amplada per escalar el mapa de píxels

en: The wrapping of the text
ca: El tall de línia del text

en: There is no project currently open.
    Create a new project with the Project/New command.
ca: En aquest moment no hi ha cap projecte obert.
    Heu de crear un nou projecte amb l'ordre Projecte/Nou.

en: Title Color:
ca: Color del títol:

en: Title:
ca: Títol:

en: Toggle Button
ca: Botó de commutació

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Toolbar Button
ca: Botó de la barra d'eines

en: Toolbar Item
ca: Element de la barra d'eines

en: Toolbar Radio Button
ca: Botó de grup de barra d'eines

en: Toolbar Separator Item
ca: Element separador de la barra d'eines

en: Toolbar Toggle Button
ca: Botó de commutació de la barra d'eines

en: Tooltip:
ca: Consell flotant:

en: Tooltips:
ca: Consells flotants:

en: Top
ca: Superior

en: Top Padding:
ca: Encoixinament superior:

en: Top Watermark:
ca: Marca d'aigua superior:

en: Translatable Strings:
ca: Cadenes de text traduïbles:

en: Translators:
ca: Traductors:

en: Type
ca: Tipus

en: Type Hint:
ca: Indicació de tipus:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Unexpected end of file
ca: Fi de fitxer inesperat

en: Unknown error code
ca: Codi d'error desconegut

en: Update
ca: Actualitza

en: Update Policy:
ca: Política d'actualització:

en: Upper Hour:
ca: Hora més alta:

en: Upper Value:
ca: Valor més alt:

en: Use Alpha:
ca: Amb transparència:

en: Use Always:
ca: Utilitza sempre:

en: Use Arrows:
ca: Utilitza les fletxes:

en: Use FileChooser:
ca: Fes servir el FileChooser:

en: Use Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Use Markup:
ca: Amb marcatge:

en: Use Size:
ca: Utilitza la mida:

en: Use Underline:
ca: Subratllat:

en: Use the new GtkFileChooser widget instead of GtkFileSelection
ca: Fes servir el nou element d'interfície GtkFileChooser en comptes del GtkFileSelection

en: V Max:
ca: Màxim ver.:

en: V Min:
ca: Mín ver.:

en: V Padding:
ca: Encoixinament ver.:

en: V Page Inc:
ca: Incr. ver. de pàgina:

en: V Page Size:
ca: Mida ver. de la pàgina:

en: V Policy:
ca: Política ver.:

en: V Step Inc:
ca: Incr. ver. de pas:

en: V Value:
ca: Valor ver.:

en: Value In List:
ca: Valor en la llista:

en: Value Pos:
ca: Posició del valor:

en: Value:
ca: Valor:

en: Vertical Box
ca: Caixa vertical

en: Vertical Button Box
ca: Caixa vertical de botons

en: Vertical Panes
ca: Subfinestres verticals

en: Vertical Ruler
ca: Regle vertical

en: Vertical Scale
ca: Escala vertical

en: Vertical Scrollbar
ca: Barra de desplaçament vertical

en: Vertical Separator
ca: Separador vertical

en: Vertical Snapping:
ca: Ajustament vertical:

en: Vertical Spacing:
ca: Separació vertical:

en: View the Glade FAQ
ca: Visualitzeu les preguntes freqüents del Glade

en: Viewport
ca: Finestra de visualització

en: Visibility of widgets. Public widgets are exported to a global map.
ca: Visibilitat dels elements. Els elements públics s'exporten a un mapa global.

en: Visibility:
ca: Visibilitat:

en: Visible Window:
ca: Finestra visible:

en: Visible:
ca: Visibilitat:

en: Week Numbers:
ca: Números de la setmana:

en: What to display in the font picker button
ca: Allò que es mostra en el botó del seleccionador de tipus de lletra

en: When the horizontal scrollbar will be shown
ca: Quan es mostra la barra de desplaçament horitzontal

en: When the mouse enters the window
ca: Quan el ratolí entra a la finestra

en: When the mouse leaves the window
ca: Quan el ratolí surt de la finestra

en: When the mouse moves
ca: Quan es mou el ratolí

en: When the vertical scrollbar will be shown
ca: Quan es mostra la barra de desplaçament vertical

en: When the window needs redrawing
ca: Quan la finestra necessita tornar-se a dibuixar

en: When value_changed signals are emitted
ca: Quan s'emeten senyals value_changed

en: Where the child window is located with respect to the scrollbars
ca: On s'ubica la finestra filla respecte les barres de desplaçament

en: Whether the expander is initially opened to reveal the child widget
ca: Si l'expansor està obert inicialment per mostrar l'element fill

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
ca: Si s'han de visualitzar els fitxers i carpetes ocults

en: Whether the selected files should be limited to local files
ca: Si les fitxers seleccionats només poden ser locals

en: Whether to allow multiple files to be selected
ca: Si s'ha de permetre seleccionar múltiples fitxers

en: Which type of project do you want to create?
ca: Quin tipus de projecte voleu crear?

