gtk+ 2.10.x - en to nb translation catalogue (852 entries)

en: "%s" could not be converted to a value of type "%s" for attribute "%s"
nb: «%s» kunne ikke konverteres til en verdi av type «%s» for attributt «%s»

en: "%s" is not a valid attribute name
nb: «%s» er ikke et gyldig navn på en attributt

en: "%s" is not a valid attribute type
nb: «%s» er ikke en gyldig type attributt

en: "%s" is not a valid value for attribute "%s"
nb: «%s» er ikke en gyldig verdi for attributt «%s»

en: "Deepness" of the color.
nb: Fargens dybde.

en: %1$s on %2$s
nb: %1$s på %2$s

en: '%s' already exists in the bookmarks list
nb: «%s» finnes allerede i bokmerkelisten

en: '%s' does not exist in the bookmarks list
nb: «%s» finnes ikke i bokmerkelisten

en: (Empty)
nb: (Tom)

en: (None)
nb: (Ingen)

en: (disabled)
nb: (slått av)

en: (unknown)
nb: (ukjent)

en: --- No Tip ---
nb: --- Ingen tips ---

en: <%s> element has invalid id "%s"
nb: Element <%s> har ugyldig id «%s»

en: <%s> element has neither a "name" nor an "id" attribute
nb: Element <%s> har ikke et «name»- eller «id»-element

en: <b>Any Printer</b>
    For portable documents
nb: <b>Enhver skriver</b>
    For portable dokumenter

en: A <%s> element has already been specified
nb: Et element <%s> er allerede spesifisert

en: A <text> element can't occur before a <tags> element
nb: Et <text>-element kan ikke brukes før et <tags>-element

en: A file named "%s" already exists.  Do you want to replace it?
nb: En fil med navn «%s» eksisterer allerede. Vil du erstatte den?

en: A_t:
nb: _Tid:

en: About %s
nb: Om %s

en: Accelerator|Disabled
nb: Deaktivert

en: Add Cover Page
nb: Legg til omslag

en: Add the current folder to the bookmarks
nb: Legg til aktiv mappe i bokmerker

en: Add the folder '%s' to the bookmarks
nb: Legg til mappe «%s» i bokmerker

en: Add the selected folder to the Bookmarks
nb: Legg til valgt mappe i bokmerker

en: Add the selected folders to the bookmarks
nb: Legg til valgte mapper i bokmerker

en: Advanced
nb: Avansert

en: All sheets
nb: Alle ark

en: Amharic (EZ+)
nb: Ahmaisk (EZ+)

en: Amount of blue light in the color.
nb: Mengde med blått lys i fargen.

en: Amount of green light in the color.
nb: Mengde med grønt lys i fargen.

en: Amount of red light in the color.
nb: Mende med rødt lys i fargen.

en: Anonymous tag found and tags can not be created.
nb: Anonym tagg funnet og tagger kan ikke opprettes.

en: Application
nb: Program

en: Arrow spacing
nb: Mellomrom mellom piler

en: Artwork by
nb: Grafikk av

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
nb: Attributt «%s» er ugyldig på <%s>-element i denne sammenhengen

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
nb: Attributt «%s» repetert to ganger på samme <%s>-element

en: Auto Select
nb: Velg automatisk

en: Axes
nb: Akser

en: BMP image has bogus header data
nb: BMP-bilde har ugyldige data i header

en: BMP image has unsupported header size
nb: BMP-bilde har ustøttet headerstørrelse

en: Bad code encountered
nb: Ugyldig kode funnet

en: Be_fore:
nb: _Før:

en: Best _Fit
nb: Beste _tilpasning

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
nb: Ugyldig antall biter per kanal i PNG-bilde.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
nb: Antall biter per kanal i transformert PNG er forskjellig fra 8.

en: Bookmark saving failed: %s
nb: Lagring av bokmerke feilet: %s

en: Both "id" and "name" were found on the <%s> element
nb: Både «id» og «name» ble finnet i element <%s>

en: Brightness of the color.
nb: Lysstyrke for fargen.

en: CLASS
nb: KLASSE

en: COLORS
nb: FARGER

en: C_ollate
nb: S_lå sammen

en: C_onnect
nb: K_oble til

en: C_reate
nb: Opp_rett

en: C_redits
nb: Bid_ragsytere

en: C_urrent
nb: D_enne

en: Cache file created successfully.
nb: Oppretting av bufferfil fullført.

en: Cannot allocate TGA header memory
nb: Kan ikke allokere minne for TGA-hode

en: Cannot allocate colormap entries
nb: Kan ikke allokere fargekartoppføringer

en: Cannot allocate colormap structure
nb: Kan ikke allokere struktur for fargekart

en: Cannot allocate memory for IOBuffer data
nb: Kan ikke allokere minne for IOBuffer-data

en: Cannot allocate memory for IOBuffer struct
nb: Kan ikke allokere minne for IOBuffer-struct

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
nb: Kan ikke allokere minne for TGA-kontekststruktur

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
nb: Kan ikke allokere minne for lasting av PNM-bilde

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
nb: Kan ikke allokere minne for lasting av XPM-bilde

en: Cannot allocate new pixbuf
nb: Kan ikke allokere ny pixbuf

en: Cannot allocate temporary IOBuffer data
nb: Kan ikke allokere midlertidige IOBuffer-data

en: Cannot change to folder because it is not local
nb: Kan ikke gå til mappen fordi den ikke er lokal.

en: Cannot read XPM colormap
nb: Kan ikke lese fargekart for XPM

en: Cannot realloc IOBuffer data
nb: Kan ikke kjøre realloc for IOBuffer-data

en: Circular table entry in GIF file
nb: Sirkulær tabelloppføring i GIF-fil

en: Cl_ear
nb: _Tøm

en: Classified
nb: Klassifisert

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
nb: Klikk på dråpetelleren og klikk så på en farge hvor som helst på skjermen for å velge denne fargen.

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
nb: Klikk på denne palettoppføringen for å bruke den som aktiv farge. For å endre denne oppføringen drar du en fargeprøve hit eller høyreklikk den og velg «Lagre farge her.»

en: Color
nb: Farge

en: Color Selection
nb: Fargevalg

en: Color Wheel
nb: Fargehjul

en: Color _name:
nb: Farge_navn:

en: Command Line
nb: Kommandolinje

en: Compressed icons are not supported
nb: Komprimerte ikoner er ikke støttet

en: Confidential
nb: Konfidensiell

en: Copie_s:
nb: _Kopier:

en: Copies
nb: Kopier

en: Copy URL
nb: Kopier URL

en: Copy _Location
nb: Kopier _lokasjon

en: Could not add a bookmark
nb: Kunne ikke legge til bokmerke

en: Could not add a bookmark for '%s' because it is an invalid path name.
nb: Kunne ikke legge til bokmerke for «%s» fordi det er et ugyldig navn på en sti.

