glade 0 - en to hr translation catalogue (1209 entries)

en:  errors opening project file:
hr: Greške tijekom otvaranja projektne datoteke

en: /*
     * Translatable strings file generated by Glade.
     * Add this file to your project's POTFILES.in.
     * DO NOT compile it as part of your application.
     */
hr: /*
     * Prevodljive komentare generirao Glade.
     * Dodajte ovu datoteku u  POTFILES.in.
     *Ne mojte kompajlirati kao dio aplikacije.
     */

en: 24 Hour Format:
hr: 24 Satni format.

en: <b>Note:</b> for large applications the use of libglade is recommended.
hr: <b>Napomena:</b> preporučujemo uporabu libglade za velike programe.

en: <b>Note:</b> this option is deprecated - use intltool instead.
hr: <b>Napomena:</b> ovaj izbor je zastario, umjesto njega koritite intltool.

en: <untitled>
hr: <BezNaziva>

en: A unique identifier for the window to be used when restoring a session
hr: Jedinstveni označivač za prozor koji se treba koristiti kod vraćanja sesije

en: About Glade
hr: O Glade-u

en: Above Child:
hr: O nasljedniku:

en: Accelerator
hr: Ubrzivač

en: Accelerator:
hr: Ubrzivač:

en: Accelerators
hr: Ubrzivači

en: Accelerators:
hr: Ubrzivači:

en: Accepts Tab:
hr: Prihvaća tab:

en: Action:
hr: Akcija:

en: Activates Default:
hr: Uključi predefinirano:

en: Active
hr: Aktivan

en: Active:
hr: Aktivno:

en: Activity Mode:
hr: Mod aktivnosti:

en: Add
hr: Dodaj

en: Add Alignment
hr: Dodaj poravnanje

en: Add Event Box
hr: Dodaj Event Dijalog

en: Add Finish Page
hr: Dodaj Zavrsnu Stranicu

en: Add Label Widget
hr: Dodaj Widget Naljepnicu

en: Add Scrolled Window
hr: Dodaj Skrolani Prozor

en: Add Start Page
hr: Dodaj Pocetnu Stranicu

en: Add _Child
hr: _Dodaj dijete

en: Add _Separator
hr: Dodaj_Razmak

en: Add a new child item below the selected item.
hr: Dodaj novu stavku dijte ispod odabrane stavke.

en: Add a new item below the selected item.
hr: Dodajte novu jedinicu ispod selektirane.

en: Add a separator below the selected item.
hr: Dodajte separator ispod selektirane jedinice.

en: Add dock band on bottom
hr: Dodaj pristansku traku na dnu

en: Add dock band on left
hr: Dodaj pristansku traku na lijevo

en: Add dock band on right
hr: Dodaj pristansku traku na desno

en: Add dock band on top
hr: Dodaj traku sidrišta na vrh

en: Add dock item after
hr: Dodaj detalj sidrištu poslije

en: Add dock item before
hr: Dodaj detalj sidrištu prije

en: Add floating dock item
hr: Dodaj plutajući detalj sidrištu

en: Additional information, such as a description of the package and its home page on the web
hr: Dodatne informacije, kao opis paketa i njegova web stranica

en: After
hr: Poslije

en: After:
hr: Nakon:

en: Alignment
hr: Poravnanje

en: Allow Floating:
hr: Dopusti plutanje

en: Amount of pixels to indent paragraphs
hr: Broj piksela za koliko treba uvući odlomke

en: An optional icon to show on the left of the menu item.
hr: Neobavezna ikonica koja se može prikazati lijevo od izbornika

en: Anti-Aliased:
hr: Izglađeno:

en: Any change in X Windows property
hr: Bilo koja promjena postavki X Windows-a

en: Any change in input focus
hr: Bilo koja promjena u fokusu unosa

en: Any change in visibility
hr: Bilo koja promjena u vidljivosti

en: Any change in window structure
hr: Bilo koja promjena u strukturi prozora

en: Any key pressed
hr: Bilo koja pritisnuta tipka tipkovnice

en: Any key released
hr: Bilo koja otpuštena tipka tipkovnice

en: Any mouse button pressed
hr: Bilo koja pritisnuta tipka miša

en: Any mouse button released
hr: Bilo koja otpuštena tipka miša

en: Are you sure you want to create a new project?
hr: Jeste li sigurni da želite stvoriti novi projekt?

en: Are you sure you want to quit?
hr: Jesi li siguran da želiš odustati?

en: Area Height:
hr: Visina područja:

en: Area Width:
hr: Širina područja:

en: Arrow
hr: Strelica

en: Aspect Frame
hr: Okvir pogleda

en: Authors:
hr: Autori:

en: Auto
hr: Automatski

en: Auto Close:
hr: Automatsko zatvaranje:

en: Auto-Destroy:
hr: Samouništenje:

en: Back. Color:
hr: Boja pozadine:

en: Back. Pixmap:
hr: Pixmapa poz.:

en: Background color
hr: Pozadinska boja

en: Background:
hr: Pozadina:

en: Backup Source Files
hr: Napravi sigurnosnu kopiju datoteka izvornog koda

en: Base color
hr: Bazna Boja

en: Base:
hr: Osnova:

en: Basic Options:
hr: Osnovne postavke:

en: Bonobo Control
hr: Bonobo kontrola

en: Border Width:
hr: Širina Ruba:

en: Bottom
hr: Dno

en: Bottom Padding:
hr: Donje popunjavanje:

en: Browse...
hr: Potraži...

en: Build
hr: Izgradi

en: Build the Source Code
hr: Izgradi izvorni kod

en: Button
hr: Gumb

en: Button Relief:
hr: Reljef gumba:

en: C Options
hr: C postavke

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Can Default:
hr: Može biti uobičajeno:

en: Can Focus:
hr: Može fokusirati:

en: Can't delete any children.
hr: Ne mogu obrisati nijedno dijete.

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancel, Apply, OK
hr: Odustani, Primijeni, U redu

en: Cancel, OK
hr: Odustani, U redu

en: Cannot add a %s to a GtkOptionMenu.
hr: Ne mogu dodati %s u GtkOptionMenu.

en: Case Sensitive:
hr: Osjetljivo na velika i mala slova:

en: Cell X:
hr: Ćelija X:

en: Cell Y:
hr: Ćelija Y:

en: Center
hr: Sredina

en: Character
hr: Znak

en: Character data expected
hr: Očekivan je znak

en: Check
hr: Provjeri

en: Check Button
hr: Gumb za potvrdu

en: Check Menu Item
hr: Potvrdni Okvir Izbornika

en: Class id missing
hr: Identifikacija klase nedostaje

en: Class unknown
hr: Nepoznata klasa

en: Class:
hr: Klasa:

en: Clear
hr: Obriši

en: Click
hr: Pritisni

en: Climb Rate:
hr: Stupanj uspona:

en: Clipboard
hr: Odlagalište

en: Close
hr: Zatvori

en: Col Spacing:
hr: Razmak između stupaca:

en: Col Span:
hr: Prostiranje stupaca:

en: Color Chooser Button
hr: Tipka odabira boje

en: Color Selection
hr: Odabir boja

en: Color Selection Dialog
hr: Dijalog Odabira Boje

en: Color:
hr: Boja:

en: Column 1
hr: Stupaca

en: Column 2
hr: Stupac 2

en: Columned List
hr: Popis u stupcima

en: Columned Tree
hr: Stablo u stupcima

en: Columns:
hr: Stupci:

en: Combo Box
hr: Kombinirani okvir

en: Combo Box Entry
hr: Upis kombiniranog okvira

en: Comments:
hr: Komentari:

en: Common
hr: Uobičajeno

en: Connection Selector
hr: Izbornik veza

en: Contents Back. Color:
hr: Boja pozadine sadržaja:

en: Controlled By
hr: Kontrolirano od

en: Controller For
hr: Kontroler za

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy All
hr: Kopiraj sve

en: Copy the selected widget to the clipboard
hr: Kopiraj odabrani element u odlagalište

en: Copyright:
hr: Autorska prava:

en: Couldn't access directory:
      %s
hr: Ne mogu pristupiti direktoriju:
      %s

en: Couldn't access file:
      %s
hr: Ne mogu pristupiti datoteci:
      %s

en: Couldn't add new widget.
hr: Ne mogu dodati novi element.

en: Couldn't append to file:
      %s
hr: Ne mogu dodati u datoteku:
      %s

en: Couldn't create directory:
      %s
hr: Ne mogu stvoriti direktorij: 
      %s

en: Couldn't create file:
      %s
hr: Ne mogu stvoriti datoteku: 
      %s

en: Couldn't create pixmap from file
hr: Ne mogu napraviti pixmapu iz datoteke

en: Couldn't create the Bonobo control
hr: Ne mogu napraviti Bonobo kontrolu

en: Couldn't delete widget.
hr: Ne mogu obrisati element.

en: Couldn't insert GtkAlignment widget.
hr: Ne mogu umetnuti GtkAlignment element.

en: Couldn't insert GtkEventBox widget.
hr: Ne mogu umetnuti GtkEventBox element.

en: Couldn't insert GtkScrolledWindow widget.
hr: Ne mogu umetnuti GtkScrolledWindow element.

en: Couldn't insert a GtkScrolledWindow widget.
hr: Neuspješno umetanje GtkScrolledWindow elementa.

en: Couldn't insert a GtkViewport widget.
hr: Neuspješno umetanje GtkViewport elementa.

en: Couldn't open directory:
      %s
hr: Ne mogu otvoriti direktorij: 
      %s

en: Couldn't open file:
      %s
hr: Ne mogu otvoriti datoteku: 
      %s

en: Couldn't remove GtkAlignment widget.
hr: Ne mogu ukloniti GtkAlignment element.

en: Couldn't remove GtkEventBox widget.
hr: Ne mogu ukloni GtkEventBox element.

en: Couldn't remove GtkScrolledWindow widget.
hr: Ne mogu ukloniti GtkScrolledWindow element.

en: Couldn't rename file:
      %s
    to:
      %s
hr: Ne mogu preimenovati datoteku: 
      %s
    u:
      %s

en: Couldn't show help file: %s.
    
    Error: %s
hr: Ne mogu prikazati datoteku pomoći: %s.
    
