gtk+-properties 2.8-branch - en to nso translation catalogue (996 entries)

en: A GdkImage to display
nso: GdkImage yeo e swanetšego go bontšhwa

en: A GdkPixbuf to display
nso: GdkPixbuf yeo e swanetšego go bontšhwa

en: A GdkPixmap to display
nso: GdkPixmap yeo e swanetšego go bontšhwa

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
nso: Mohuta wa Ngatana wa Gtk o bontšhago ge eba ngwana a pakilwe ka tšhupetšo go mathomo goba mafelelo a motswadi

en: A column in the data source model to get the strings from
nso: Kholomo yeo e lego go mohlala wa mothopo wa tsebišo yeo o ka hwetšago methaladi go yona

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
nso: Lelokelelo la dipharologanyo tša setaele tšeo di tla dirišwago sengwalweng sa leswao

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
nso: Lelokelelo la dipharologanyo tša setaele tšeo di swanetšego go dirišwa sengwalweng sa monei

en: A name for the action group.
nso: Leina la sehlopha sa mogato.

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the horizontal alignment of the text in the progress widget
nso: Nomoro magareng ga 0.0 le 1.0 e laetšago teka-tekanyo e rapamego ya sengwalwa sedirišweng seo se tšwelago pele

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the vertical alignment of the text in the progress widget
nso: Nomoro magareng ga 0.0 le 1.0 e laetšago teka-tekanyo e tsepamego ya sengwalwa sedirišweng seo se tšwelago pele

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
nso: Selaetši sa tsebišo ya dikarolwana tše bopago seswantšho sa pixbuf

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
nso: Leswao le lekopana kudu leo le ka dirišwago go dikonope tša bara ya sedirišwa.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
nso: Mothaladi wo o nago _ le ditlhaka maemong ao a dumelelanago le ditlhaka tšeo di lego sengwalweng tšeo di swanetšego go thalelwa

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
nso: Sehlogo seo se ka bontšhwago ka molaodi wa lefesetere ge lelokelelo le la dikagare le kgeitšwe

en: A tooltip for this action.
nso: Maele a sedirišwa bakeng sa mogato wo.

en: A unique name for the action.
nso: Leina la moswana-noši bakeng sa mogato.

en: A widget to display in place of the usual expander label
nso: Sedirišwa sa go bontšha legatong la leswao le tlwaelegilego la sekatološi

en: A widget to display in place of the usual frame label
nso: Sedirišwa seo se tla bontšhwago legatong la leswao le tlwaelegilego la foreime

en: Above child
nso: Ka godimo ga ngwana

en: Accelerator Closure
nso: Setswaledi sa Seakgofiši

en: Accelerator Widget
nso: Sedirišwa sa Seakgofiši

en: Accept focus
nso: Amogela go lebiša hlokomelo

en: Accepts tab
nso: E amogela tab

en: Action
nso: Mogato

en: Action Group
nso: Sehlopha sa Mogato

en: Action area border
nso: Mollwane wa lefelo la mogato

en: Activatable
nso: Diragatšega

en: Activates default
nso: E diragatša tlhaelelo

en: Active
nso: E šomago

en: Active item
nso: Selo seo se šomago

en: Activity Blocks
nso: Lepheko la go Diragatša

en: Activity Step
nso: Mogato wa go Diragatša

en: Activity mode
nso: Mokgwa wa go diragatša

en: Add tearoffs to menus
nso: Oketša tše kgeitšwego lelokelelong la dikagare

en: Adjustment
nso: Tokišo

en: Alignment
nso: Teka-tekanyo

en: Allow Grow
nso: Dumelela Kgolo

en: Allow Rules
nso: Dumelela Melao

en: Allow Shrink
nso: Dumelela go Hunyela

en: Allow drawing of alternating color rows
nso: Dumelela go thala ga methalo ya mmala e šielanago

en: Allow empty
nso: Dumelela e se nago selo

en: Always enable arrows
nso: Kgontša marungwana ka mehla

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
nso: Palo ya sekgoba sa mollwane magareng ga moriti wa bara ya lelokelelo la dikagare le dilo tša lelokelelo la dikagare