en: Could not clear list
nb: Kunne ikke tømme listen

en: Could not create directory: %s
nb: Kunne ikke opprette katalog: %s

en: Could not find the icon '%s'. The '%s' theme
    was not found either, perhaps you need to install it.
    You can get a copy from:
    	%s
nb: Kunne ikke finne ikonet «%s». Temaet «%s»
    ble heller ikke funnet. Kanskj du må installere det.
    Du kan finne en kopi av det på:
    	%s

en: Could not get a stock icon for %s
nb: Kunne ikke hente et standardikon for %s

en: Could not get image height (bad TIFF file)
nb: Kunne ikke finne bildehøyde (ugyldig TIFF-fil)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
nb: Kunne ikke finne bildebredde (ugyldig TIFF-fil)

en: Could not get information for file '%s': %s
nb: Kunne ikke hente informasjon for fil «%s»: %s

en: Could not mount %s
nb: Kunne ikke montere %s

en: Could not obtain root folder
nb: Kunne ikke finne rotmappen

en: Could not remove bookmark
nb: Kunne ikke fjerne bokmerke

en: Could not remove item
nb: Kunne ikke fjerne oppføring

en: Could not rename %s back to %s: %s.
nb: Kunne ikke endre navn på %s tilbake til %s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
nb: Kunne ikke endre navn på %s til %s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
nb: Kunne ikke endre navn på %s til %s: %s, fjerner %s.

en: Could not retrieve information about the file
nb: Kunne ikke hente informasjon om filen

en: Could not select file
nb: Kunne ikke velge fil

en: Could not select file '%s' because it is an invalid path name.
nb: Kunne ikke velge fil «%s» fordi navnet på stien er ugyldig.

en: Couldn't allocate memory for context buffer
nb: Kan ikke allokere minne for kontekstbuffer

en: Couldn't allocate memory for header
nb: Kan ikke allokere minne for hode

en: Couldn't allocate memory for line data
nb: Kunne ikke allokere minne for linjedata

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
nb: Kunne ikke allokere minne for lasting av JPEG-fil

en: Couldn't allocate memory for paletted data
nb: Kan ikke allokere minne for palett-data

en: Couldn't allocate memory for saving BMP file
nb: Kunne ikke allokere minne for lagring av BMP-fil

en: Couldn't convert filename
nb: Kunne ikke konvertere filnavnet

en: Couldn't create new pixbuf
nb: Kan ikke opprette ny pixbuf

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
nb: Kunne ikke gjenkjenne bildeformatet for fil «%s»

en: Couldn't save the rest
nb: Kunne ikke lagre resten

en: Couldn't write to BMP file
nb: Kunne ikke skrive til BMP-fil

en: Couldn't write to TIFF file
nb: Kunne ikke skrive til TIFF-fil

en: Create Fo_lder
nb: Opprett _mappe

en: Create in _folder:
nb: Opprett i _mappe:

en: Credits
nb: Bidragsytere

en: Cu_t
nb: Klipp u_t

en: Cursor hotspot outside image
nb: Markørposisjon utenfor bildet

en: Custom Size %d
nb: Egendefinert størrelse %d

en: Custom size
nb: Egendefinert størrelse

en: Cyrillic (Transliterated)
nb: Kyrillisk (transliterert)

en: DISPLAY
nb: SKJERM

en: De_lete File
nb: S_lett fil

en: Decrease Indent
nb: Rykk inn mindre

en: Default
nb: Forvalg

en: Delete File
nb: Slett fil

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Didn't get all lines of PCX image
nb: Mottok ikke alle linjene for PCX-bilde

en: Dimensions of TIFF image too large
nb: TIFF-bildet er for stort

en: Disabled
nb: Slått av

en: Do use the Wintab API [default]
nb: Ikke bruk Wintab-API [forvalgt]

en: Documented by
nb: Dokumentert av

en: Don't batch GDI requests
nb: Ikke send flere GDI-forespørsler sammen

en: Don't check for the existence of index.theme
nb: Ikke sjekk om index.theme eksisterer

en: Don't include image data in the cache
nb: Ikke ta med bildedata i bufferen

en: Don't use the Wintab API for tablet support
nb: Ikke bruk Wintab-APIet for støtte for tablet

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
nb: Element <%s> er ikke tillatt under <%s>

en: Empty
nb: Tom

en: Error
nb: Feil

en: Error creating directory '%s': %s
nb: Feil under oppretting av katalog «%s»: %s

en: Error deleting file '%s': %s
nb: Feil ved sletting av fil «%s»: %s

en: Error from StartDoc
nb: Feil fra StartDoc

en: Error getting information for '%s': %s
nb: Feil under henting av informasjon om «%s»: %s

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
nb: Feil under tolking av JPEG-bildefil (%s)

en: Error launching preview
nb: Feil under start av forhåndsvisning

en: Error loading icon: %s
nb: Feil under lasting av ikon: %s

en: Error printing
nb: Feil ved utskrift

en: Error renaming file "%s" to "%s": %s
nb: Feil ved endring av navn på fil «%s» til «%s»: %s

en: Error renaming file "%s": %s
nb: Feil ved endring av navn på fil «%s»: %s

en: Error renaming file to "%s": %s
nb: Feil ved endring av navn på fil til «%s»: %s

en: Error writing to image file: %s
nb: Feil under skriving til bildefil: %s

en: Even sheets
nb: Like ark

en: Excess data in file
nb: Overflødige data i filen

en: FLAGS
nb: FLAGG

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
nb: Feil under lukking av «%s» under skriving av bilde. Det er ikke sikkert at alle data er lagret: %s

en: Failed to load RGB data from TIFF file
nb: Feil under lasting av RGB-data fra TIFF-fil

en: Failed to load TIFF image
nb: Feil under åpning av TIFF-bilde

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
nb: Feil under lasting av animasjon «%s»: årsak ikke kjent, sannsynligvis korrupt animasjonsfil

en: Failed to load image '%s': %s
nb: Feil under lasting av bilde «%s»: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
nb: Feil under lasting av bilde «%s»: årsak ikke kjent, sannsynligvis korrupt bildefil

en: Failed to open '%s' for writing: %s
nb: Feil under åpning av «%s» for skriving: %s

en: Failed to open TIFF image
nb: Feil under åpning av TIFF-bilde

en: Failed to open file '%s': %s
nb: Klarte ikke å åpne fil «%s»: %s

en: Failed to open temporary file
nb: Kunne ikke åpne midlertidig fil

en: Failed to read from temporary file
nb: Kunne ikke lese fra midlertidig fil

en: Failed to rewrite header
nb: Klarte ikke skrive om hode

en: Failed to save TIFF image
nb: Klarte ikke å lagre TIFF-bilde

en: Failed to write TIFF data
nb: Klarte ikke å lagre TIFF-data

en: Failed to write cache file: %s
nb: Klarte ikke å skrive bufferfil: %s

en: Failed to write directory index
nb: Klarte ikke å skrive katalogindeks

en: Failed to write hash table
nb: Klarte ikke å skrive hash-tabell

en: Failed to write header
nb: Klarte ikke å skrive hode

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
nb: Feil under skriving til midlertidig file under lasting av XBM-bilde