    Greška: %s

en: Create a new file
hr: Stvara novu datoteku

en: Create a new project
hr: &Projekt

en: Creation Function:
hr: Funkcija stvaranja:

en: Cursor Visible:
hr: Pokazivač vidljiv:

en: Curve
hr: Krivulja

en: Custom Widget
hr: Proizvoljni elemenet

en: Cut
hr: Izreži

en: Cut the selected widget to the clipboard
hr: Izreži odabrani element i smjesti u odlagalište

en: DSN Config Druid
hr: Čarobnjak za DSN konfiguraciju

en: DSN Configurator
hr: DSN podešavanje

en: Data
hr: Podatak

en: Data Source Selector
hr: Izbornik izvora podataka

en: Data-bound combo
hr: Kombinacija podataka i povezivanja

en: Data-bound grid
hr: Mreža granice podataka

en: Data-bound list
hr: Popis podataka

en: Data:
hr: Podaci:

en: Database Browser
hr: Preglednik Bbaze podataka

en: Database error dialog
hr: Dijalog grešaka baze podataka

en: Database error viewer
hr: Preglednik grešaka baze podataka

en: Database login dialog
hr: Dijalog za prijavu na bazu podataka

en: Database login widget
hr: Element za prijavu na bazu podataka

en: Day Names:
hr: Imena dana:

en: Decorated:
hr: Ukrašeno:

en: Default Height:
hr: Uobičajena visina:

en: Default Width:
hr: Uobičajena širina:

en: Defines the signals to emit when keys are pressed
hr: Određuje signale koji se emitiraju kad su tipke pritisnute

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete Column
hr: Obriši Stupac

en: Delete Page
hr: Obriši stranicu

en: Delete Row
hr: Obriši red

en: Delete the current item
hr: Obriši trenutni element

en: Delete the selected widget
hr: Obriši odabrani element

en: Dep_recated
hr: Zastar_jelo

en: Description
hr: Opis

en: Description:
hr: Opis:

en: Design user interfaces
hr: Dizajnira korisničko sučelje

en: Dialog
hr: Dijalog

en: Digits:
hr: Brojke:

en: Direction:
hr: Smjer:

en: Directory:
hr: Direktorij:

en: Display the help button.
hr: Pokaži gumb za pomoć.

en: Dither:
hr: Prilagođavanje:

en: Documenters:
hr: Pisci dokumentacije:

en: Dots
hr: Točke

en: Draw:
hr: Crtaj:

en: Drawing Area
hr: Područje Crtanja

en: Druid
hr: Čarobnjak

en: Druid Standard Page
hr: Standardna stranica čarobnjaka

en: Druid Start or Finish Page
hr: Početna ili krajnja stranica čarobnjaka

en: Edit Menus...
hr: Promijeni izbornike...

en: Edit the project options
hr: Promijeni postavke projekta

en: Edit...
hr: Uredi...

en: Editable:
hr: Izmjenjiv:

en: Enable Gnome DB Support
hr: Omogući podršku za GNOME bazu podataka

en: Enable Gnome Support
hr: Omogući podršku za GNOME

en: Enable Search:
hr: Omogući pretragu:

en: End tag expected
hr: Očekivana krajnja oznaka

en: Enter the description of the action to pass to assistive technologies
hr: Unesi opis akcije koja se predaje pomoćnim tehnologijama

en: Error
hr: Greška

en: Error opening file
hr: Pogreška kod otvaranja

en: Error opening project.
hr: Greška prilikom otvaranja projekta

en: Error reading file
hr: Pogreška kod otvaranja

en: Error reading from file:
      %s
hr: Greška pri čitanju datoteke: 
    .  %s

en: Error running eglade to generate the Eiffel source code.
    Check that you have eglade installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'eglade <project_file.glade>' in a terminal.
hr: Greška prilikom pokretanja egladea za generiranje Eiffel izvornog koda.
    Provjerite je li eglade instaliran i je li u vašem PATH-u.
    Zatim probajte izvršiti "eglade <project_file.glade>" u terminalu.

en: Error running gate to generate the Ada95 source code.
    Check that you have gate installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'gate <project_file.glade>' in a terminal.
hr: Greška prilikom pokretanja gatea za generiranje Ada95 izvornog koda.
    Provjerite je li gate instaliran i je li u vašem PATH-u.
    Zatim probajte da izvršiti "gate <project_file.glade>" u terminalu.

en: Error running glade-- to generate the C++ source code.
    Check that you have glade-- installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'glade-- <project_file.glade>' in a terminal.
hr: Greška prilikom glade-- izvođenja za generiranje C++ izvornog koda.
    Provjerite je li glade-- instaliran i je li u vašem PATH-u.
    Zatim probajte izvršiti 'glade-- <project_file.glade>' u terminalu.

en: Error running glade2perl to generate the Perl source code.
    Check that you have glade2perl installed and that it is in your PATH.
    Then try running 'glade2perl <project_file.glade>' in a terminal.
hr: Greška prilikom pokretanja glade2perla za generiranje Perl izvornog koda.
    Provjerite je li glade2perl instaliran i je li u vašem PATH-u.
    Zatim probaj da izvršiti "glade2perl <project_file.glade>" u terminalu.

en: Error saving project
hr: Greška prilikom spremanja projekta

en: Error saving project.
hr: Greška prilikom spremanja projekta

en: Error writing XML file
hr: Greška pri pisanju XML datoteke

en: Error writing file
hr: Greška pri pisanju datoteke

en: Error writing project XML file
hr: Greška pri pisanju XML datoteke projekta

en: Error writing source.
hr: Greška prilikom pisanja izvornog koda.

en: Error writing to file:
      %s
hr: Greška pri pisanju datoteke:
      %s

en: Errors opening project file
hr: Greške prilikom otvaranja datoteke projekta

en: Errors writing source code
hr: Greška prilikom pisanja izvornog koda

en: Event Box
hr: Kućica događaja

en: Event Mask
hr: Maska događaja

en: Events:
hr: Nova obveza

en: Exclusive:
hr: Ekskluzivno:

en: Expand:
hr: Raširi:

en: Expander
hr: Proširitelj

en: Ext.Events:
hr: Eks. događaji:

en: File Chooser
hr: Izbornik datoteka

en: File Chooser Dialog
hr: Dijalog odabira datoteka

en: File Ops.:
hr: Op. datoteke:

en: File Output Options:
hr: Postavke izlaza datoteka:

en: File Selection Dialog
hr: Dijalog za odabir datoteke

en: File:
hr: Datoteka:

en: Fill
hr: Ispuna

en: Fill:
hr: Ispuni:

en: Fixed Month:
hr: Fiksni mjesec:

en: Fixed Positions
hr: Utvrđeni položaji

en: Focus On Click:
hr: Usmjerenje na pritisak:

en: Focus Target:
hr: Mjesto Fokusa:

en: Font Chooser Button
hr: Tipka odabira pisma

en: Font Selection
hr: Izbor pisma

en: Font Selection Dialog
hr: Dijalog za odabir pisma

en: Font:
hr: Pismo:

en: For cursors in XInput-aware programs
hr: Za pokazivače u programima koji podržavaju XInput

en: Foreground color
hr: Boja pisanja

en: Foreground:
hr: Ispred:

en: Form
hr: Obrazac

en: Fraction:
hr: Dio:

en: Frame
hr: Okvir

en: GTK+ _Additional
hr: GTK+ _Dodatni

en: GTK+ _Basic
hr: GTK+ _Osnovni

en: Gamma Curve
hr: Gama krivulja

en: General
hr: Općenito

en: General Options:
hr: Opće odrednice:

en: Gettext Support
hr: Gettext podrška

en: Glade Interface Designer
hr: Glade izrada sučelja

en: Glade is a User Interface Builder for GTK+ and GNOME.
hr: Glade je izgrađivač korisničkog sučelja za Gtk+ i GNOME.

en: Gnome About Dialog
hr: Gnome dijalog o programu

en: Gnome Application Bar
hr: GNOME aplikacijska traka

en: Gnome Application Window
hr: GNOME programski prozor

en: Gnome Color Picker
hr: Gnome izbornik boja

en: Gnome Dialog Box
hr: Gnome dijalog

en: Gnome Dock
hr: GNOME sidrište

en: Gnome Dock Item
hr: Stavka GNOME sidrišta

en: Gnome Entry
hr: Gnome unos

en: Gnome File Entry
hr: Gnome unos datoteke

en: Gnome Font Picker
hr: Gnome izbornik pisama

en: Gnome HRef Link Button
hr: Gnome HRef gumb za povezivanje

en: Gnome Help Support
hr: Podrška za GNOME pomoć

en: Gnome Icon Entry
hr: Gnome unos sličice

en: Gnome Message Box
hr: Gnome kućica za poruke

en: Gnome Pixmap
hr: Gnome piksmapa

en: GnomeDockItem widgets can only be pasted into a GnomeDock.
hr: Samo se GnomeDockItem elementi mogu umetati u GnomeDock.

en: Gravity:
hr: Gravitacija

en: Gray Bar
hr: Siva traka

en: Grid Options
hr: Postavke koordinatne mreže

en: Grid Style:
hr: Stil koordinatne mreže:

en: Group
hr: Grupa

en: Group:
hr: Grupa:

en: Grow:
hr: Rasti:

en: H Max:
hr: H maks:

en: H Min:
hr: H min:

en: H Padding:
hr: H Popuna:

en: H Page Inc:
hr: H stranica pov:

en: H Page Size:
hr: H veličina stranice:

en: H Policy:
hr: Vod. način:

en: H Step Inc:
hr: H korak pov:

en: H Value:
hr: H vrijednost:

en: Handle Box
hr: Kućica za ručku

en: Handle Pos:
hr: Ručka (poz.):

en: Handler
hr: Rukovatelj

en: Handler:
hr: Rukovoditelj:

en: Has Default:
hr: Uobičajeno:

en: Has Focus:
hr: Ima fokus:

en: Has Frame:
hr: Ima okvir:

en: Has Separator:
hr: Ima separator:

en: Header File:
hr: Datoteka zaglavlja:

en: Header file for interface creation functions
hr: Datoteka s zaglavljima za funkcije stvaranja sučelja

en: Header file for signal handler and callback functions
hr: Datoteka s zaglavljima za rukovatelj signalima i funkcijama za povratno zvanje

en: Header file for support functions
hr: Datoteka s zaglavljima za funkcije podrške

en: Headers Visible:
hr: Zaglavlja vidljiva:

en: Heading:
hr: Naslov:

en: Height:
hr: Visina:

en: Hide on Close:
hr: Sakrij pri zatvaranju:

en: Highlight text:
hr: Istakni tekst:

en: History ID:
hr: Identifikacija povijesti:

en: Homogeneous:
hr: Homogeno:

en: Horizonal Separator
hr: Vodoravni separator

en: Horizontal Box
hr: Vodoravna kućica

en: Horizontal Button Box
hr: Vodoravna kućica s gumbima

en: Horizontal Panes
hr: Vodoravne ploče

en: Horizontal Ruler
hr: Vodoravno ravnalo

en: Horizontal Scale
hr: Vodoravna skala

en: Horizontal Scrollbar
hr: Vodoravna linija s klizačem

en: Horizontal Snapping:
hr: Vodoravno prijanjanje:

en: Horizontal Spacing:
hr: Vodoravni razmak:

en: Icon
hr: Sličica

en: Icon Border:
hr: Okvir ikona:

en: Icon List
hr: Popis sličica

en: Icon Selection
hr: Odabir sličica

en: Icon Size:
hr: Veličina sličice:

en: Icon Width:
hr: Širina sličice:

en: Icon:
hr: Ikona:

en: If a Gnome DB application is to be built
hr: Da li će se izgraditi GNOME aplikacija koja koristi bazu podataka

en: If a Gnome application is to be built
hr: Da li će se izgraditi GNOME aplikacija

en: If a directory is needed rather than a file
hr: Je li umjesto datoteke potreban direktorij

en: If a hint is set so the theme engine should draw rows in alternating colors
hr: Je li postavljen prijedlog tako da tema crta redove u raznim bojama

en: If a main.c file is output containing a main() function, if it doesn't already exist
hr: Je li main.c datoteka izlaz koji sadrži main() funkciju, ako ona već ne postoji

en: If a small preview of the pixmap is displayed
hr: Je li prikazan smanjeni pregled piksmape

en: If an arrow should be shown to popup a menu if the toolbar doesn't fit
hr: Da li strelica treba prikazati izbornik ukoliko ne traka s alatima odgovara

en: If an empty value is acceptable, when 'Value In List' is set
hr: Je li prazna vrijednost prihvatljiva, kad je 'Vrijednost u listi' postavljena

en: If arrows can be used to change the value
hr: Da li se strelice mogu koristiti za promijenu vrijednosti

en: If arrows work even if the value is not in the list
hr: Da li strelice rade čak i ako vrijednost nije na listi

en: If copies of old source files are made
hr: Da li se čuvaju kopije datoteka izvornog koda

en: If entered text overwrites the existing text
hr: Da li  upisani tekst zamjenjuje postojeći tekst

en: If files for building the source code are output, including Makefile.am and configure.in, if they don't already exist
hr: Da li se proizvode datoteke za izradu izvornog koda, kao Makefile.am i configure.in, ukoliko one već ne postoje

en: If floating dock items are allowed
hr: Da li su dozvoljene stavke plutajućeg sidrišta

en: If only numeric entry is allowed
hr: Da li je dozvoljen samo brojčani upis

en: If selected, text will be highlighted inside the widget
hr: Ukoliko je odabrano, u elementu će tekst biti istaknut

en: If strings are marked for translation by gettext
hr: Da li su znakovni nizovi obilježeni za prevođenje pomoću gettexta

en: If support for the Gnome Help system should be included
hr: Da li se uključuje podrška za GNOME sustav pomoći

en: If tab characters can be entered
hr: Da li su upisani znakovi tabulatora

en: If the alpha channel should be used
hr: Da li se koristi alfa kanal

en: If the app bar has a progress indicator
hr: Da li programska traka ima pokazivač napretka

en: If the app bar has an area for status messages and user input
hr: Da li programska traka ima područje za statusne poruke i korisnički unos

en: If the aspect ratio should be determined by the child
hr: Da li se se odnos pogleda određuje prema dijetetu

en: If the button grabs focus when it is clicked
hr: Da li tipka preuzima fokus kad je pritisnuta

en: If the button is shown in an inconsistent state
hr: Je li prikazano gumb u neodređenom stanju

en: If the canvas is anti-aliased, to smooth the edges of text and graphics
hr: Je li površina izglađena, za izglađivanje rubova teksta i grafike

en: If the check button is initially on
hr: Je li potvrdni gumb početno uključen

en: If the check menu item is initially on
hr: Je li oznaka stavke izbornika početno uključena

en: If the children should all be the same size
hr: Da li sva djeca trebaju biti iste veličine

en: If the children should be the same size
hr: Da li dijete treba biti iste veličine

en: If the column header buttons are shown
hr: Da li se prikazuju zaglavlja stupaca

en: If the column titles are shown
hr: Da li su naslovi stupaca prikazani

en: If the cursor is visible
hr: Je li pokazivač vidljiv

en: If the day names should be shown
hr: Je li potrebno prikazati imena dana

en: If the default widget in the window is activated when Enter is pressed
hr: Je li uobičajeni element u prozoru aktiviran kad se pritisne Enter

en: If the dialog closes when any button is clicked
hr: Da li se dijalog zatvara kad se pritisne na bilo koji gumb

en: If the dialog has a horizontal separator above the buttons
hr: Da li dijalog ima vodoravni separator iznad gumba

en: If the dialog is hidden when it is closed, instead of being destroyed
hr: Da li se dijalog skriva, umjesto da se uništi prilikom zatvaranja

en: If the dock item is always the only item in its band
hr: Je li stavka sidrišta uvijek jedina na svojoj traci

en: If the dock item is locked in position
hr: Je li stavka sidrišta zaključana u položaju

en: If the dock item is never allowed to be horizontal
hr: Je li stavci sidrišta onemogućeno da bude vodoravna

en: If the dock item is never allowed to be vertical
hr: Je li stavci sidrišta onemogućeno da bude okomita

en: If the dock item is never allowed to float in its own window
hr: Je li stavci sidrišta onemogućeno plutati u svom prozoru

en: If the entry has a frame around it
hr: Da li unos ima oko sebe okvir

en: If the event box uses a visible window
hr: Da li okvir događaja korisit vidljiv prozor

en: If the event box window is above the child widget's window
hr: Da li je prozor okvira događaja iznad prozora komponentinog nasljednika

en: If the file operation buttons are shown
hr: Da li su prikazana gumbi za operacije s datotekama

en: If the file selection dialog should be modal
hr: Da li dijalog za odabir datoteke treba biti modalan

en: If the font size is shown as part of the font information
hr: Da li se veličina pisma prikazuje kao dio podataka o pismu

en: If the font style is shown as part of the font information
hr: Da li je stil pisma prikazan kao dio informacije o pismima

en: If the handler runs after the class function
hr: Da li se rukovatelj izvršava poslije funkcije klase

en: If the icon text can be edited by the user
hr: Da li korisnik može mijenjati tekst

en: If the icon text is static, in which case it will not be copied by the GnomeIconList
hr: Je li tekst sličice statičan, u slučaju čega se neće kopirati pomoću GnomeIconList

en: If the indicator is always drawn
hr: Je li pokazivač uvijek nacrtan

en: If the item is initially on.
hr: Je li element početno uključen.

en: If the item is visible when the toolbar is horizontal
hr: Da li je vidljiva stavka dok je traka s alatima vodoravna

en: If the item is visible when the toolbar is vertical
hr: Da li je vidljiva stavka dok je traka s alatima okomita

en: If the item should be the same size as other homogeneous items
hr: Da li stavka treba biti iste veliičine kao ostali istovrsne stavke

en: If the item's text should be shown when the toolbar's mode is GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ
hr: Da li tekst stavke treba biti prikazan kada je način rada trake s alatimaGTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: If the label text can be selected with the mouse
hr: Da li se tekst oznake može obilježiti mišem

en: If the layout is saved and restored automatically
hr: Da li se raspored čuva i vraća automatski

en: If the month and year should be shown at the top
hr: Da li je na vrhu potrebno prikazati mjesec i godinu

en: If the month and year shouldn't be changeable
hr: Da li se mjesec i godina ne mogu mijenjati

en: If the notebook border is shown, when the tabs are not shown
hr: Je li rub knjige prikazan kada tabovi nisu

en: If the notebook tabs are scrollable
hr: Da li su tabovi knjige klizajući

en: If the notebook tabs are shown
hr: Da li su tabovi knjige prikazani

en: If the number of the week should be shown
hr: Je li potrebno prikazati broj tjedna

en: If the opacity control is shown
hr: Da li je prikazana kontrola prozirnosti

en: If the palette is shown
hr: Je li paleta prikazana

en: If the pixmap is scaled
hr: Je li pixmapa skalirana

en: If the popup menu is enabled
hr: Je li omogućen skočni izbornik

en: If the preview expands to fill its allocated area
hr: Da li se prikaz širi da bi ispunio predviđeno područje

en: If the preview is color or grayscale
hr: Je li prikaz u boji ili u nijansama sive boje

en: If the progress bar should act like the front of Kit's car
hr: Da li se element napretka ponaša kao prednji dio Krešimirovog auta

en: If the radio button is initially on
hr: Je li okrugli gumb početno uključen

en: If the radio menu item is initially on
hr: Je li okrugla stavka izbornika početno uključena

en: If the range values are inverted
hr: Da li su vrijednosti raspona preokrenute

en: If the sample should use dithering to be more accurate
hr: Da li primjer koristi prilagođavanje da bi bio precizniji

en: If the scale's value is shown
hr: Je li vrijednost skale prikazana

en: If the searching is case sensitive
hr: Je li pretraga osjetljiva na velika i mala slova

en: If the selected font is used when displaying the font information
hr: Da li se odabrano pismo koristi prilikom prikaza podataka o pismu

en: If the separator is drawn, or just blank
hr: Da li se iscrtava razdjeljnik ili je prazan

en: If the status bar has a resize grip to resize the window
hr: Da li statusna traka ima prostor za promijenu veličine prozora

en: If the support functions are output
hr: Da li se proizvode pomoćne funkcije

en: If the text can be edited
hr: Da li se tekst može mijenjati

en: If the text entered by the user will be shown. When turned off, the text typed in is displayed as asterix characters, which is useful for entering passwords
hr: Da li će se tekst koji je korisnik unijeo vidjeti. Kada je isključeno, tekst koji se unosi se prikazuje kao niz zvezdica, što je korisno za unos lozinki

en: If the text includes an underlined access key
hr: Da li tekst uključuje podcrtanu tipku pristupa

en: If the text includes pango markup
hr: Da li tekst sadrži pango format

en: If the text is wrapped to fit within the width of the label
hr: Je li tekst prelomljen da bi stao u širinu oznake

en: If the text should be shown in the progress bar
hr: Da li se tekst prikazuje u elementu napretka

en: If the time is shown as well as the date
hr: Da li se prikazuju vrijeme i datum

en: If the time is shown in 24-hour format
hr: Da li se vrijeme prikazuje u dvadesetčetvorosatnom formatu

en: If the toggle button is initially on
hr: Je li preklopni gumb početno uključen

en: If the user can search through columns interactively
hr: Da li korisnik može interaktivno pretraživati kroz stupce

en: If the value is snapped to multiples of the step increment
hr: Da li vrijednost prijanja uz višekratnike koraka

en: If the value is wrapped at the limits
hr: Da li se vrijednost omata na granicama

en: If the value must be in the list
hr: Da li vrijednost mora biti u popisu

en: If the view is reorderable
hr: Da li je moguće presložiti pogled

en: If the week should start on Monday
hr: Da li tjedan počinje s ponedeljkom

en: If the widget can accept the input focus
hr: Da li element može biti u fokusu za unos