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
nso: Tekanyo ya sekgoba sa mollwane magareng ga moriti wa bara ya sedirišwa le dikonope

en: Amount to increase child's size on either side
nso: Palo ya go oketša bogolo bja ngwana ka lehlakoreng le ge e le lefe

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
nso: Palo ya go oketša bogolo bja ngwana ka godimo le ka tlase

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
nso: Tekanyo ya go ngwala magareng ga mela ya serapa, dikarolwaneng tše bopago seswantšho

en: An XML string describing the merged UI
nso: Mothaladi wa XML o hlalosago UI e kopantšwego

en: Animation
nso: Tsošološo

en: Appearance of the frame border
nso: Ponagalo ya mollwane wa foreime

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
nso: Ponagalo ya moriti o dikologilego lerungwana

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
nso: Ponagalo ya moriti wo o dikologilego seswaro

en: Appears as list
nso: E bonagala e le lelokelelo

en: Application paintable
nso: Tirišo e pentegago

en: Application supplied widget for custom previews.
nso: Tirišo e fane ka sedirišwa bakeng sa diponelopele tše tlwaetšwego.

en: Application supplied widget for extra options.
nso: Sedirišwa se abilwego sa tirišo bakeng sa dikgetho tše oketšegilego.

en: Arrow X Displacement
nso: Go Hudušwa ga Lerungwana la X

en: Arrow Y Displacement
nso: Go Hudušwa ga Lerungwana la Y

en: Arrow direction
nso: Mo Lerungwana le Lebilego

en: Arrow shadow
nso: Moriti wa lerungwana

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
nso: Kabo ya ponagalo ge obey_child ke MAAKA

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
nso: Tekanyo ya karolo yeo go ka thalwago ka yona tsenyo ya leswao leo le bontšhago mo o lego

en: Attributes
nso: Dipharologanyo

en: Background color
nso: Mmala o bonagalago ka morago

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
nso: Mmala o bonagalago ka morago bjalo ka (mohlomongwe o sa abjwago) GdkColor

en: Background color as a GdkColor
nso: Mmala o bonagalago ka morago bjalo ka Mmala wa Gdk

en: Background color as a string
nso: Mmala o bonagalago ka morago bjalo ka mothaladi

en: Background color name
nso: Leina la mmala o bonagalago ka morago

en: Background full height
nso: Bophagamo bjo tletšego bjo bo lego ka morago

en: Background full height set
nso: Peakanyo ya bophagamo bjo tletšego bjo bo lego ka morago

en: Background set
nso: Peakanyo ya ka morago

en: Background stipple mask
nso: Seširo seo se fsifaditšwego seo se bonagalago ka morago

en: Background stipple set
nso: Peakanyo ya go fsifatša ka pele

en: Backward stepper
nso: Mogato o boelago morago

en: Bar style
nso: Setaele sa bara

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
nso: Bitmap yeo e swanetšego go dirišwa bjalo ka seširo ge o thala bokamorago bja sengwalwa

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
nso: Bitmap yeo e swanetšego go dirišwa bjalo ka seširo ge o thala bokapele bja sengwalwa

en: Bits per Sample
nso: Dibiti go ya ka Mohlala

en: Border relief
nso: Thušo e nago le mollwane

en: Border width
nso: Bophara bja mollwane

en: Bottom Attach
nso: Kgokaganya ka Tlase

en: Bottom Padding
nso: Go Aletša Tlase

en: Bottom attachment
nso: Kgokaganyo ya tlase

en: Buffer
nso: Sešireletši

en: Button relief
nso: Kimollo ya konope

en: Button spacing
nso: Go dira sekgoba ga konope

en: Can be used to add a new child to the container
nso: E ka dirišetšwa go oketša ngwana o moswa ka seswarong