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
nb: Feil under skriving til midlertidig fil under lasting av XPM-bilde

en: Failure reading GIF: %s
nb: Feil under lesing av GIF: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
nb: Fatal feil i PNG-bildefil: %s

en: Fatal error reading PNG image file
nb: Fatal feil under lesing av PNG-bildefil

en: Fatal error reading PNG image file: %s
nb: Fatal feil under lesing av PNG-bildefil: %s

en: File
nb: Fil

en: File System
nb: Filsystem

en: File does not appear to be a GIF file
nb: Filen ser ikke ut til å være en GIF-fil

en: Files
nb: Filer

en: Find and _Replace
nb: Finn og e_rstatt

en: Finishing
nb: Fullfører

en: Fol_ders
nb: M_apper

en: Folder unreadable: %s
nb: Uleselig mappe: %s

en: Folders
nb: Mapper

en: Font
nb: Skrift

en: Font Selection
nb: Valg av skrift

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
nb: GIF-fil mangler data (kanskje den har blitt avkuttet på en måte?)

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
nb: GIF-bildet har ikke globalt fargekart, og et delbilde i det har ikke lokalt fargekart.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
nb: GIF-bilde er korrupt (ukorrekt LZW-kompresjon)

en: GIF image loader cannot understand this image.
nb: Laster for GIF-bilder forstår ikke dette bildet.

en: GIF image was truncated or incomplete.
nb: GIF-bildet er avkuttet eller ukomplett.

en: GTK+ Options
nb: Alternativer for GTK+

en: GTK+ debugging flags to set
nb: Feilsøkingsflagg som skal settes for GTK+

en: GTK+ debugging flags to unset
nb: Feilsøkingsflagg som skal fjernes for GTK+

en: Gdk debugging flags to set
nb: Feilsøkingsflagg som skal settes for Gdk

en: Gdk debugging flags to unset
nb: Feilsøkingsflagg for Gdk som skal fjernes

en: General
nb: Generelt

en: Group
nb: Gruppe

en: High
nb: Høy

en: Icon '%s' not present in theme
nb: Ikon «%s» er ikke tilstede i tema

en: Icon has zero height
nb: Ikon har null høyde

en: Icon has zero width
nb: Ikon har null bredde

en: Image Quality
nb: Bildekvalitet

en: Image file '%s' contains no data
nb: Bildefil «%s» inneholder ikke data

en: Image format unknown
nb: Ukjent bildeformat

en: Image has invalid width and/or height
nb: Bilde har ugyldig bredde og/eller høyde

en: Image has unsupported bpp
nb: Bildet har ustøttet bpp

en: Image has unsupported number of %d-bit planes
nb: Bildet har ustøttet antall %d-bits plan

en: Image has zero height
nb: Bilde har null høyde

en: Image has zero width
nb: Bilde har null bredde

en: Image header corrupt
nb: Korrupt header i bilde

en: Image pixel data corrupt
nb: Korrupt pikseldata i bilde

en: Image too large to be saved as ICO
nb: Bildet er for stort til å lagre som ICO

en: Image type '%s' is not supported
nb: Bildetype «%s» er ikke støttet

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different GTK version?
nb: Modul %s for bildelasting eksporterer ikke riktig grensesnitt; kanskje den er fra en annen GTK-versjon?

en: Increase Indent
nb: Rykk inn mer

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
nb: Stegvis lasting av bildetype «%s» er ikke støttet

en: Information
nb: Informasjon

en: Input
nb: Inndata

en: Input _Methods
nb: Inndata_metoder

en: Insufficient memory to load PNG file
nb: Ikke nok minne til å laste PNG-fil

en: Insufficient memory to load PNM context struct
nb: Ikke nok minne til å laste PNM kontekstdata

en: Insufficient memory to load PNM file
nb: Ikke nok minne til å laste PNM-fil

en: Insufficient memory to load XBM image file
nb: Ikke nok minne til å laste XBM-bildefil

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
nb: Ikke nok minne til å laste bildet. Prøv å avslutte noen applikasjoner for å frigjøre minne

en: Insufficient memory to open TIFF file
nb: Ikke nok minne til å åpne TIFF-bilde

en: Insufficient memory to save image into a buffer
nb: Ikke nok minne til å lagre bilde til buffer

en: Insufficient memory to save image to callback
nb: Ikke nok minne til å lagre bilde til callback

en: Insufficient memory to store a %ld by %ld image; try exiting some applications to reduce memory usage
nb: Ikke nok minne til å lagre et %ld ganger %ld bilde; prøv å avslutte noen applikasjoner for å redusere minnebruken

en: Internal error in the GIF loader (%s)
nb: Intern feil i GIF-laster (%s)

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to complete an operation, but didn't give a reason for the failure
nb: Intern feil: Modul for lasting av bilder «%s» klarte ikke å fullføre en operasjon, men ga ingen årsak for feilen

en: Inuktitut (Transliterated)
nb: Inukitut (transliterert)

en: Invalid URI
nb: Ugyldig URI

en: Invalid UTF-8
nb: Ugyldig UTF-8

en: Invalid XBM file
nb: Ugyldig XBM-fil

en: Invalid XPM header
nb: Ugyldig XPM-hode

en: Invalid argument to PrintDlgEx
nb: Ugyldig argument til PrintDlgEx

en: Invalid file name
nb: Ugyldig filnavn

en: Invalid filename: %s
nb: Ugyldig filnavn: %s

en: Invalid handle to PrintDlgEx
nb: Ugyldig håndtak til PrintDlgEx

en: Invalid header in animation
nb: Ugyldig header i animasjon

en: Invalid header in icon
nb: Ugyldig header i ikon

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
nb: Ugyldig peker til PrintDlgEx

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
nb: JPEG-kvalitet må være en verdi mellom 0 og 100; verdien «%d» er ikke tillatt.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
nb: JPEG-kvalitet må være en verdi mellom 0 og 100; verdien «%s» kunne ikke tolkes.

en: Job
nb: Jobb

en: Job Details
nb: Detaljer for jobb

en: Justify|_Center
nb: _Sentrer

en: Justify|_Fill
nb: _Fyll

en: Justify|_Left
nb: _Venstre

en: Justify|_Right
nb: Høy_re

en: Keys
nb: Taster

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
nb: Nøkler for PNG tekstbiter må bestå av ASCII-tegn.