en: If the widget can be the default action in a dialog
hr: Da li element može biti uobičajena akcija u prozoru

en: If the widget has the input focus
hr: Je li elemenet u fokusu za unos

en: If the widget is added to the component's data structure
hr: Je li element dodan strukturi podataka komponente

en: If the widget is initially visible
hr: Je li element početno vidljiv

en: If the widget is the default action in the dialog
hr: Je li element uobičajena akcija u dijalogu

en: If the widget responds to input
hr: Da li element odgovara na unos

en: If the window can be enlarged
hr: Da li se prozor može povećati

en: If the window can be resized
hr: Da li se prozoru može mijenjati veličina

en: If the window can be shrunk
hr: Da li se prozor može skupljati

en: If the window has a status bar
hr: Da li prozor ima statusnu traku

en: If the window is destroyed when its transient parent is destroyed
hr: Da li se prozor zatvara kad je njegov direktni prethodnik zatvoren

en: If the window is modal
hr: Je li prozor modalan

en: If the window should be decorated by the window manager
hr: Da li upravitelj prozorima treba ukrasiti prozor

en: If the window should not appear in the pager
hr: Da li se prozor ne treba pokavljivati u pozivniku

en: If the window should not appear in the task bar
hr: Da li se prozor ne treba pojavljivati u traci zadataka

en: If tooltips are enabled
hr: Da li su savjeti omogućeni

en: If translatable strings are saved in a separate C source file, to enable translation of interfaces loaded by libglade
hr: Da li se prevodivi znakovni nizovi spremaju u posebnu datotejz C izvornog koda da bi se omogućilo prevođenje sučelja koje učitava libglade

en: If widget names are set in the source code
hr: Da li se imena elementa određuju u izvornom kodu

en: Image
hr: Slika

en: Inconsistent:
hr: Neodređeno:

en: Indent:
hr: Uvlaka:

en: Indicator:
hr: Pokazivač:

en: Initial Type:
hr: Početna vrsta:

en: Initially Expanded:
hr: Početno prošireno:

en: Initially On:
hr: Početno uključeno:

en: Input Dialog
hr: Dijalog za unos

en: Insens
hr: Neosjetljiv

en: Insert After
hr: Ubaci iza

en: Insert Before
hr: Ubaci ispred

en: Insert Column After
hr: Ubaci stupac poslije

en: Insert Column Before
hr: Ubaci stupac prije

en: Insert Item After
hr: Ubaci stavku poslije

en: Insert Item Before
hr: Ubaci stavku prije

en: Insert Page After
hr: Ubaci stranicu poslije

en: Insert Page Before
hr: Ubaci stranicu prije

en: Insert Row After
hr: Ubaci red poslije

en: Insert Row Before
hr: Ubaci red prije

en: Int1:
hr: CijeliBroj1:

en: Int2:
hr: CijeliBroj2:

en: Interface Creation Functions:
hr: Funkcije izrade sučelja:

en: Invalid XML entity
hr: Neispravni XML entitet

en: Invalid callbacks header filename: %s
    %s
hr: Neispravno ime datoteke za zaglavlje povratne funkcije: %s
    %s

en: Invalid callbacks source filename: %s
    %s
hr: Neispravno ime datoteke za povratnu funkciju: %s
    %s

en: Invalid component
hr: Neispravna komponenta

en: Invalid directory
hr: Neispravni direktorij

en: Invalid directory:
      %s
hr: Neispravni direktorij:
      %s

en: Invalid interface header filename: %s
    %s
hr: Neispravno ime datoteke za zaglavlje sučelja: %s
    %s

en: Invalid interface source filename: %s
    %s
hr: Neispravno ime datoteke za izvorni kod sučelja: %s
    %s

en: Invalid selection in on_style_copy()
hr: Neispravni odabir u on_style_copy()

en: Invalid source directory:
    
    The source directory must be the project directory
    or a subdirectory of the project directory.
hr: Neispravni izvorni direktorij:
    
    Izvorni direktorij mora biti direktorij projekta.
    ili poddirektorij direktorija projekta.

en: Invalid stock menu item
hr: Neispravna stavka osnovne ploče

en: Invalid style name
hr: Neispravno ime stila

en: Invalid support header filename: %s
    %s
hr: Neispravno ime datoteke za zaglavlje podrške: %s
    %s

en: Invalid support source filename: %s
    %s
hr: Neispravno ime datoteke za pomoćni izvorni kod: %s
    %s

en: Invalid value
hr: Neodgovarajuća vrijednost

en: Inverted:
hr: Invertirano:

en: Invisible Char:
hr: Nevidljivi znak:

en: Is Important:
hr: Važno:

en: Item Type:
hr: Vrsta elementa:

en: Items:
hr: Stavke:

en: Justification:
hr: Poravnanje:

en: Justify:
hr: Centriraj:

en: Key
hr: Ključ

en: Key:
hr: Tipka:

en: Keys
hr: Tipke

en: Label
hr: Oznaka

en: Label For
hr: Oznaka za

en: Label X Align:
hr: Oznaka X poravnanja:

en: Label Y Align:
hr: Oznaka Y poravnanja:

en: Label with Accelerator
hr: Oznaka s ubrzivačem

en: Label:
hr: Oznaka:

en: Labelled By
hr: Označeno od

en: Language:
hr: Jezik:

en: Layout
hr: Izgled

en: Layout:
hr: Izgled:

en: Left
hr: Lijevo

en: Left Margin:
hr: Lijeva margina

en: Left Padding:
hr: Lijeva ispuna:

en: LibGlade Options
hr: LibGlade odrednice

en: License:
hr: Licenca:

en: Lines
hr: Linije

en: List
hr: Popis

en: List Item
hr: Ispiši predmet

en: List or Tree View
hr: Pogled popisom ili stablom

en: Local Only:
hr: Samo lokalno:

en: Locked:
hr: Zaključano:

en: Login
hr: Korisnička oznaka

en: Logo Back. Color:
hr: Boja poz. logotipa:

en: Logo Image:
hr: Slika za logotip:

en: Lower Hour:
hr: Niži sat:

en: Lower Value:
hr: Niža vrijednost:

en: Max Length:
hr: Najveća dužina:

en: Max Saved:
hr: Maks. spremljeno:

en: Max:
hr: Max

en: Member Of
hr: Član

en: Menu Bar
hr: Traka izbornika

en: Menu Editor
hr: Uređivač izbornika

en: Menu Item
hr: element Izbornka

en: Menu Label:
hr: Oznaka izbornika:

en: Menu item with a pixmap
hr: Stavka izbornika sa slikom

en: Message Type:
hr: Vrsta Poruke:

en: Message:
hr: Poruka:

en: Metric:
hr: Metrika:

en: Min:
hr: M_in

en: Mod
hr: Način

en: Modal:
hr: Modalno:

en: Mode:
hr: Način:

en: Modifiers:
hr: Modifikacije:

en: Monday First:
hr: Prvo ponedjeljak:

en: Mouse movement hints
hr: Nagovještaji pomicanja miša

en: Mouse movement with any button pressed
hr: Pomicanje miša kad je bilo koji gumb pritisnut

en: Mouse movement with button 1 pressed
hr: Pomicanje miša kad je gumb 1 pritisnut

en: Mouse movement with button 2 pressed
hr: Pomicanje miša kad je gumb 2 pritisnut

en: Mouse movement with button 3 pressed
hr: Pomicanje miša kad je gumb 3 pritisnut

en: Move the item and its children down one level
hr: Pomakni element i njegovu djecu jednu razina ispod

en: Move the item and its children down one place in the list
hr: Pomakni element i njegovu djecu jedno mjesto ispod u popisu

en: Move the item and its children up one level
hr: Pomakni element i njegove djecu jednu razinu iznad

en: Move the item and its children up one place in the list
hr: Pomakni element i njegovu djecu jedno mjesto iznad u popisu

en: N/A
hr: nedostupno

en: Name
hr: Ime

en: Name:
hr: Ime:

en: Named Style:
hr: Imenovani stil:

en: Never Floating:
hr: Bez plutanja:

en: Never Horizontal:
hr: Nikad vodoravno:

en: Never Vertical:
hr: Nikad okomito:

en: New
hr: Novi

en: New Bonobo Control
hr: Nova Bonobo kontrola

en: New File
hr: Nova datoteka

en: New G_NOME Project
hr: Novi G_NOME projekt

en: New Gnome Druid
hr: Novi Gnome čarobnjak

en: New GnomePropertyBox
hr: Novi GnomePropertyBox

en: New Group
hr: Nova grupa

en: New Project
hr: Novi projekt

en: New Style:
hr: Novi stil:

en: New _GTK+ Project
hr: Novi _Gtk+ projekt

en: New columned list
hr: Novi stupčani popis

en: New columned tree
hr: Novo stablo u stupcima

en: New dialog
hr: Novi dijalog

en: New horizontal box
hr: Nova vodoravna kućica

en: New horizontal button box
hr: Nova vodoravna kućica s gumbima

en: New notebook
hr: Nova knjiga

en: New project created.
hr: Napravljen je novi projekt.

en: New table
hr: Nova tablica

en: New toolbar
hr: Nova alatna traka

en: New vertical box
hr: Nova okomita kućica

en: New vertical button box
hr: Nova okomita kućica s gumbima

en: Next Page
hr: Sljedeća stranica

en: No
hr: Ne

en: Node Child Of
hr: Čvora je dijete od

en: None
hr: Nijedan

en: Normal
hr: Obično

en: Notebook
hr: Notebook (bilježnica)

en: Number of Pages:
hr: Broj stranica:

en: Number of columns:
hr: Broj stupaca:

en: Number of items:
hr: Broj stavki:

en: Number of pages:
hr: Broj stranica:

en: Number of rows:
hr: Broj redova:

en: Numeric:
hr: Brojčani:

en: OK
hr: U redu

en: OK If Empty:
hr: U redu ako je prazno:

en: Obey Child:
hr: Poštuj dijete:

en: Object
hr: Objekt

en: Object:
hr: Objekt:

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted into a GnomeDock.
hr: Samo se GnomeDockItem elementi mogu umetati u GnomeDock.