en: Can change accelerators
nso: E ka fetola diakgofiši

en: Can default
nso: E ka tlhaelela

en: Can focus
nso: E ka lebiša hlokomelo

en: Case sensitive
nso: Taba e tseneletšego

en: Cell background color
nso: Mmala o bonagalago ka morago wa sele

en: Cell background color as a GdkColor
nso: Mmala o bonagalago ka morago ga sele bjalo ka Mmala wa Gdk

en: Cell background color as a string
nso: Mmala o bonagalago ka morago wa sele bjalo ka mothaladi

en: Cell background color name
nso: Leina la mmala wa bokamorago bja sele

en: Cell background set
nso: Peakanyo ya bokamorago bja sele

en: Child
nso: Ngwana

en: Child X Displacement
nso: Go Hudušwa ga Ngwana wa X

en: Child Y Displacement
nso: Go Hudušwa ga Ngwana wa Y

en: Child internal height padding
nso: Go aletša ga bophagamo bja ka gare bja ngwana

en: Child internal width padding
nso: Go aletša ga bophara bja ka gare bja ngwana

en: Child widget to appear next to the menu text
nso: Sedirišwa sa ngwana seo se swanetšego go tšwelela kgauswi le sengwalwa sa lelokelelo la dikagare

en: Clickable
nso: Kgotlegago

en: Climb Rate
nso: Tekanyo ya go Namela

en: Color to use for even rows
nso: Mmala wo o swanetšego go dirišetšwa methalo e lekanetšego

en: Color to use for odd rows
nso: Mmala wo o swanetšego go dirišetšwa methalo e sa lekanelago

en: Color with which to draw error-indication underlines
nso: Mmala wo o ka thalago go thalela mo go bontšhago phošo

en: Color with which to draw insertion cursor
nso: Mmala woo go swanetšego go thalwa go tsenywa ga leswao la go bontšha mo o lego

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
nso: Mmala wo go tla thalwago ka wona go tsenywa ga leswao la bobedi la go bontšha mo o lego ge go lokiša go tswakilwe go tloga go lagoja go ya go lanngele le lanngele go ya go lagoja

en: Colorspace
nso: Sekgoba sa mmala

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
nso: Kholomo e hwetša kabelo ya bophara bjo oketšegilego bjo bo abetšwego sedirišwa

en: Column headers respond to click events
nso: Dihlogwana tša kholomo di arabela go ditiragalo tša go kgotla

en: Column is user-resizable
nso: Kholomo e ka lokišwa bogolo ke modiriši

en: Column spacing
nso: Go dira sekgoba kholomong

en: Column span column
nso: Kholomo ya tekanyo ya kholomo

en: Columns
nso: Dikholomo

en: ComboBox model
nso: Mohlala wa Lepokisi la Kopanyo

en: Completion Model
nso: Mohlala wa Phetho

en: Composite child
nso: Ngwana yo a kopanego

en: Content area border
nso: Mollwane wa lefelo la dikagare

en: Create the same proxies as a radio action
nso: Hlama dikemedi tše swanago bjalo ka mogato wa radio

en: Current Alpha
nso: Alfa ya Gona bjale

en: Current Color
nso: Mmala wa Gona bjale

en: Current fixed width of the column
nso: Bophara bja gona bjale bjo beilwego bja kholomo

en: Current width of the column
nso: Bophara bja gona bjale bja kholomo

en: Cursor Blink
nso: Go Ponya ga Leswao leo le Bontšhago mo o lego

en: Cursor Blink Time
nso: Nako ya go Ponya ga Leswao leo le Bontšhago mo o lego

en: Cursor Position
nso: Boemo bja Leswao leo le šupago mo o lego

en: Cursor Visible
nso: Go Bonagala ga Leswao leo le bontšhago mo o lego

en: Cursor color
nso: Mmala wa leswao la go bontšha mo o lego

en: Cursor line aspect ratio
nso: Tekanyo ya karolo ya mothaladi wa leswao leo le bontšhago mo o lego