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
nb: Nøkler for PNG tekstbiter må minst ha mellom 1 og 79 tegn.

en: LRE Left-to-right _embedding
nb: VHI V_enstre-til-høyre-innbygging

en: LRM _Left-to-right mark
nb: VHM _Venstre-til-høyre-merke

en: LRO Left-to-right _override
nb: VHO Venstre-til-høyre-_overstyring

en: Landscape
nb: Landskap

en: Layout
nb: Utforming

en: License
nb: Lisens

en: Line %d, column %d: expected "%s" at the toplevel, but found "%s" instead
nb: Linje %d, kolonne %d: forventet «%s» på toppnivå, men fant «%s» i stedet

en: Line %d, column %d: expected "%s" or "%s", but found "%s" instead
nb: Linje %d, kolonne %d: forventet «%s» eller «%s», men fant «%s» i stedet

en: Line %d, column %d: expected end of element "%s", but got element for "%s" instead
nb: Linje %d, kolonne %d: forventet slutt på element «%s», men fikk element for «%s» i stedet

en: Line %d, column %d: missing attribute "%s"
nb: Linje %d, kolonne %d: mangler attributt «%s»

en: Line %d, column %d: unexpected element "%s"
nb: Linje %d, kolonne %d: uventet element «%s»

en: Load additional GTK+ modules
nb: Last tilleggsmoduler for GTK+

en: Location
nb: Lokasjon

en: Low
nb: Lav

en: MODULES
nb: MODULER

en: Make X calls synchronous
nb: Gjør kall til X-bibliotekene synkrone

en: Make all warnings fatal
nb: La alle advarsler være fatale

en: Malformed chunk in animation
nb: Feil i en del av animasjonen

en: Manage Custom Sizes
nb: Håndter egendefinerte størrelser

en: Manage Custom Sizes...
nb: Håndter egendefinerte størrelser...

en: Margins from Printer...
nb: Marger fra skriver...

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
nb: Marger:
     Venstre: %s %s
     Høyre: %s %s
     Topp: %s %s
     Bunn: %s %s

en: Maximum color value in PNM file is 0
nb: Maksimal fargeverdi i PNM-filen er 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
nb: Maksimal fargeverdi i PNM-filen er for stor

en: Media|P_ause
nb: P_ause

en: Media|Pre_vious
nb: _Forrige

en: Media|R_ewind
nb: Spol tilbak_e

en: Media|_Forward
nb: _Fremover

en: Media|_Next
nb: _Neste

en: Media|_Play
nb: S_pill av

en: Media|_Record
nb: _Ta opp

en: Media|_Stop
nb: _Stopp

en: Medium
nb: Middels

en: Modified
nb: Endret

en: NAME
nb: NAVN

en: Name
nb: Navn

en: Name too long
nb: Navnet er for langt

en: Navigation|_Back
nb: Til_bake

en: Navigation|_Bottom
nb: _Bunn

en: Navigation|_Down
nb: Ne_d

en: Navigation|_First
nb: _Første

en: Navigation|_Forward
nb: _Framover

en: Navigation|_Last
nb: _Siste

en: Navigation|_Top
nb: _Topp

en: Navigation|_Up
nb: _Opp

en: Need user intervention
nb: Krever tilsyn av bruker

en: Network Drive (%s)
nb: Nettverksenhet (%s)

en: New Folder
nb: Ny mappe

en: New accelerator...
nb: Ny hurtigtast...

en: No XPM header found
nb: Ingen XPM-header funnet

en: No deserialize function found for format %s
nb: Ingen de-serialiseringsfunksjon funnet for format %s

en: No extended input devices
nb: Ingen utvidede innenheter

en: No item for URI '%s' found
nb: Ingen oppføring funnet for URI «%s»

en: No items found
nb: Ingen oppføringer funnet

en: No palette found at end of PCX data
nb: Ingen palett funnet ved slutten av PCX-data

en: No recently used resource found with URI `%s'
nb: Fant ingen nylig brukt ressurs med URI «%s»

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
nb: Inden indeksfil for tema i «%s».
    Hvis du virkelig vil opprette en ikonbuffer her må du bruke --ignore-theme-index.

en: None
nb: Ingen

en: Not available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Not enough free memory
nb: Ikke nok minne ledig

en: Not enough memory to composite a frame in GIF file
nb: Ikke nok minne til å sette sammen en ramme i GIF-filen

en: Not enough memory to load GIF file
nb: Ikke nok minne til å laste GIF-bilde

en: Not enough memory to load ICO file
nb: Ikke nok minne til å laste ICO-fil

en: Not enough memory to load RAS image
nb: Ikke nok minne til å laste RAS-bilde

en: Not enough memory to load animation
nb: Ikke nok minne til å laste animasjon

en: Not enough memory to load bitmap image
nb: Ikke nok minne til å laste bitkart-bilde

en: Not enough memory to load icon
nb: Ikke nok minne til å laste ikon

en: Not enough memory to load image
nb: Ikke nok minne til å laste bilde

en: Odd sheets
nb: Ulike ark

en: On _hold
nb: På _vent

en: One Sided
nb: Ensidig

en: Op_acity:
nb: _Ugjennomsiktighet:

en: Open '%s'
nb: Åpne «%s»

en: Other...
nb: Annet...

en: Out of paper
nb: Tom for papir

en: Outermost element in text must be <text_view_markup> not <%s>
nb: Det ytterste elementet i teksten må være <text_view_markup> ikke <%s>

en: Output Tray
nb: Utskuff

en: Output a C header file
nb: Skriv ut en C-headerfil

en: Output t_ray:
nb: U_tskuff:

en: Overwrite an existing cache, even if uptodate
nb: Overskriv eksisterende buffer, selv om den er oppdatert

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%d' is not allowed.
nb: Nivået på PNG-komprimering må være en verdi mellom 0 og 9; verdien «%d» er ikke tillat.

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%s' could not be parsed.
nb: Nivået til PNG-komprimeringen må være en verdi mello 0 og 9; verdi «%s» kan ikke brukes.

en: PNM file has an image height of 0
nb: PNM-filen har en bildehøyde på 0

en: PNM file has an image width of 0
nb: PNM-filen har en bildebredde på 0

en: PNM file has an incorrect initial byte
nb: PNM-filen har ukorrekt initiell byte

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
nb: PNM-filen er ikke i et gjenkjent PNM-underformat

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
nb: PNM-bildelaster støtter ikke dette PNM-underformatet

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
nb: PNM-laster ventet å finne et heltall, men gjorde ikke det

en: Page %u
nb: Side %u

en: Page Setup
nb: Sideoppsett

en: Pages Per Sheet
nb: Sider per ark

en: Pages per _sheet:
nb: _Sider per ark:

en: Paper
nb: Papir

en: Paper Margins
nb: Marger for papir

en: Paper Size
nb: Papirstørrelse

en: Paper Source
nb: Papirkilde

en: Paper Type
nb: Papirtype

en: Paper _source:
nb: Papi_rkilde:

en: Paper _type:
nb: Papir_type:

en: Path is not a folder: '%s'
nb: Stien er ikke en mappe: «%s»

en: Paused
nb: Pause

en: Pick a Color
nb: Velg en farge

en: Pick a Font
nb: Velg en skrift

en: Places
nb: Steder

en: Portrait
nb: Portrett

en: Position on the color wheel.
nb: Posisjon på fargehjulet.