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted over a GnomeDockItem.
hr: Samo se GnomeDockItem elementi mogu umetati preko GnomeDockItem.

en: Only buttons can be pasted into a dialog action area.
hr: Samo se gumbi mogu umetati područje akcije dijaloga.

en: Only menu items can be pasted into a menu or menu bar.
hr: Samo se elementi popisa mogu umetati u izbornik ili na traku izbornika.

en: Op_tions...
hr: _Postavke...

en: Opacity Control:
hr: Kontrola prozirnosti:

en: Open
hr: Otvori

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: Open Project
hr: Otvori projekt

en: Open an existing project
hr: Otvaranje postojećeg projekta

en: Optio_ns
hr: _Odrednice

en: Option Menu
hr: Izbornik s odrednicama

en: Options
hr: Odrednice

en: Orientation:
hr: Orijentacija:

en: Output Build Files
hr: Proizvedi datoteke za izradu

en: Output Support Functions
hr: Proizvedi pomoćne Funkcije

en: Output main.c File
hr: main.c datoteka je izlaz

en: Output the project source code
hr: Proizvedi izvorni kod projekta

en: Overwrite:
hr: Prepiši:

en: Pack Start:
hr: Smjesti na početak:

en: Packing
hr: Pakiranje

en: Padding:
hr: Podstava:

en: Page Inc:
hr: Stranica pov:

en: Page Size:
hr: Veličina Stranice:

en: Palette
hr: Paleta

en: Palette:
hr: Paleta:

en: Paste
hr: Umetni

en: Paste the widget from the clipboard over the selected widget
hr: Ubaci element izodlagališta preko odabranog elementa

en: Pick a Color
hr: Odaberi boju

en: Pick a Font
hr: Odaberite pismo

en: Pick a color
hr: Odabir boje

en: Pixels Per Unit:
hr: Piksela u jedinici:

en: Pixels of blank space above paragraphs
hr: Broj piksela praznog prostora iznad odlomka

en: Pixels of blank space below paragraphs
hr: Broj piksela praznog prostora ispod odlomka

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
hr: Broj piksela praznog prostora između prelomljenih redova u odlomku

en: Pixmaps Directory:
hr: Direktorij pixmapa:

en: Policy:
hr: Pravila:

en: Popup Menu
hr: skočni izbornik

en: Position:
hr: Položaj:

en: Prelight
hr: Osvjetljenje

en: Press
hr: Pritisni

en: Preview
hr: Pregled

en: Preview Text:
hr: Tekst za pregled:

en: Preview:
hr: Pregled:

en: Previous Page
hr: Prethodna stranica

en: Program Name:
hr: Ime programa:

en: Progress Bar
hr: Traka napredka

en: Progress:
hr: Napredak:

en: Project Directory:
hr: Direktorij projekta:

en: Project File:
hr: Datoteke projekta:

en: Project Name:
hr: Ime projekta:

en: Project Options
hr: Postavke projekta

en: Project opened.
hr: Projekt otvoren.

en: Project saved.
hr: Projekt spremljen.

en: Projects
hr: Projekti

en: Propagate:
hr: Prenesi:

en: Properties
hr: Svojstva

en: Properties:
hr: Svojstva:

en: Properties: <none>
hr: Osobine: <nijedna>

en: Property Dialog Box
hr: Dijalog s osobinama

en: Provider Selector
hr: Izbor dobavljača

en: Public:
hr: Javno:

en: Pulse Step:
hr: Korak impulsa:

en: Put this widget in a separate source file
hr: Stavi ovaj element u posebnu datoteku izvornog koda

en: Put this widget's subtree in a separate class
hr: Stavi podstablo ovog elementa u posebnu klasu

en: Quit Glade
hr: Izađi iz Gladea

en: Radio Button
hr: Okrugli gumb

en: Radio Menu Item
hr: Kružić u stavci izbornika

en: Ratio:
hr: Odnos:

en: Redisplay
hr: Pokaži ponovo

en: Relationship: %s
hr: Odnos: %s

en: Release
hr: Inačica za objavljivanje

en: Remove Alignment
hr: Ukloni poravnanje

en: Remove Button Contents
hr: Ukloni sadržaj gumba

en: Remove Event Box
hr: Ukloni kutiju događaja

en: Remove Label
hr: Ukloni Oznaku

en: Remove Scrolled Window
hr: Ukloni prozor sa klizačem

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Rename Style To:
hr: Preimenuj stil u:

en: Reorderable:
hr: Moguće presložiti:

en: Resizable:
hr: Promjenjljive veličine:

en: Resize Grip:
hr: Prostor za izmjenu veličine:

en: Resize:
hr: Promijeni veličinu:

en: Response ID:
hr: ID odgovora:

en: Right
hr: Desno

en: Right Margin:
hr: Desna margina

en: Right Padding:
hr: Desna popuna:

en: Role:
hr: Uloga:

en: Row Spacing:
hr: Razmak između redova:

en: Row Span:
hr: Raspon reda:

en: Rows:
hr: Redovi:

en: Rules Hint:
hr: Prijedlog pravila:

en: S_nap to Grid
hr: /Prikaz/Zaključaj Vodilje

en: Save
hr: Spremi

en: Save File
hr: Spremi datoteku

en: Save Project
hr: Spremiti projekt

en: Save Translatable Strings
hr: Spremi nizove znakova koji se mogu prevesti

en: Save project
hr: Spremi projekt

en: Scaled Height:
hr: Visina razmjera:

en: Scaled Width:
hr: Širina razmjera:

en: Scaled:
hr: U srazmjeru:

en: Scrollable:
hr: Klizajuće:

en: Scrolled Window
hr: Klizajući prozor

en: Select
hr: Odaberi

en: Select Accelerator Key
hr: Odaberi ključ za kraticu

en: Select Color
hr: Odaberi Boju

en: Select File
hr: Odaberi Datoteku

en: Select Font
hr: Odaberi pismo

en: Select Mode:
hr: Odaberi Uzorak:

en: Select Multiple:
hr: Označi višestruko:

en: Select Named Style
hr: Odaberi imenovani stil

en: Select Signal
hr: Odaberi signal

en: Select X Events
hr: Odaberi X događaje

en: Select a Bonobo Control
hr: Odaber Bonobo kontrole

en: Select icon
hr: Odaberi ikonu

en: Select the Project Directory
hr: Odaberite direktorij projekta

en: Select the widgets with this relationship
hr: Odaberi elemente s ovim odnosima

en: Selectable:
hr: Moguće obilježiti:

en: Selected
hr: Odabrano

en: Selector
hr: Označivać

en: Sensitive:
hr: Osjetljivo:

en: Separate Class:
hr: Posebna klasa:

en: Separate File:
hr: Posebna datoteka:

en: Separator for Menus
hr: Separator izbornika

en: Set Grid _Options...
hr: Postavi postavke _mreže...

en: Set Snap O_ptions...
hr: Postavi postavke za prianjanj_e...

en: Set True to let the tab expand
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo tabu širenje

en: Set True to let the tab fill its allocated area
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo tabu ispunjenje dodijeljenog područja

en: Set True to let the widget expand
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo elementu širenje

en: Set True to let the widget expand horizontally
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo elementu vodoravno širenje

en: Set True to let the widget expand vertically
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo elementu okomito širenje

en: Set True to let the widget fill its allocated area
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo elementu ispunjenje dodeljenog područja

en: Set True to let the widget fill its horizontal allocated area
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo elementu vodoravno ispunjenje dodijeljenog područja

en: Set True to let the widget fill its vertical allocated area
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo elementu okomito ispunjavanje dodijeljenog područja

en: Set True to let the widget resize
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo elementu mijenjanje veličine

en: Set True to let the widget shrink
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo elementu smanjivanje

en: Set True to let the widget shrink horizontally
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo element vodoravno smanjivanje

en: Set True to let the widget shrink vertically
hr: Ovo treba postaviti da bi se dozvolilo elementu okomito smanjivanje

en: Set True to pack the tab at the start of the notebook
hr: Ovo treba postaviti da bi se tab postavio na početak knjige

en: Set True to pack the widget at the start of the box
hr: Ovo treba postaviti da bi se element postavio na početak kućice

en: Set True to propagate the style to the widget's children
hr: Ovo treba postaviti da bi se stil elementa prenio na djecu elementa

en: Set Widget Names
hr: Određivanje imena elementa

en: Set options for snapping to the grid
hr: Postavi postavke za prianjanje uz mrežu

en: Set the grid style and spacing
hr: Postavi stil mreže i razmak

en: Set the spacing between grid lines
hr: Odredi razmak između linija mreže

en: Set which parts of a widget snap to the grid
hr: Postavljanje koji dijelovi forme prijanjaju na mrežu

en: Shadow Type:
hr: Vrsta sjene:

en: Shadow:
hr: Rubovi strane

en: Show Arrow:
hr: Prikaži strelicu:

en: Show Border:
hr: Pokaži rub:

en: Show Help
hr: Prikaži pomoć

en: Show Help Button
hr: Pokaži gumb za pomoć

en: Show Hidden:
hr: Prikaži sakriveno:

en: Show Horizontal:
hr: Prikaži vodoravno:

en: Show Popup:
hr: Pokaži skočni izbornik:

en: Show Property _Editor
hr: Pokaži uređivač _osobina

en: Show Size:
hr: Pokaži veličinu:

en: Show Style:
hr: Prikaži stil:

en: Show Tabs:
hr: Pokaži tabove:

en: Show Text:
hr: Pokaži tekst:

en: Show Time:
hr: Pokaži vrijeme:

en: Show Titles:
hr: Pokaži naslove:

en: Show Value:
hr: Pokaži vrijednost:

en: Show Vertical:
hr: Prikaži okomito:

en: Show Widget _Tree
hr: Pokaži stablo _elementa

en: Show _Clipboard
hr: Pokaži _odlagalište

en: Show _Grid
hr: _Prikaži mrežu

en: Show _Palette
hr: Pokaži _paletu

en: Show _Widget Tooltips
hr: Pokaži savjete za element

en: Show the clipboard
hr: Pokaži odlagalište

en: Show the grid (in fixed containers only)
hr: Pokaži mrežu (samo u fiksnim kontejnerima)

en: Show the palette of widgets
hr: Pokaži paletu s elemenetima

en: Show the property editor
hr: Pokaži uređivač osobina

en: Show the tooltips of created widgets
hr: Pokaži prijedloge za napravljene elemente

en: Show the widget tree
hr: Pokaži stablo elementa

en: Shrink:
hr: Skupi:

en: Side Watermark:
hr: Vodeni žig sa strane:

en: Signal Handler & Callback Functions:
hr: Funkcije za upravljanje signalima i pozvanim funkcijama:

en: Signal to emit
hr: Signal koji se emitira

en: Signals
hr: Signali

en: Size:
hr: Veličina:

en: Skip Pager:
hr: Preskoči pozivnik:

en: Skip Taskbar:
hr: Preskoči traku s zadacima:

en: Snap Edge:
hr: Rub prijanjanja:

en: Snap Options
hr: Postavke prijanjanja

en: Snap widgets to the grid
hr: Prioni element za mrežu

en: Snap widgets to the grid (in fixed containers only)
hr: Prioni element na mrežu (samo u fiksnim kontejnerima)

en: Snap:
hr: Prijanjanje:

en: Sorry - generating source for %s is not implemented yet
hr: Oprostite - generiranje izvornog koda za %s još uvijek nije implementirano

en: Sorry - pasting over a GnomeDockItem is not implemented yet.
hr: Oprostite - kopiranje preko GnomeDockItem još uvijek nije implementirano.