en: Curve type
nso: Mohuta wa kgopamo

en: Custom palette
nso: Kgetho ya mebala e lego gona e tlwaelegilego

en: Custom tabs for this text
nso: Di-tab tše tlwaetšwego bakeng sa sengwalwa se

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
nso: Mohlala wa go thula o dirišetšwago go thala selaetši sa go lebiša hlokomelo

en: Day
nso: Letšatši

en: Decorated
nso: Kgabišitšwego

en: Default Display
nso: Dira gore Ponagatšo e Hlaelele

en: Default Height
nso: Bophagamo bja Tlhaelelo

en: Default Outside Spacing
nso: Go Dira Sekgoba ga ka Ntle ga Tlhaelelo

en: Default Spacing
nso: Go Dira Sekgoba ga Tlhaelelo

en: Default Width
nso: Bophara bja Tlhaelelo

en: Default file chooser backend
nso: Dira gore mafelelo a sekgethi sa faele a hlaelele

en: Delay before drop down menus appear
nso: Diega pele ga ge malokelelo a dikagare a go lahlela a tšwelela

en: Delay before hiding a submenu
nso: Diega pele ga ge o uta seka-lelokelelo la dikagare

en: Delay before submenus appear
nso: Diega pele ga ge dika-lelokelelo la dikagare di tšwelela

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
nso: Diega pele ga ge dika-malokelelo a dikagare a bara ya lelokelelo la dikagare a tšwelela

en: Deprecated property, use shadow_type instead
nso: E kgaoditšwe ka mo go swanetšego, diriša mohuta wa moriti_legatong la yona

en: Destroy with Parent
nso: Senya ka Motswadi

en: Detail
nso: Dintlha

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
nso: E hwetša kamoo lepokisi le fsifaditšwego go dikologa lefelo la go lebelela le thalwago ka gona

en: Digits
nso: Dinomoro

en: Discrete Blocks
nso: Mapheko ao a sa Tšwelego pele

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
nso: Bontšha konope ya lerungwana la bobedi la go boela morago ka lehlakoreng le fapanego la mafelelo la bara ya go ya godimo le tlase

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
nso: Bontšha konope ya lerungwana la bobedi la go boela morago lehlakoreng le fapanego la lefelo la tab

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
nso: Bontšha konope ya lerungwana la bobedi la go ya pele ka lehlakoreng le fapanego la lefelo la tab

en: Display the cell
nso: Bontšha sele

en: Display the standard backward arrow button
nso: Bontšha konope ya lerungwana la go boela morago la motheo

en: Display the standard forward arrow button
nso: Bontšha konope ya lerungwana la go ya pele la motheo

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
nso: O seke wa fetola bogolo bja seširogi, bo notlelele feela boteleleng bjo bonyenyane

en: Double Click Distance
nso: Kgotla Monabo Gabedi

en: Double Click Time
nso: Kgotla Nako Gabedi

en: Drag threshold
nso: Goga mojako

en: Draw
nso: Thala

en: Draw Indicator
nso: Selaetši sa go Thala

en: Draw Value
nso: Boleng bja go Thala

en: Draw as radio menu item
nso: Thala bjalo ka selo sa lelokelelo la dikagare la radio

en: Draw the toggle button as a radio button
nso: Thala konope ya go thumaša le go tima bjalo ka konope ya radio