en: Premature end-of-file encountered
nb: Prematur slutt-på-fil funnet

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Preparing %d
nb: Forbereder %d

en: Pri_ority:
nb: Pri_oritet:

en: Print
nb: Skriv ut

en: Print Document
nb: Skriv ut dokument

en: Print Pages
nb: Skriv ut sider

en: Print Pre_view
nb: Utskriftsforhåndsvisning

en: Print to File
nb: Skriv ut til fil

en: Print to LPR
nb: Skriv ut til LPR

en: Printer
nb: Skriver

en: Printer Default
nb: Forvalg for skriver

en: Printer offline
nb: Skriver er frakoblet

en: Printing %d
nb: Skriver ut %d

en: Program class as used by the window manager
nb: Programklasse som brukes av vindushåndtereren

en: Program name as used by the window manager
nb: Programnavn som brukes av vindushåndtereren

en: Question
nb: Spørsmål

en: RAS image has bogus header data
nb: RAS-bilde har ugyldige data i header

en: RAS image has unknown type
nb: RAS-bilde har ukjent type

en: RLE Right-to-left e_mbedding
nb: HVE Høyre-til-venstre-in_nbygging

en: RLM _Right-to-left mark
nb: HVM _Høyre-til-venstre-merke

en: RLO Right-to-left o_verride
nb: HVO Høyre-til-venstre-o_verstyring

en: Ra_nge:
nb: O_mråde:

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
nb: Ubehandlede PNM-formater krever eksakt ett blankt felt før eksempeldata

en: Raw PNM image type is invalid
nb: Rå PNM-bildetype er ugyldig

en: Really delete file "%s"?
nb: Vil du virkelig slette filen «%s»?

en: Received invalid color data
nb: Mottok ugyldige fargedata

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove the bookmark '%s'
nb: Fjern bokmerke «%s»

en: Remove the selected bookmark
nb: Fjern valgt bokmerke

en: Rename File
nb: Gi filen nytt navn

en: Rename file "%s" to:
nb: Gi fil «%s» nytt navn:

en: Rename...
nb: Gi nytt navn...

en: Reverse landscape
nb: Omvendt landskap

en: Reverse portrait
nb: Omvendt portrett

en: SCREEN
nb: SKJERM

en: Same as --no-wintab
nb: Samme som --no-wintab

en: Save _As
nb: Lagre s_om

en: Save in _folder:
nb: Lagre i _mappe:

en: Sc_ale:
nb: Sk_aler:

en: Screen
nb: Skjerm

en: Scroll arrow spacing
nb: Mellomrom for rullepil

en: Secret
nb: Hemmelig

en: Select A File
nb: Velg en fil

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
nb: Velg fargen du ønsker fra den ytre ringen. Velg lysstyrke for denne fargen ved å bruke den indre trekanten.

en: Select which type of documents are shown
nb: Velg hvilke dokumenttyper som skal vises

en: Select which types of files are shown
nb: Velg hvilke filtyper som skal vises

en: Serialized data is malformed
nb: Serialiserte data har feil utforming

en: Serialized data is malformed. First section isn't GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001
nb: Serialiserte data er ikke korrekt utformet. Første delen er ikke GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001

en: Shortcut %s already exists
nb: Snarvei %s eksisterer allerede

en: Shortcut %s does not exist
nb: Snarvei %s eksisterer ikke

en: Show GTK+ Options
nb: Vis alternativer for GTK+

en: Show _Hidden Files
nb: Vis sk_julte filer

en: Show _Private Resources
nb: Vis _private ressurser

en: Si_ze:
nb: St_ørrelse:

en: Size
nb: Størrelse

en: Size of the palette in 8 bit mode
nb: Størrelse på paletten i 8-bits modus

en: Some of the settings in the dialog conflict
nb: Noen innstillinger i dialogen er i konflikt

en: Stack overflow
nb: Stabeloverflyt

en: Standard
nb: Vanlig

en: TGA image has invalid dimensions
nb: TGA-bilde har ugyldige dimensjoner

en: TGA image type not supported
nb: TGA bildetype er ikke støttet

en: TIFFClose operation failed
nb: TIFFClose operasjonen feilet

en: T_wo-sided:
nb: T_osidig:

en: Tag "%s" already defined
nb: Tagg «%s» er allerede definert

en: Tag "%s" does not exist in buffer and tags can not be created.
nb: Tagg «%s» eksisterer ikke i bufferen og tagger kan ikke opprettes.

en: Tag "%s" has invalid priority "%s"
nb: Tagg «%s» har ugyldig prioritet «%s»

en: Tag "%s" has not been defined.
nb: Tagg «%s» er ikke definert.

en: The ANI image format
nb: ANI bildeformat

en: The BMP image format
nb: BMP bildeformat

en: The GIF image format
nb: GIF bildeformat

en: The ICO image format
nb: ICO bildeformat

en: The JPEG image format
nb: JPEG bildeformatet

en: The PCX image format
nb: PCX bildeformat

en: The PNG image format
nb: PNG-bildeformat

en: The PNM/PBM/PGM/PPM image format family
nb: PNM/PBM/PGM/PPM-bildeformatfamilien

en: The Sun raster image format
nb: Sun raster-bildeformat

en: The TIFF image format
nb: TIFF bildeformat

en: The Targa image format
nb: Targa bildeformatet

en: The URI bound to this button
nb: URI bundet til denne knappen

en: The WBMP image format
nb: WBMP bildeformatet

en: The XBM image format
nb: XBM bildeformat

en: The XPM image format
nb: XPM bildeformat

en: The attribute "%s" was found twice on the <%s> element
nb: Attributt «%s» ble funnet to ganger for element <%s>

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
nb: Fargen du har valgt. Du kan dra denne fargen til en palettoppføring for å lagre den for senere bruk.

en: The file "%s" resides on another machine (called %s) and may not be available to this program.
    Are you sure that you want to select it?
nb: Filen «%s» er på en annen maskin (med navn %s) og vil kanskje ikke være tilgjengelig for dette programmet.
    Er du sikker på at du ønsker å velge den?

en: The file already exists in "%s".  Replacing it will overwrite its contents.
nb: Filen eksisterer allerede i «%s». Hvis du erstatter denne vil du overskrive innholdet.

en: The filename "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
nb: Filnavnet «%s» inneholder symboler som ikke er tillatt i filnavn

en: The filename "%s" couldn't be converted to UTF-8. (try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING): %s
nb: Filnavnet «%s» kunne ikke konverteres til UTF-8 (prøv å sette miljøvariabelen G_FILENAME_ENCODING): %s

en: The folder contents could not be displayed
nb: Mappeinholdet kunne ikke vises

en: The folder could not be created
nb: Mappen kunne ikke opprettes

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.  Try using a different name for the folder, or rename the file first.
nb: Kunne ikke opprette mappen på grunn av at det allerede eksisterer en fil med samme navnet. Bruk et annet navn for mappen eller gi et nytt navn til filen.

en: The folder name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
nb: Mappenavn «%s» inneholder symboler som ikke er tillatt i filnavn

en: The license of the program
nb: Programmets lisens

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "%s". Please use a different name.
nb: Navnet «%s» er ikke gyldig fordi det inneholder tegnet «%s». Vennligst bruk et annet navn.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
nb: Forrige valgte farge. For sammenligning med fargen du velger nå. Du kan dra denne fargen til en palettoppføring, eller velge denne fargen som aktiv ved å dra den til den andre fargeprøven ved siden av.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
nb: Radioverktøyknapp hvis gruppe denne knappen tilhører.