en: Widget
ca: Element d'interfície

en: Widget Tree
ca: Arbre d'elements

en: Widget not found in box
ca: No s'ha trobat l'element a la caixa

en: Widget not found in fixed container
ca: No s'ha trobat l'element al contenidor fix

en: Widget not found in packer
ca: No s'ha trobat l'element al paquetador

en: Widget not found in table
ca: No s'ha trobat l'element a la taula

en: Width In Chars:
ca: Amplada en caràcters:

en: Width of the left margin in pixels
ca: Amplada del marge esquerre en píxels

en: Width of the right margin in pixels
ca: Amplada del marge dret en píxels

en: Width:
ca: Amplada:

en: Window
ca: Finestra

en: Window Pos:
ca: Pos. de la finestra:

en: Word
ca: Paraula

en: Wrap Text:
ca: Ajusta el text:

en: Wrap:
ca: Bucle:

en: Wrapping:
ca: Tall de línia:

en: Write Source Code
ca: Escriu el codi font

en: Write the source code and exit
ca: Escriu el codi font i surt

en: X Align:
ca: Alineació X:

en: X Expand:
ca: Expansió X:

en: X Fill:
ca: Omple X:

en: X Max:
ca: X màx:

en: X Min:
ca: X mín:

en: X Pad:
ca: Enc. X:

en: X Scale:
ca: Escala X:

en: X Shrink:
ca: Encongir X:

en: X2:
ca: X2

en: Y Align:
ca: Alineació Y:

en: Y Expand:
ca: Expansió Y:

en: Y Fill:
ca: Omple Y:

en: Y Max:
ca: Y màx:

en: Y Min:
ca: Y mín:

en: Y Pad:
ca: Enc. Y:

en: Y Scale:
ca: Escala Y:

en: Y Shrink:
ca: Encongir Y:

en: Yes
ca: Sí

en: You can't add a widget at the selected position.
    
    Tip: GTK+ uses containers to lay out widgets.
    Try deleting the existing widget and using
    a box or table container instead.
ca: No es pot afegir un element a la posició seleccionada.
    
    Consell: GTK+ utilitza contenidors per disposar els elements.
    Proveu de suprimir l'element existent i utilitzar
    en el seu lloc una caixa o una taula contenidora.

en: You can't paste into the selected widget, since
    it is created automatically by its parent.
ca: No podeu enganxar dins de l'element seleccionat, perquè
    els seu pare l'ha creat automàticament.

en: You can't paste into windows or dialogs.
ca: No podeu enganxar dins de les finestres o els diàlegs.

en: You need to copy a color or background pixmap first
ca: Heu de copiar un color o un mapa de píxels de fons primer

en: You need to select a background pixmap to paste into
ca: Heu de seleccionar un mapa de píxels de fons per enganxar-lo

en: You need to select a color or background to copy
ca: Heu de seleccionar un color o un fons per copiar

en: You need to select a color to paste into
ca: Heu de seleccionar un color per enganxar-lo

en: You need to select a widget to paste into
ca: Heu de seleccionar un element per enganxar-hi a dins

en: You need to set the Pixmaps Directory option
ca: Heu de definir la opció del directori de mapes de píxels

en: You need to set the Program Name option
ca: Heu de definir la opció del nom del programa

en: You need to set the Project Directory option
ca: Heu de definir la opció del directori del projecte

en: You need to set the Project File option
ca: Heu de definir la opció del fitxer del projecte

en: You need to set the Project Name option
ca: Heu de definir la opció del nom del projecte

en: You need to set the Source Directory option
ca: Heu de definir la opció del directori font

en: You need to set the Translatable Strings File option
ca: Heu de definir la opció del fitxer de cadenes traduïbles

en: You need to set the accelerator key
ca: Heu de definir la tecla acceleradora

en: You need to set the handler for the signal
ca: Heu de definir el gestor per al senyal

en: You need to set the signal name
ca: Heu de definir el nom del senyal

en: You need to set the signal to emit
ca: Heu de definir el senyal a emetre

en: Your project uses deprecated widgets that Gtkmm-2
    does not support.  Check your project for these
    widgets, and use their replacements.
ca: El vostre projecte fa servir elements d'interfície que ja
    no existeixen i que Gtkmm-2 no proporciona.
    Busqueu-los al vostre projecte i feu servir els seus reemplaçaments.

en: _About
ca: _Quant a

en: _About...
ca: _Quant a...

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Build
ca: _Munta

en: _Delete
ca: _Esborra

en: _Edit
ca: _Edita

en: _FAQ
ca: Preguntes _freqüents

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Grid
ca: _Quadrícula

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _New
ca: _Nou

en: _Number of Buttons:
ca: _Nombre de botons:

en: _Project
ca: _Projecte

en: _Show Grid
ca: Mo_stra la quadrícula

en: _Snap to Grid
ca: Aju_sta a la quadrícula

en: _Standard Button Layout:
ca: Dispo_sició estàndar dels botons:

en: _View
ca: _Visualitza

en: glade: Error loading XML file.
ca: glade: s'ha produït un error en carregar el fitxer XML.

en: glade: Error writing source.
ca: glade: s'ha produït un error en escriure el codi font.

en: glade: The XML file must be set for the '-w' or '--write-source' option.
ca: glade: s'ha de definir el fitxer XML per a les opcions '-w' o '--write-source'.

en: if the selected font size is used when displaying the font information
ca: Si s'utilitza la mida seleccionada del tipus de lletra quan es mostra la informació del tipus de lletra

en: private
ca: privat

en: project
ca: projecte

en: protected
ca: protegit

en: public
ca: públic

en: replacing child of container - not implemented yet
ca: encara no s'ha implementat la funcionalitat per reemplaçar el fill del contenidor

en: separator
ca: separador