en: Editability set
nso: Peakanyo ya go lokišega

en: Editable
nso: Lokišegago

en: Editable mode of the CellRenderer
nso: Mokgwa o lokišegago wa Monei wa Sele

en: Enable Popup
nso: Kgontšha tšeo di tšwelelago di sa letelwa

en: Enable Search
nso: Kgontšha Nyako

en: Enable arrow keys
nso: E kgontšha dinotlelo tša lerungwana

en: Error underline color
nso: Phošo ya mmala wa go thalela

en: Even Row Color
nso: Mmala wa Mothalo o Lekanetšego

en: Events
nso: Ditiragalo

en: Expand
nso: Katološa

en: Expanded
nso: Katološitšwe

en: Expander Column
nso: Kholomo ya Sekatološi

en: Expander Size
nso: Bogolo bja Sekatološi

en: Extension events
nso: Ditiragalo tša koketšo

en: Extra space at the top and bottom of the menu
nso: Sekgoba se oketšegilego godimo le ka tlase ga lelokelelo la dikagare

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons
nso: Sekgoba se oketšegilego seo se swanetšego go oketšwa bakeng sa dikonope tša CAN_DEFAULT

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
nso: Sekgoba se oketšegilego seo se swanetšego go oketšwa bakeng sa dikonope tša CAN_DEFAULT seo ka mehla se thalwago ka ntle ga mollwane

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
nso: Sekgoba se oketšegilego seo se swanetšego go bewa magareng ga ngwana le baagišani ba gagwe ba lanngele le bagoja, dikarolwaneng tše bopago seswantšho

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
nso: Sekgoba se oketšegilego sa go se bea magareng ga ngwana le baagišani ba gagwe, dikarolwaneng tše bopago seswantšho

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
nso: Sekgoba se oketšegilego se swanetšego bewa magareng ga ngwana le baagišani ba gagwe ba godingwana le tlasana, dikarolong tše bopago seswantšho

en: Extra widget
nso: Sedirišwa se oketšegilego

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
nso: MAAKA a bonagatša "lešala le sa bonagalego" go e na le gore e bontšhe sengwalwa sa kgonthe (mokgwa wa lentšu-phetišo)

en: FALSE removes outside bevel from entry
nso: MAAKA a tloša sethadi sa diswantšho sa ka ntle tsenong

en: File System Backend
nso: Mafelelo a Tshepedišo ya Faele

en: Filename
nso: Leina la faele

en: Filename to load and display
nso: Leina la faele leo le swanetšego go laišwa le go bontšhwa

en: Fill
nso: Tlatša

en: Filter
nso: Sekgethi

en: Fixed Height Mode
nso: Mokgwa wa Bophagamo bjo Beilwego

en: Fixed Width
nso: Bophara bjo Beilwego

en: Fixed slider size
nso: Bogolo bjo beilwego bja seširogi

en: Focus in Toplevel
nso: Lebiša hlokomelo Mogatong o Phagamego

en: Focus line dash pattern
nso: Mohlala wa go thula wa mothaladi wa go lebiša hlokomelo

en: Focus linewidth
nso: Bophara bja mothaladi bja go lebiša hlokomelo

en: Focus on click
nso: Lebiša hlokomelo go kgotla

en: Focus padding
nso: Go aletša ga go lebiša hlokomelo

en: Font
nso: Fonto

en: Font Name
nso: Leina la Fonto

en: Font description as a PangoFontDescription struct
nso: Tlhaloso ya fonto bjalo ka sebopego sa Tlhaloso ya Fonto ya Pango

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
nso: Tlhaloso ya fonto bjalo ka mothaladi, ka mohlala. "Sans e Sekamego 12"

en: Font family
nso: Lelapa la fonto

en: Font family set
nso: Peakanyo ya lelapa la fonto

en: Font name
nso: Leina la fonto

en: Font points
nso: Dintlha tša fonto

en: Font scale
nso: Sekala sa fonto

en: Font scale set
nso: Peakanyo ya sekala sa fonto

en: Font scaling factor
nso: Lebaka la go kala fonto

en: Font size
nso: Bogolo bja fonto

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
nso: Bogolo bja fonto bjalo ka karolo ya sekala e tswalanago le bogolo bja fonto ya tlhaelelo. Se se tlwaelana ka mo go swanetšego le diphethogo tša sehlogo, bj.bj, ka gona se a eletšwa. Pango e hlalosa e sa le pele dikala tše dingwe tše bjalo ka PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
nso: Bogolo bja fonto dikarolong tša Pango