en: Source Directory:
hr: Direktorij izvornog koda:

en: Source File:
hr: Datoteka:

en: Source code written.
hr: Izvorni kod zapisan.

en: Source file for interface creation functions
hr: Izvorna datoteka za funkcije stvaranja sučelja

en: Source file for signal handler and callback functions
hr: Izvorna datoteka za rukovatelja signalima i funkcije povratnog poziva

en: Source file for support functions
hr: Izvorna datoteka za funkicije podrške

en: Space Above:
hr: Prostor iznad:

en: Space Below:
hr: Prostor ispod:

en: Space Inside:
hr: Prostor unutra:

en: Space to put above the child widget
hr: Prostor iznad nasljedne komponente

en: Space to put below the child widget
hr: Prostor ispod nasljedne komponente

en: Space to put between the label and the child
hr: Razmak koji se stavlja između oznake i sadržanog elementa

en: Space to put to the left of the child widget
hr: Prostor lijevo od nasljedne komeponente

en: Space to put to the right of the child widget
hr: Prostor desno od nasljedne komeponente

en: Spacing:
hr: Razmak:

en: Spin Button
hr: Okretni gumb

en: Start tag expected
hr: Očekivana početna oznaka

en: Start with the palette hidden
hr: Počni sa skrivenom paletom

en: Start with the property editor hidden
hr: Počni sa skrivenim uređivačem vrijednosti

en: Status Bar
hr: Traka stanja

en: Status Bar:
hr: Statusna traka:

en: Status Message.
hr: Poruka o stanju.

en: Status:
hr: Stanje:

en: Step Inc:
hr: Korak pov:

en: Stock Button:
hr: Uobičajeni gumb:

en: Stock Item:
hr: Uobičajeni element:

en: Store Config:
hr: Spremi postavke:

en: String1:
hr: Niz1:

en: String2:
hr: Niz2:

en: Style
hr: Stil

en: Style:
hr: Stil:

en: Styles
hr: Stilovi

en: Subdirectories:
hr: Poddirektoriji:

en: Support Functions:
hr: Pomoćne funkcije:

en: Switch Next
hr: Prebaci sljedeći

en: Switch Previous
hr: Prebaci prethodni

en: System Error
hr: sustavska greška

en: System error message:
hr: Poruka sustavske  greške:

en: Tab Horz. Border:
hr: Vod. rub tabova:

en: Tab Pos:
hr: Polo. tabova:

en: Tab Vert. Border:
hr: Okom. rub tabova:

en: Table
hr: Tablica

en: Table Caption:
hr: Naslov tablice:

en: Table Editor
hr: Uređivač tablice

en: Tells the window manager how to treat the window
hr: Govori upravitelju prozora kako postupati s prozorom

en: Text Box Color:
hr: Boja kućice za tekst:

en: Text Color:
hr: Boja teksta:

en: Text Editable:
hr: Tekst se može mijenjati:

en: Text Entry
hr: Unos teksta

en: Text Spacing:
hr: Razmak teksta:

en: Text Static:
hr: Tekst je statičan:

en: Text View
hr: Pogled teksta

en: Text Visible:
hr: Tekst je vidljiv:

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Text inside the gray bar
hr: Tekst unutar sive trake

en: Text:
hr: Tekst:

en: That style name is already in use
hr: Ime stila već postoji

en: The C source file to save all translatable strings in
hr: Izvorna datoteka C koda u kojoj će se sačuvati svi nizovi znakova koji se mogu prevesti

en: The ID to save the history entries under
hr: Identifikacija pod kojom se čuvaju stavke povijesti

en: The URL to display when the button is clicked
hr: Adresa (URL) koja se prikazuje kad se klikne na gumb

en: The X Extension events mode
hr: Mod događaja X proširenja

en: The X coordinate of the widget in the GtkFixed
hr: X koordinata elementa u GtkFixed

en: The X coordinate of the widget in the GtkLayout
hr: X koordinata elementa u GtkLayout

en: The X events that the widget receives
hr: X događaji koje element prima

en: The Y coordinate of the widget in the GtkFixed
hr: Y koordinata elementa u GtkFixed

en: The Y coordinate of the widget in the GtkLayout
hr: Y koordinata elementa u GtkLayout

en: The accelerator key
hr: Tipka kratice

en: The aspect ratio of the frame's child
hr: Odnos pogleda dijeteta okvira

en: The authors of the package, one on each line
hr: Autori paketa, jedan po liniji

en: The background color around the logo
hr: Boja pozadine oko logotipa

en: The background color around the title
hr: Boja pozadine oko naslova

en: The background color of the main text area
hr: Boja pozadine područja osnovnog teksta

en: The background color of the page
hr: Boja pozadine stranice

en: The character to use if the text should not visible, e.g. when entering passwords
hr: Znak koji će se koristiti ukoliko se ne želi prikazati tekst, npr. prilikom unosa lozinki

en: The class of the widget
hr: Klasa elementa

en: The climb rate of the spinbutton, used in conjunction with the Page Increment
hr: Stupanj gumba brojača, koristi se zajedno s povećanjem broja stranice

en: The color of the main text
hr: Boja osnovnog teksta

en: The color of the title text
hr: Boja teksta naslova

en: The copyright notice
hr: Poruka o autorskim pravima

en: The current position on the ruler
hr: Tekuća pozicija na ravnalu

en: The data passed to the handler
hr: Podaci koji se predaju rukovatelju

en: The default height of the window
hr: Uobičajena visina prozora

en: The default width of the window
hr: Uobičajena širina prozora

en: The description of the widget to pass to assistive technologies
hr: Opis elementa koji se predaje pomoćnim tehnologijama

en: The direction of the arrow
hr: Smjer strelice

en: The directory to save generated source code
hr: Direktorij za spremanje stvorenog izvornog koda

en: The directory to store pixmaps
hr: Direktorij za spremanje piksmapa

en: The documenters of the package, one on each line
hr: Pisci dokumentacije, jedan po liniji

en: The edge of the handle box which snaps into position
hr: Rub kućice za rukovanje koja prijanja na položaj

en: The file in which the declarations of the functions to create the interface are written
hr: Datoteka u kojoj se nalaze deklaracije funkcija za stvaranje sučelja

en: The file in which the declarations of the signal handler and callback functions are written
hr: Datoteka u koju se zapisuju deklaracije upravljača signala i pozvanih funkcija

en: The file in which the declarations of the support functions are written
hr: Datoteka u koju se zapisuju deklaracije pomoćnih funkcija

en: The file in which the empty signal handler and callback functions are written
hr: Datoteka u kojoj su zapisani prazni upravljači signala i pozvane funkcije

en: The file in which the functions to create the interface are written
hr: Datoteka u kojoj se nalaze funkcije za stvaranje sučelja

en: The file in which the support functions are written
hr: Datoteka u koju se zapisuju pomoćne funkcije

en: The file to write source code into
hr: Datoteka za upis izvornog koda

en: The filename must be a simple relative filename.
    Use the Project Options dialog to set it.
hr: Ime datoteke mora biti relativno ime.
    Koristi postavke projekta za njegovo postavljanje.

en: The filename must be set in the Project Options dialog.
hr: Ime datoteke se mora postaviti u dijalogu s postavkama projekta.

en: The first integer argument to pass to the function
hr: Prvi cijeli broj koji se predaje funkciji kao argument

en: The first string argument to pass to the function
hr: Prvi znakovni niz koji se predaje funkciji kao argument

en: The font to use for any text in the widget
hr: Pismo koji se koristi za bilo koji tekst u elementu

en: The fraction of the progress bar length to move the bouncing block when pulsed
hr: Dio dužine trake napretka za koji treba pomaknuti skačući blok kada pulsira

en: The fraction of work that has been completed
hr: Dio posla koji je završen

en: The function to be called when the item is selected
hr: Funkcija koja se poziva kad se izabere element

en: The function to handle the signal
hr: Funkcija koja obrađuje signal

en: The function which creates the widget
hr: Funkcija koja stvara element

en: The graphic to use as the background of the widget
hr: Grafika koja se koristi kao pozadina elementa

en: The height of the layout area
hr: Visina područja prikaza

en: The height to scale the pixmap to
hr: Visina na koju se prilagođava sličica

en: The high value of the ruler
hr: Viša vrijednost ravnala

en: The highest hour to show in the popup
hr: Najviši sat koji se pokazuje u skočnom prozoru

en: The horizontal alignment
hr: Vodoravno poravnanje

en: The horizontal alignment of the arrow
hr: Vodoravno poravnanje strelice

en: The horizontal alignment of the child widget
hr: Vodoravno poravnanje sadržanog elementa

en: The horizontal alignment of the entire label
hr: Vodoravno poravnanje cijele oznake

en: The horizontal alignment of the frame's child
hr: Vodoravno poravnanje dijeteta okvira

en: The horizontal alignment of the frame's label widget
hr: Vodoravno poravnanje elementa za oznaku okvira

en: The horizontal alignment of the text
hr: Vodoravno poravnanje teksta

en: The horizontal padding
hr: Vodoravna popuna

en: The horizontal scale of the child widget
hr: Vodoravna širina sadržanog elementa

en: The icon for this window
hr: Sličica za ovaj prozor

en: The icon to display
hr: Sličica za prikaz

en: The image to display along the top of the page
hr: Slika koja se prikazuje duž vrha stranice

en: The initial position of the window
hr: Početna pozicija prozora

en: The initial type of the curve
hr: Početna vrsta krivulje

en: The initial value
hr: Početna vrijednost

en: The items in the combo list, one per line
hr: Stavke u kombiniranoj listi, jedna po liniji

en: The justification of the lines of the label
hr: Poravnanje linija oznake

en: The justification of the text
hr: Poravnanje teksta

en: The layout style of the buttons
hr: Stil rasporeda gumba

en: The left edge of the widget in the table
hr: Lijevi rub elementa u tablici

en: The license which is added at the top of generated files
hr: Licenca koja će se postaviti na vrh stvorenih datoteka

en: The logo to display in the top-right of the page
hr: Logotip koji se prikazuje u gornjem lĳjevom dijelu stranice

en: The low value of the ruler
hr: Niža vrijednost na ravnalu

en: The lowest hour to show in the popup
hr: Najniži sat koji se pokazuje u skočnom prozoru

en: The main image to display on the side of the page.
hr: Glavna slika koja se prikazuje na boku stranice.

en: The main text of the page, introducing people to the druid.
hr: Osnovni tekst na stranici koji upoznaje korisnike s čarobnjakom.