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
nb: Dette versjonen av gdk-pixbuf støtter ikke lagring av bildeformatet: %s

en: This file system does not support mounting
nb: Dette filsystemet støtter ikke montering

en: This function is not implemented for widgets of class '%s'
nb: Denne funksjonen er ikke implementert for komponenter i klasse «%s»

en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
nb: Tigrigna-Eritreisk (EZ+)

en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
nb: Tigrigna-Etiopisk (EZ+)

en: Today
nb: I dag

en: Top Secret
nb: Topphemmelig

en: Topdown BMP images cannot be compressed
nb: Topdown BMP-bilder kan ikke komprimeres

en: Transformed JPEG has zero width or height.
nb: Transformert JPEG har bredde eller høyde lik null.

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
nb: Transformert PNG har et ikke-støttet antall kanaler, må være 3 eller 4.

en: Transformed PNG has zero width or height.
nb: Transformert PNG har bredde eller høyde lik null.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
nb: Transformert PNG er ikke RGB eller RGBA.

en: Translated by
nb: Oversatt av

en: Transparency of the color.
nb: Gjennomsiktighet for fargen.

en: Turn off verbose output
nb: Slå av

en: Two Sided
nb: Tosidig

en: Type a file name
nb: Skriv et filnavn

en: Type name of new folder
nb: Skriv inn navn på ny mappe

en: Unable to find an item with URI '%s'
nb: Kan ikke finne en oppføring med URI «%s»

en: Unable to find include file: "%s"
nb: Kan ikke finne include-fil: «%s»

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
nb: Kan ikke laste modul for innlesing av bilder: %s: %s

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
nb: Kunne ikke finne bildefil i pixmap_path: «%s»

en: Unable to locate theme engine in module_path: "%s",
nb: Kunne ikke finne temamotor i module_path: «%s».

en: Unclassified
nb: Ikke klassifisert

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
nb: Uventet oppløsning for fargekartoppføringer

en: Unexpected character data on line %d char %d
nb: Uventet tegndata på linje %d tegn %d

en: Unexpected end of PNM image data
nb: Uventet slutt på PNM-bildedata

en: Unexpected icon chunk in animation
nb: Uventet ikondel i animasjonen

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
nb: Uventet startmarkering «%s» på linje %d tegn %d

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown attribute '%s' on line %d char %d
nb: Ukjent attributt «%s» på linje %d tegn %d

en: Unknown error when trying to deserialize %s
nb: Ukjent feil ved forsøk på å deserialisere %s

en: Unknown item
nb: Ukjent oppføring

en: Unrecognized image file format
nb: Ikke-gjenkjent bildeformat

en: Unspecified error
nb: Uspesifisert feil

en: Unsupported JPEG color space (%s)
nb: JPEG-fargeområde ikke støttet (%s)

en: Unsupported animation type
nb: Animasjonstype ikke støttet

en: Unsupported depth for ICO file: %d
nb: Ikke støttet dybde for ICO-fil: %d

en: Unsupported icon type
nb: Ikontype ikke støttet

en: Urgent
nb: Haster

en: Value for PNG text chunk %s cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
nb: Verdi for PNG-tekstbit %s kan ikke konverteres til ISO-8859-1-koding.

en: Version %s of the GIF file format is not supported
nb: Versjon %s av GIF filformatet er ikke støttet

en: Vietnamese (VIQR)
nb: Vietnamesisk (VIQR)

en: Warning
nb: Advarsel

en: Width or height of TIFF image is zero
nb: Bredde eller høyde på TIFF-bilde er null

en: Window
nb: Vindu

en: Written by
nb: Skrevet av

en: X Input Method
nb: X-inndatametode

en: X _tilt:
nb: X-_helling:

en: X display to use
nb: X-skjerm som skal brukes

en: X screen to use
nb: X-skjerm som skal brukes

en: XPM file has image height <= 0
nb: XPM-filen har en bildehøyde <= 0

en: XPM file has image width <= 0
nb: XPM-filen har en bildebredde <= 0

en: XPM file has invalid number of colors
nb: XPM-filen har et ugyldig antall farger

en: XPM has invalid number of chars per pixel
nb: XPM har et ugyldig antall tegn per piksel

en: Y t_ilt:
nb: Y-hell_ing:

en: Yesterday
nb: I går

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
nb: Du kan skrive inn en heksadesimal fargeverdi i HTML-stil, eller bruke et fargenavn som f.eks. «oransje» i denne oppføringen.

en: ZWS _Zero width space
nb: NBO _Nullbreddeområde

en: Zoom _In
nb: Zoom _inn

en: Zoom _Out
nb: Zoom _ut

en: _About
nb: _Om

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Add to Bookmarks
nb: L_egg til i bokmerker

en: _After:
nb: _Etter:

en: _All
nb: _Alle

en: _Apply
nb: _Bruk

en: _Ascending
nb: _Stigende

en: _Billing info:
nb: _Fakturainformasjon

en: _Blue:
nb: _Blå:

en: _Bold
nb: _Uthevet

en: _Bottom:
nb: _Bunn:

en: _Browse for other folders
nb: _Se gjennom andre mapper

en: _CD-Rom
nb: _CD-ROM

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Clear
nb: _Tøm

en: _Clear List
nb: _Tøm listen

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Color
nb: _Farge

en: _Convert
nb: _Konverter

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Descending
nb: S_ynkende

en: _Device:
nb: _Enhet:

en: _Disconnect
nb: Koble _fra

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Execute
nb: _Kjør

en: _Family:
nb: _Familie:

en: _Files
nb: _Filer

en: _Find
nb: _Finn

en: _Floppy
nb: _Diskett

en: _Folder name:
nb: _Mappenavn:

en: _Font
nb: Skri_fttype

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: _Gamma value
nb: _Gammaverdi

en: _Green:
nb: _Grønn:

en: _Height:
nb: _Høyde:

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Home
nb: _Hjem

en: _Hue:
nb: _Glød:

en: _Index
nb: _Indeks

en: _Information
nb: _Informasjon

en: _Insert Unicode Control Character
nb: Sett _inn Unicode kontrolltegn

en: _Italic
nb: Kurs_iv

en: _Jump to
nb: _Hopp til

en: _Leave Fullscreen
nb: For_lat fullskjerm

en: _Left:
nb: _Venstre:

en: _License
nb: _Lisens

en: _Location:
nb: _Lokasjon:

en: _Mode:
nb: _Modus:

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Network
nb: _Nettverk

en: _New
nb: _Ny

en: _New Folder
nb: _Ny mappe

en: _No
nb: _Nei

en: _Normal Size
nb: _Normal størrelse

en: _Now
nb: _Nå

en: _Only print:
nb: K_un skriv ut:

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Orientation:
nb: _Orientering:

en: _Output format
nb: F_ormat

en: _Palette:
nb: _Palett:

en: _Paper size:
nb: _Papirstørrelse:

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: _Places
nb: _Steder

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: _Pressure:
nb: _Trykk:

en: _Preview:
nb: _Forhåndsvisning:

en: _Print
nb: S_kriv ut

en: _Properties
nb: E_genskaper

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: _Red:
nb: _Rød:

en: _Redo
nb: _Gjenopprett

en: _Refresh
nb: _Gjenles

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: _Remove From List
nb: Fje_rn fra listen

en: _Rename
nb: _Gi nytt navn

en: _Rename File
nb: End_re navn på filen

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: _Reverse
nb: _Omvendt

en: _Revert
nb: Fo_rkast

en: _Right:
nb: Høy_re:

en: _Saturation:
nb: _Metning:

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Save color here
nb: _Lagre fargen her

en: _Save in folder:
nb: _Lagre i mappe:

en: _Selection:
nb: _Valg:

en: _Spell Check
nb: _Stavekontroll

en: _Stop
nb: _Stopp

en: _Strikethrough
nb: _Gjennomstreking

en: _Style:
nb: _Stil:

en: _Top:
nb: _Topp:

en: _Undelete
nb: _Angre slett

en: _Underline
nb: _Understrek

en: _Undo
nb: _Angre

en: _Value:
nb: _Verdi:

en: _Wheel:
nb: _Hjul:

en: _Width:
nb: _Bredde:

en: _Yes
nb: _Ja

en: calendar year format|%Y
nb: %Y

en: calendar:day:digits|%d
nb: %d

en: calendar:week:digits|%d
nb: %d

en: calendar:week_start:0
nb: calendar:week_start:1

en: different idatas found for symlinked '%s' and '%s'
nb: forskjellige idata funnet for symbolsk lenkede «%s» og «%s»

en: directfb arg
nb: directfb argument

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
nb[0]: kunne ikke allokere buffer for bilde på %u byte
nb[1]: kunne ikke allokere buffer for bilde på %u bytes