en: Font size in points
nso: Bogolo bja fonto dintlheng

en: Font size set
nso: Peakanyo ya bogolo bja fonto

en: Font stretch
nso: Go atologa ga fonto

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
nso: Go otlologa ga fonto bjalo ka go PangoStretch, ka mohlala, PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
nso: Peakanyo ya go atologa ga fonto

en: Font style
nso: Setaele sa fonto

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
nso: Setaele sa fonto bjalo ka PangoStyle, ka mohlala, PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
nso: Peakanyo ya setaele sa fonto

en: Font variant
nso: Go fapana ga fonto

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
nso: Go fapana ga fonto bjalo ka go PangoVariant, ka mohlala, PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
nso: Peakanyo ya go fapana ga fonto

en: Font weight
nso: Boima bja fonto

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
nso: Boima bja fonto bjalo ka palotlalo, bona dika tšeo di hlalositšwego e sa le pele go PangoWeight, ka mohlala, PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
nso: Peakanyo ya boima bja fonto

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
nso: Gapeletša kabo ya ponagalo gore e swane le yeo ya ngwana wa foreime

en: Foreground color
nso: Mmala o bonagalago ka pele

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
nso: Mmala o bonagalago ka pele bjalo ka (mohlomongwe o sa abjwago) GdkColor

en: Foreground color as a GdkColor
nso: Mmala o bonagalago ka pele bjalo ka Mmala wa Gdk

en: Foreground color as a string
nso: Mmala o bonagalago ka pele bjalo ka mothaladi

en: Foreground color name
nso: Leina la mmala o bonagalago ka pele

en: Foreground set
nso: Peakanyo ya ka pele

en: Foreground stipple mask
nso: Seširo seo se fsifaditšwego seo se bonagalago ka pele

en: Foreground stipple set
nso: Peakanyo ya go fsifatša ka pele

en: Forward stepper
nso: Mogato o yago pele

en: Fraction
nso: Seabelo

en: Frame shadow
nso: Moriti wa foreime

en: GdkPixbufAnimation to display
nso: GdkPixbufAnimation yeo e swanetšego go bontšhwa

en: Gravity
nso: Maatlakgogedi

en: Group
nso: Sehlopha

en: Handle Size
nso: Bogolo bja go swara

en: Handle position
nso: Boemo bja go swara

en: Has Alpha
nso: E na le Alfa

en: Has Frame
nso: E na le foreime

en: Has Opacity Control
nso: E na le Taolo ya go Bonagatša Seetša

en: Has Resize Grip
nso: E na le Tshwaro ya go Lokiša Bogolo

en: Has default
nso: E na le tlhaelelo

en: Has focus
nso: E na le go lebiša hlokomelo

en: Has palette
nso: E na le kgetho ya mebala e lego gona

en: Has separator
nso: E na le searoganyi

en: Headers Clickable
nso: Dihlogwana tšeo di Kgotlegago

en: Height
nso: Bophagamo

en: Height request
nso: Kgopelo ya bophagamo

en: Hide if empty
nso: Uta ge eba go se na selo

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
nso: Keletšo ya go thuša gore tikologo ya teseke e kwešiše gore le ke lefesetere la mohuta ofe le gore le swanetše go swarwa bjang.