en: The maximum horizontal value
hr: Najviša vodoravna vrijednost

en: The maximum length of the text
hr: Najveća dužina teksta

en: The maximum number of history entries saved
hr: Najveći broj spremljenih stavki povijesti

en: The maximum value
hr: Najveća vrijednost

en: The maximum value of the ruler
hr: Najveća vrijednost ravnala

en: The maximum vertical value
hr: Najviša okomita vrijednost

en: The maximum x coordinate
hr: Najveća x koordinata

en: The maximum y coordinate
hr: Najveća y koordinata

en: The message to display
hr: Poruka za prikaz

en: The minimum horizontal value
hr: Najniža vodoravna vrijednost

en: The minimum value
hr: Najmanja vrijednost

en: The minimum vertical value
hr: Najniža okomita vrijednost

en: The minimum x coordinate
hr: Najmanja x koordinata

en: The minimum y coordinate
hr: Najmanja y koordinata

en: The name of the current project
hr: Ime trenutnog projekta

en: The name of the program
hr: Ime programa

en: The name of the style, which can be shared by several widgets
hr: Ime stila koji može biti zajednički za više elementa

en: The name of the widget
hr: Ime forme

en: The name of the widget to pass to assistive technologies
hr: Ime elementa koje se predaje pomoćnim tehnologijama

en: The number of buttons
hr: Broj gumba

en: The number of characters to leave space for in the entry
hr: Broj znakova za koje treba ostaviti mjesta u unosu

en: The number of columns in the table
hr: Broj stupaca u tablici

en: The number of columns spanned by the widget in the table
hr: Broj stupaca prostrtih elementom u tablici

en: The number of decimal digits to show
hr: Broj decimalnih brojki koji se želi prikazati

en: The number of digits to show
hr: Broj brojki koji se želi da prikazati

en: The number of items in the toolbar
hr: Broj stavki u alatnoj traci

en: The number of notebook pages
hr: Broj stranica u knjizi

en: The number of pixels around icons (unused?)
hr: Broj piksela oko sličice (ne koristi se?)

en: The number of pixels between columns of icons
hr: Broj piksela između stupaca sličica

en: The number of pixels between rows of icons
hr: Broj piksela između redova sličica

en: The number of pixels between the text and the icon
hr: Broj piksela između teksta i sličice

en: The number of pixels corresponding to one unit
hr: Broj piksela koji odgovara jednoj jedinici mere

en: The number of rows in the table
hr: Broj redova u tablici

en: The number of rows spanned by the widget in the table
hr: Broj redova prostrtih elementom u tablici

en: The number of widgets in the box
hr: Broj elemenata u kućici

en: The object which receives the signal
hr: Objekt koji prima signal

en: The orientation of a floating dock item
hr: Pravac pružanja plutajuće stavke sidrišta

en: The orientation of the progress bar's contents
hr: Pravac pružanja sadržaja trake napretka

en: The page increment
hr: Uvećanje broja stranice

en: The page size
hr: Veličina stranice

en: The page's position in the list of pages
hr: Položaj stranice u popisu stranica

en: The pixmap directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
hr: Direktorij piksmapa nije određen.
    Odredite ga pomoću dijaloga za postavke projekta.

en: The pixmap filename
hr: Ime pixmape

en: The pixmap to use as the logo
hr: Piksmapa koja se koristi kao logotip

en: The pixmaps directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
hr: Direktorij piksmapa nije određen.
    Odredite ga pomoću dijaloga za postavke projekta.

en: The position of the divider
hr: Pozicija pregrade

en: The position of the handle
hr: Pozicija ručke

en: The position of the notebook tabs
hr: Pozicija tabova

en: The position of the value
hr: Pozicija vrijednosti

en: The preview text to display
hr: Tekst pregleda koji treba prikazati

en: The preview text to show in the font selection dialog
hr: Pregledni tekst za prikaz u dijalogu za odabir pisma

en: The project directory
hr: Direktorij projekta

en: The project directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
hr: Direktorij projekta nije određen.
    Odredite ga pomoću dijaloga za postavke projekta.

en: The project file
hr: Datoteka projekta

en: The radio button group (the default is all radio buttons with the same parent)
hr: Grupa okruglih gumba (uobičajeno je da su to okrugli gumbi s istim nadređenim elementom)

en: The radio menu item group (the default is all radio menu items with the same parent)
hr: Grupa okruglih gumba stavki izbornika (uobičajeno je da svi imaju isti nadređeni element)

en: The radio menu item's group
hr: Grupa okruglih gumba stavki izbornika

en: The radio tool button group (the default is all radio tool buttons in the toolbar)
hr: Grupa gumva radiskih alata (uobičajeno je da su svi gumbi radijskih alata u traci s alatima)

en: The reference point to use when the window coordinates are set
hr: Referentna točka za uporabu kada su postavljene koordinate prozora

en: The relief style of the button
hr: Stil reljefa gumba

en: The requested font is not available.
hr: Zahtjevano pismo nije dostupno.

en: The requested height of the widget (usually used to set the minimum height)
hr: Zahtjevana visina elementa (obično se koristi da bi se postavila najmanja visina)

en: The requested width of the widget (usually used to set the minimum width)
hr: Zahtjevana širina elementa (obično se koristi da bi se postavila najmanja širina)

en: The response code returned when the button is pressed. Select one of the standard responses or enter a positive integer value
hr: Kod odgovora koji se dobija kad se pritisne gumb. Odaberite jedan od standardnih odgovora ili unesite pozitivnu cijelobrojnu vrijednost

en: The second integer argument to pass to the function
hr: Drugi cijeli broj koji se predaje funkciji kao argument

en: The second string argument to pass to the function
hr: Drugi niz koji se predaje funkciji kao argument

en: The selection mode
hr: Način odabira

en: The selection mode of the columned list
hr: Način odabira za popis sa stupcima

en: The selection mode of the columned tree
hr: Način odabira za stablo sa stupcima

en: The selection mode of the list
hr: Način odabira za popis

en: The shadow type of the arrow
hr: Vrsta sjenke strelice

en: The signal to add a handler for
hr: Signal za koji se dodaje rukovatelj

en: The signal to emit when the accelerator is pressed
hr: Signal koji se emitira kad se pritisne kratica

en: The size of the font to use in the font picker button
hr: Veličina pisma koje se koristi u gumb za odabir pisma

en: The size of the notebook tabs' horizontal border
hr: Veličina vodoravnog ruba tabova

en: The size of the notebook tabs' vertical border
hr: Veličina okomitog ruba tabova

en: The source directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
hr: Izvorni direktorij nije određen.
    Odredite ga pomoću dijaloga za postavke projekta.

en: The space between each child
hr: Razmak između svakog dijeteta

en: The space between each column
hr: Razmak između svakog stupca

en: The space between each row
hr: Razmak između svakog retka

en: The space between the buttons
hr: Razmak između gumba

en: The step increment
hr: Uvećanje koraka

en: The stock Gnome item to use.
hr: Uobičajeni GNOME element koji se koristi.

en: The stock button to use
hr: Uobičajeni gumb koje se koristi

en: The stock icon size
hr: Veličina uobičajene sličice

en: The stock item to use.
hr: Uobičajeni element koji se koristi.

en: The table caption to pass to assistive technologies
hr: Naslov tablice koji se predaje pomoćnim tehnologijama

en: The text of the menu item, or empty for separators.
hr: Sljedeća stavka izbornika ili prazno za razdjeljnik.

en: The text to display
hr: Tekst za prikaz

en: The text to display in the button
hr: Tekst koji se prikazuje u gumbu

en: The text to display in the popup menu
hr: Tekst koji se prikazuje u skočnom izborniku

en: The text to display over the progress bar
hr: Tekst koji se prikazuje iznad retka napretka

en: The tip to show when the mouse is over the item
hr: Savjet koji se prikazuje kad je pokazivač miša iznad elementa

en: The title of the color selection dialog
hr: Naslov za dijalog odabira boje

en: The title of the file selection dialog
hr: Naslov dijaloga za odabir datoteke

en: The title of the font selection dialog
hr: Naslov za dijalog odabira pisma

en: The title of the page
hr: Naslov stranice

en: The title of the window
hr: Naslov prozora

en: The toolbar orientation
hr: Orijentacija alatne trake

en: The toolbar style
hr: Stil alatne trake

en: The tooltip to display if the mouse lingers over the widget
hr: Savjet koji se prikazuje kad je miš postavljen iznad elementa

en: The top edge of the widget in the table
hr: Gornji rub elementa u tablici

en: The translators of the package. This should normally be left empty so that translators can add their names in the po files
hr: Prevoditelji paketa: lokalizacija@linux.hr

en: The type of file operation being performed
hr: Vrsta postupka koji treba biti izveden nad datotekom

en: The type of shadow around the dock item
hr: Vrsta sjenke oko stavke sidrišta

en: The type of shadow around the handle box
hr: Vrsta sjenke oko kućice za rukovanje

en: The type of shadow of the columned list's border
hr: Vrsta sjenke ruba popisa sa stupcima

en: The type of shadow of the columned tree's border
hr: Vrsta sjenke ruba stabla sa stupcima

en: The type of shadow of the frame
hr: Vrsta sjenke okvira

en: The type of shadow of the viewport
hr: Vrsta sjenke preglednog prostora

en: The type of the curve
hr: Vrsta krivulje

en: The type of the message box
hr: Vrsta prozora upozorenja

en: The type of the window
hr: Vrsta prozora

en: The units of the ruler
hr: Jedinice na ravnalu

en: The update policy of the scale
hr: Način ažuriranja skale

en: The update policy of the scrollbar
hr: Način ažuriranja trake klizača

en: The update policy of the vertical scrollbar
hr: Način ažuriranja okomite trake klizača

en: The vertical alignment
hr: Okomito poravnanje

en: The vertical alignment of the arrow
hr: Okomito poravnanje strelice

en: The vertical alignment of the child widget
hr: Okomito poravnanje sadržanog elementa

en: The vertical alignment of the entire label
hr: Okomito poravnanje cijele oznake

en: The vertical alignment of the frame's label widget
hr: Okomito poravnanje elementa oznake okvira

en: The vertical alignment of the text
hr: Okomito poravnanje teksta

en: The vertical padding
hr: Okomita popuna

en: The vertical scale of the child widget
hr: Okomita širina sadržanog elementa

en: The watermark to display at the top of the page.
hr: Vodeni žig koji se prikazuje na vrhu stranice.

en: The widget can't be deleted
hr: Element se ne može obrisati

en: The widget is created automatically as part of the parent widget, and it can't be deleted.
hr: Ovaj element je napravljen automatski kao dio nadređenog elementa, i ne može se obrisati.