en: inch
nb: tomme

en: keyboard label|Alt
nb: Alt

en: keyboard label|BackSpace
nb: Backspace

en: keyboard label|Backslash
nb: Omvendt skråstrek

en: keyboard label|Begin
nb: Begin

en: keyboard label|Ctrl
nb: Ctrl

en: keyboard label|Delete
nb: Delete

en: keyboard label|End
nb: End

en: keyboard label|Escape
nb: Escape

en: keyboard label|Home
nb: Home

en: keyboard label|Hyper
nb: Hyper

en: keyboard label|Insert
nb: Insert

en: keyboard label|KP_Begin
nb: KP_Begin

en: keyboard label|KP_Delete
nb: KP_Delete

en: keyboard label|KP_Down
nb: KP_Down

en: keyboard label|KP_End
nb: KP_End

en: keyboard label|KP_Enter
nb: KP_Enter

en: keyboard label|KP_Home
nb: KP_Home

en: keyboard label|KP_Insert
nb: KP_Insert

en: keyboard label|KP_Left
nb: KP_Left

en: keyboard label|KP_Next
nb: KP_Next

en: keyboard label|KP_Page_Down
nb: KP_Page_Down

en: keyboard label|KP_Page_Up
nb: KP_Page_Up

en: keyboard label|KP_Prior
nb: KP_Prior

en: keyboard label|KP_Right
nb: KP_Right

en: keyboard label|KP_Space
nb: KP_Space

en: keyboard label|KP_Tab
nb: KP_Tab

en: keyboard label|KP_Up
nb: KP_Up

en: keyboard label|Meta
nb: Meta

en: keyboard label|Multi_key
nb: Multi_key

en: keyboard label|Num_Lock
nb: Num Lock

en: keyboard label|Page_Down
nb: Page Down

en: keyboard label|Page_Up
nb: Page Up

en: keyboard label|Pause
nb: Pause

en: keyboard label|Print
nb: Print Screen

en: keyboard label|Return
nb: Enter

en: keyboard label|Scroll_Lock
nb: Scroll Lock

en: keyboard label|Shift
nb: Shift

en: keyboard label|Space
nb: Mellomrom

en: keyboard label|Super
nb: Super

en: keyboard label|Sys_Req
nb: Sys Req

en: keyboard label|Tab
nb: Tab

en: none
nb: ingen

en: output.%s
nb: utdata.%s

en: paper size|#10 Envelope
nb: #10 konvolutt

en: paper size|#11 Envelope
nb: #11 konvolutt

en: paper size|#12 Envelope
nb: #12 konvolutt

en: paper size|#14 Envelope
nb: #14 konvolutt

en: paper size|#9 Envelope
nb: #9 konvolutt

en: paper size|10x11
nb: 10x11

en: paper size|10x13
nb: 10x13

en: paper size|10x14
nb: 10x14

en: paper size|10x15
nb: 10x15

en: paper size|11x12
nb: 11x12

en: paper size|11x15
nb: 11x15

en: paper size|12x19
nb: 12x19

en: paper size|5x7
nb: 5x7

en: paper size|6x9 Envelope
nb: 6x9 konvolutt

en: paper size|7x9 Envelope
nb: 7x9 konvolutt

en: paper size|9x11 Envelope
nb: 9x11 konvolutt

en: paper size|A0
nb: A0

en: paper size|A0x2
nb: A0x2

en: paper size|A0x3
nb: A0x3

en: paper size|A1
nb: A1

en: paper size|A10
nb: A10

en: paper size|A1x3
nb: A1x3

en: paper size|A1x4
nb: A1x4

en: paper size|A2
nb: A2

en: paper size|A2x3
nb: A2x3

en: paper size|A2x4
nb: A2x4

en: paper size|A2x5
nb: A2x5

en: paper size|A3
nb: A3

en: paper size|A3 Extra
nb: A3 ekstra

en: paper size|A3x3
nb: A3x3

en: paper size|A3x4
nb: A3x4

en: paper size|A3x5
nb: A3x5

en: paper size|A3x6
nb: A3x6

en: paper size|A3x7
nb: A3x7

en: paper size|A4
nb: A4

en: paper size|A4 Extra
nb: A4 ekstra

en: paper size|A4 Tab
nb: A4 tab

en: paper size|A4x3
nb: A4x3

en: paper size|A4x4
nb: A4x4

en: paper size|A4x5
nb: A4x5

en: paper size|A4x6
nb: A4x6

en: paper size|A4x7
nb: A4x7

en: paper size|A4x8
nb: A4x8

en: paper size|A4x9
nb: A4x9

en: paper size|A5
nb: A5

en: paper size|A5 Extra
nb: A5 ekstra

en: paper size|A6
nb: A6

en: paper size|A7
nb: A7

en: paper size|A8
nb: A8

en: paper size|A9
nb: A9

en: paper size|Arch A
nb: Arch A

en: paper size|Arch B
nb: Arch B

en: paper size|Arch C
nb: Arch C

en: paper size|Arch D
nb: Arch D

en: paper size|Arch E
nb: Arch E

en: paper size|B0
nb: B0

en: paper size|B1
nb: B1

en: paper size|B10
nb: B10

en: paper size|B2
nb: B2

en: paper size|B3
nb: B3

en: paper size|B4
nb: B4

en: paper size|B5
nb: B5

en: paper size|B5 Extra
nb: B5 ekstra

en: paper size|B6
nb: B6

en: paper size|B6/C4
nb: B6/C4

en: paper size|B7
nb: B7

en: paper size|B8
nb: B8

en: paper size|B9
nb: B9

en: paper size|C0
nb: C0

en: paper size|C1
nb: C1

en: paper size|C10
nb: C10

en: paper size|C2
nb: C2

en: paper size|C3
nb: C3

en: paper size|C4
nb: C4

en: paper size|C5
nb: C5

en: paper size|C6
nb: C6

en: paper size|C6/C5
nb: C6/C5

en: paper size|C7
nb: C7

en: paper size|C7/C6
nb: C7/C6

en: paper size|C8
nb: C8

en: paper size|C9
nb: C9

en: paper size|Choukei 2 Envelope
nb: Choukei 2 konvolutt

en: paper size|Choukei 3 Envelope
nb: Choukei 3 konvolutt

en: paper size|Choukei 4 Envelope
nb: Choukei 4 konvolutt

en: paper size|DL Envelope
nb: DL konvolutt

en: paper size|Dai-pa-kai
nb: Dai-pa-kai

en: paper size|European edp
nb: Europeisk edp

en: paper size|Executive
nb: Executive

en: paper size|FanFold European
nb: FanFold europeisk

en: paper size|FanFold German Legal
nb: FanFold German Legal

en: paper size|FanFold US
nb: FanFold US

en: paper size|Folio
nb: Folie

en: paper size|Folio sp
nb: Folio sp

en: paper size|Government Legal
nb: Offentlig juridisk

en: paper size|Government Letter
nb: Offentlig brev

en: paper size|Index 3x5
nb: Indeks 3x5

en: paper size|Index 4x6 (postcard)
nb: Indeks 4x6 (postkort)

en: paper size|Index 4x6 ext
nb: Indeks 4x6 ext

en: paper size|Index 5x8
nb: Indeks 5x8

en: paper size|Invite Envelope
nb: Invitasjon, konvolutt

en: paper size|Invoice
nb: Faktura

en: paper size|Italian Envelope
nb: Italiensk konvolutt

en: paper size|JB0
nb: JB0

en: paper size|JB1
nb: JB1

en: paper size|JB10
nb: JB10

en: paper size|JB2
nb: JB2

en: paper size|JB3
nb: JB3

en: paper size|JB4
nb: JB4

en: paper size|JB5
nb: JB5

en: paper size|JB6
nb: JB6

en: paper size|JB7
nb: JB7

en: paper size|JB8
nb: JB8

en: paper size|JB9
nb: JB9

en: paper size|Monarch Envelope
nb: Monark konvolutt

en: paper size|Personal Envelope
nb: Personlig konvolutt

en: paper size|Postfix Envelope
nb: Postfiks konvolutt

en: paper size|Quarto
nb: Quarto

en: paper size|RA0
nb: RA0

en: paper size|RA1
nb: RA1

en: paper size|RA2
nb: RA2

en: paper size|ROC 16k
nb: ROC 16k

en: paper size|ROC 8k
nb: ROC 8k

en: paper size|SRA0
nb: SRA0

en: paper size|SRA1
nb: SRA1

en: paper size|SRA2
nb: SRA2

en: paper size|Small Photo
nb: Lite bilde

en: paper size|Super A
nb: Super A

en: paper size|Super B
nb: Super B

en: paper size|Tabloid
nb: Tabloid

en: paper size|US Legal
nb: US juridisk

en: paper size|US Legal Extra
nb: US juridisk ekstra

en: paper size|US Letter
nb: US brev

en: paper size|US Letter Extra
nb: US brev ekstra

en: paper size|US Letter Plus
nb: US brev pluss

en: paper size|Wide Format
nb: Bredt format

en: paper size|a2 Envelope
nb: a2 konvolutt

en: paper size|asme_f
nb: asme_f

en: paper size|b-plus
nb: b-pluss

en: paper size|c
nb: c

en: paper size|c5 Envelope
nb: c5 konvolutt

en: paper size|d
nb: d

en: paper size|e
nb: e

en: paper size|edp
nb: edp

en: paper size|f
nb: f

en: paper size|hagaki (postcard)
nb: hagaki (postkort)

en: paper size|jis exec
nb: jis exec

en: paper size|juuro-ku-kai
nb: juuro-ku-kai

en: paper size|kahu Envelope
nb: kahu konvolutt

en: paper size|kaku2 Envelope
nb: kaku2 konvolutt

en: paper size|oufuku (reply postcard)
nb: oufuku (svar postkort)

en: paper size|pa-kai
nb: pa-kai

en: paper size|prc 16k
nb: prc 16k

en: paper size|prc 32k
nb: prc 32k

en: paper size|prc1 Envelope
nb: prc1 konvolutt

en: paper size|prc10 Envelope
nb: prc10 konvolutt

en: paper size|prc2 Envelope
nb: prc2 konvolutt

en: paper size|prc3 Envelope
nb: prc3 konvolutt

en: paper size|prc4 Envelope
nb: prc4 konvolutt

en: paper size|prc5 Envelope
nb: prc5 konvolutt

en: paper size|prc6 Envelope
nb: prc6 konvolutt

en: paper size|prc7 Envelope
nb: prc7 konvolutt

en: paper size|prc8 Envelope
nb: prc8 konvolutt

en: paper size|you4 Envelope
nb: you4 konvolutt

en: print operation status|Blocking on issue
nb: Blokkert på feil

en: print operation status|Finished
nb: Fullført

en: print operation status|Finished with error
nb: Fullført med feil

en: print operation status|Generating data
nb: Genererer data

en: print operation status|Initial state
nb: Starttilstand

en: print operation status|Preparing to print
nb: Forbereder utskrift

en: print operation status|Printing
nb: Skriver ut

en: print operation status|Sending data
nb: Sender data

en: print operation status|Waiting
nb: Venter

en: progress bar label|%d %%
nb: %d %%

en: unsupported RAS image variation
nb: RAS-bildevariasjon ikke støttet

en: year measurement template|2000
nb: 2000