en: The widget to set the keyboard focus to when the underlined access key is used
hr: Komponenta za postavljanje fokusa tipkovnice kada se koristi pristupna tipka

en: The widget's padding
hr: Popuna elementa

en: The widget's position relative to its siblings
hr: Položaj elementa u odnosu na svoju braću

en: The width of each icon
hr: Širina svake sličice

en: The width of the border around the container
hr: Širina ruba oko sadržaoca

en: The width of the layout area
hr: Širina područja prikaza

en: The width to scale the pixmap to
hr: Širina na koju se prilagođava sličica

en: The wrapping of the text
hr: Omatanje teksta

en: There is no project currently open.
    Create a new project with the Project/New command.
hr: Trenutno nema nijedan otvoreni projekt.
    Napravite novi projekt pomoću Projekt/Novi naredbe.

en: Title Color:
hr: Boja naslova:

en: Title:
hr: Naslov:

en: Toggle Button
hr: Preklopni gumb

en: Toolbar
hr: Alatna traka

en: Toolbar Button
hr: Gumb alatne trake

en: Toolbar Item
hr: Stavka alatne trake

en: Toolbar Radio Button
hr: Okrugli gumb alatne trake

en: Toolbar Separator Item
hr: Stavka razdjeljnika trake s alatima

en: Toolbar Toggle Button
hr: Preklopni gumb alatne trake

en: Tooltip:
hr: NazivAlata:

en: Tooltips:
hr: Savjeti:

en: Top
hr: Vrh

en: Top Padding:
hr: Gornja popuna:

en: Top Watermark:
hr: Vodeni žig na vrhu:

en: Translatable Strings:
hr: Nizovi koji se mogu prevesti:

en: Translators:
hr: Prevoditelji:

en: Type
hr: Tip

en: Type Hint:
hr: Upišite podsjetnik:

en: Type:
hr: Tip:

en: Unexpected end of file
hr: Neočekivani kraj datoteke

en: Unknown error code
hr: Nepoznati kod greške

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Update Policy:
hr: Način ažuriranja:

en: Upper Hour:
hr: Gornji sat:

en: Upper Value:
hr: Gornja vrijednost:

en: Use Alpha:
hr: Koristi Alfa:

en: Use Always:
hr: Uvijek koristiti:

en: Use Arrows:
hr: Koristiti strelice:

en: Use FileChooser:
hr: Koristi izbornik datoteka:

en: Use Font:
hr: Koristi pismo:

en: Use Markup:
hr: Koristi oznake:

en: Use Size:
hr: Koristi veličinu:

en: Use Underline:
hr: Koristi podvlačenje:

en: Use the new GtkFileChooser widget instead of GtkFileSelection
hr: Koristite novu komponentu GtkFileChooser umjesto GtkFileSelection

en: V Max:
hr: V maks:

en: V Min:
hr: V min:

en: V Padding:
hr: V Popuna:

en: V Page Inc:
hr: V stranica pov:

en: V Page Size:
hr: V veličina stranice:

en: V Policy:
hr: Ver. način:

en: V Step Inc:
hr: V korak pov:

en: V Value:
hr: V vrijednost:

en: Value In List:
hr: Vrijednost u popisu:

en: Value Pos:
hr: Vrijednost (poz.):

en: Value:
hr: Vrijednost:

en: Vertical Box
hr: Okomita kućica

en: Vertical Button Box
hr: Okomita kućica s gumbima

en: Vertical Panes
hr: Okomite površine

en: Vertical Ruler
hr: Okomito ravnalo

en: Vertical Scale
hr: Uspravna skala

en: Vertical Scrollbar
hr: Okomita linija s klizačem

en: Vertical Separator
hr: Okomiti separator

en: Vertical Snapping:
hr: Okomito prijanjanje:

en: Vertical Spacing:
hr: Okomiti razmak:

en: View the Glade FAQ
hr: Pogledajte pitanja i odgovore za Glade

en: Viewport
hr: Mjesto gledanja

en: Visibility of widgets. Public widgets are exported to a global map.
hr: Vidljivost elementa. Javni elementi se izvoze u globalnu mapu.

en: Visibility:
hr: Vidljivost:

en: Visible Window:
hr: Vidljiv prozor:

en: Visible:
hr: Vidljivo:

en: Week Numbers:
hr: Brojevi tjedna:

en: What to display in the font picker button
hr: Šta prikazati u gumbu za odabir pisma

en: When the horizontal scrollbar will be shown
hr: Kada će se prikazivati strelice za vodoravno pomicanje sadržaja

en: When the mouse enters the window
hr: Kada miš uđe u prozor

en: When the mouse leaves the window
hr: Kada miš napušta prozor

en: When the mouse moves
hr: Kada se miš pomiče

en: When the vertical scrollbar will be shown
hr: Kada će se prikazivati strelice za okomito pomicanje sadržaja

en: When the window needs redrawing
hr: Kada se prozor mora ponovo iscrtati

en: When value_changed signals are emitted
hr: Da li se emitiraju value_changed signali

en: Where the child window is located with respect to the scrollbars
hr: Gdje se smješta prozor dijete u odnosu na klizače

en: Whether the expander is initially opened to reveal the child widget
hr: Da li je proširitelj početno otvoren za pokazivanje nasljednih komponenti

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
hr: Mogu li biti prikazane sakrivene datoteke i mape

en: Whether the selected files should be limited to local files
hr: Da li označene datoteke trebaju biti ograničene na lokalne datoteke

en: Whether to allow multiple files to be selected
hr: Može li biti dozvoljen odabir više datoteka

en: Which type of project do you want to create?
hr: Koju vrstu projekta želite stvoriti?

en: Widget Tree
hr: Stablo elementa

en: Widget not found in box
hr: Element nije nađen u kutijici

en: Widget not found in fixed container
hr: Element nije nađen u fiksnom kontejneru

en: Widget not found in packer
hr: Element nije nađen u packeru

en: Widget not found in table
hr: Element nije nađen u tablici

en: Width In Chars:
hr: Širina (znakova):

en: Width of the left margin in pixels
hr: Širina lijeve granice u pikselima

en: Width of the right margin in pixels
hr: Širina desne granice u pikselima

en: Width:
hr: Širina:

en: Window
hr: Prozor

en: Window Pos:
hr: Prozor (poz.):

en: Wrap Text:
hr: Omatanje teksta:

en: Wrap:
hr: Omatanje:

en: Wrapping:
hr: Omatanje:

en: Write Source Code
hr: Napravi izvorni kod

en: Write the source code and exit
hr: Zapiši izvorni kod i izađi

en: X Align:
hr: X poravnanje:

en: X Expand:
hr: X Proširenje:

en: X Fill:
hr: X Punjenje:

en: X Max:
hr: X Maks:

en: X Pad:
hr: X popuna:

en: X Scale:
hr: X širina:

en: X Shrink:
hr: X Skupljanje:

en: Y Align:
hr: Y poravnanje:

en: Y Expand:
hr: Y Proširenje:

en: Y Fill:
hr: Y Punjenje:

en: Y Max:
hr: Y Maks:

en: Y Pad:
hr: Y popuna:

en: Y Scale:
hr: Y širina:

en: Y Shrink:
hr: Y Skupljanje:

en: Yes
hr: Da

en: You can't add a widget at the selected position.
    
    Tip: GTK+ uses containers to lay out widgets.
    Try deleting the existing widget and using
    a box or table container instead.
hr: Ne možete dodati element na odabrani položaj.
    
    Savjet: GTK+ koristi kontejnere za spremanje elementa.
    Pokušajte obrisati postojeći element koristeći
    umjesto toga kontejnere za kutiju ili tablicu.

en: You can't paste into the selected widget, since
    it is created automatically by its parent.
hr: Ne možete umetnuti u odabrani element, jer
    je automatski stvoren od strane nadređenog elementa.

en: You can't paste into windows or dialogs.
hr: Ne možete ubaciti u prozore ili dijaloge.

en: You need to copy a color or background pixmap first
hr: Mora se prvo kopirati boja ili piksmapa pozadine

en: You need to select a background pixmap to paste into
hr: Mora se odabrati piksmapa pozadine u koju će se umetati

en: You need to select a color or background to copy
hr: Mora se odabrati boja ili pozadina koja se kopira

en: You need to select a color to paste into
hr: Mora se odabrati boja u koju će se umetati

en: You need to select a widget to paste into
hr: Mora se odabrati element u koji će se umetati

en: You need to set the Pixmaps Directory option
hr: Morate postaviti postavku za direktorij piksmapa

en: You need to set the Program Name option
hr: Morate postaviti postavku za ime programa

en: You need to set the Project Directory option
hr: Morate postaviti postavku direktorij projekta

en: You need to set the Project File option
hr: Morate postaviti postavku za datoteku projekta

en: You need to set the Project Name option
hr: Morate postaviti postavku za ime projekta

en: You need to set the Source Directory option
hr: Morate postaviti postavku za direktorij izvornog koda

en: You need to set the Translatable Strings File option
hr: Morate postaviti postavku za datoteku koja sadrži znakovne nizove koji se prevode

en: You need to set the accelerator key
hr: Mora se postaviti tipka kratice

en: You need to set the handler for the signal
hr: Mora se odrediti upravljač signala

en: You need to set the signal name
hr: Mora se odrediti ime za signal

en: You need to set the signal to emit
hr: Mora se postaviti signal koji se emitira

en: Your project uses deprecated widgets that Gtkmm-2
    does not support.  Check your project for these
    widgets, and use their replacements.
hr: Vaš projekt koristi zastarjele elemente koje Gtkmm-2
    ne podržava. Pronađite ove elemente u vašem projektu, i 
    koristite njihove zamjene.

en: _About
hr: _O

en: _About...
hr: _O...

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Build
hr: _Izgradi

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Grid
hr: _Mreža

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _New
hr: _Novi

en: _Number of Buttons:
hr: _Broj gumba:

en: _Project
hr: _Projekt

en: _Show Grid
hr: _Prikaži mrežu

en: _Snap to Grid
hr: _Ubačaj u mrežu

en: _Standard Button Layout:
hr: _Standardni razmještaj gumba:

en: _View
hr: P_ogled

en: glade: Error loading XML file.
hr: glade: Greška prilikom učitavanja XML datoteke.

en: glade: Error writing source.
hr: glade: Greška prilikom pisanja izvornog koda.

en: glade: The XML file must be set for the '-w' or '--write-source' option.
hr: glade: XML datoteka mora biti postavljena sa '-w' ili '--write-source' opcijom.

en: if the selected font size is used when displaying the font information
hr: Da li se označena veličina pisma koristi kod prikazivanja informacija o pismu

en: private
hr: osoban

en: project
hr: izbacivati

en: protected
hr: zaštićen

en: public
hr: gledaoci

en: replacing child of container - not implemented yet
hr: zamijena dijeteta sadržaoca - još nije implementirano

en: separator
hr: odvajač