en: Homogeneous
nso: Mohuta o swanago

en: Horizontal Adjustment
nso: Tokišo e Rapamego

en: Horizontal Adjustment for the widget
nso: Tokišo e Rapamego bakeng sa sedirišwa

en: Horizontal Alignment
nso: Teka-tekanyo e Rapamego

en: Horizontal Offset
nso: Go Leka-lekanywa mo go Rapamego

en: Horizontal Scrollbar Policy
nso: Pholisi ya Bara ya go ya godimo le tlase e Rapamego

en: Horizontal Separator Width
nso: Bophara bjo Searodi se Rapamego

en: Horizontal Tab Border
nso: Mollwane wa Tab o Rapamego

en: Horizontal adjustment
nso: Tokišo e rapamego

en: Horizontal adjustment for the text widget
nso: Tokišo e rapamego bakeng sa sedirišwa sa sengwalwa

en: Horizontal alignment
nso: Teka-tekanyo e rapamego

en: Horizontal alignment for child
nso: Teka-tekanyo e rapamego bakeng sa ngwana

en: Horizontal options
nso: Dikgetho tše rapamego

en: Horizontal padding
nso: Go aletša mo go rapamego

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
nso: Boemo bjo rapamego bja ngwana sekgobeng seo se lego gona. 0.0 e leka-lekantšwe go lanngele, 1.0 e leka-lekantšwe go lagoja

en: Horizontal scale
nso: Sekala se rapamego

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
nso: Sekgoba se rapamego magareng ga disele. E swanetše go ba nomoro e lekanetšego

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
nso: Ke go fihla bokgoleng bofe ka thokong ya x go tla šuthišwago lerungwana ge konope e gateletšegile

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
nso: Ke go fihla bokgoleng bofe ka thokong ya x mo o swanetšego go šuthiša ngwana ge konope e gateletšegile

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
nso: Ke go fihla bokgoleng bofe ka thokong ya y go tla šuthišwago lerungwana ge konope e gateletšegile

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
nso: Ke go fihla bokgoleng bofe ka thokong ya y mo o swanetšego go šuthiša ngwana ge konope e gateletšegile

en: How the range should be updated on the screen
nso: Kamoo mehuta e swanetšego go dirwa gore e be nakong sekirining

en: How to draw the input method preedit string
nso: Kamoo o ka thalago mothaladi wa mokgwa wa go lokiša e sa le pele wa tsebišo

en: How to draw the input method statusbar
nso: Kamoo o ka thalago bara e bontšhago boemo ya mokgwa wa tsebišo

en: How to draw the toolbar
nso: Kamoo o ka thalago bara ya sedirišwa

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
nso: Kamoo o ka beago dikonope tšeo di lego ka lepokising. Boleng bjo kgonegago ke tlhaelelo, go ala, ntlha, mathomo le mafelelo

en: IM Preedit style
nso: Setaele sa go Lokiša e sa le Pele sa IM

en: IM Status style
nso: Setaele sa Boemo bja IM

en: Icon
nso: Leswao

en: Icon Sizes
nso: Bogolo bja Leswao

en: Icon Theme Name
nso: Leina la Sehlogo sa Leswao

en: Icon for this window
nso: Leswao la lefesetere le

en: Icon set
nso: Peakanyo ya leswao

en: Icon set to display
nso: Peakanyo ya leswao yeo e swanetšego go bontšhwa

en: Icon size
nso: Bogolo bja leswao

en: Icon widget
nso: Sedirišwa sa leswao

en: Icon widget to display in the item
nso: Sedirišwa sa leswao seo se swanetšego go bontšhwa selong

en: If TRUE, a heading is displayed
nso: Ge eba e le THEREŠO, sehlogo se a bonagatšwa

en: If TRUE, day names are displayed
nso: Ge eba e le THEREŠO, maina a letšatši a bonagatšwa

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
nso: Ge eba e le THEREŠO, go gatelela konope e swanetšego ya legotlwana pukung ya dintlha go tšweletša lelokelelo la dikagare leo o ka le dirišetšago go ya letlakaleng

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
nso: Ge eba e le THEREŠO, marungwana a go iša godimo le tlase a oketšwa ge eba go na le di-taba tše dintši kudu tšeo di swanetšego go lekanywa

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
nso: Ge eba e le THEREŠO, ngwana o tšwelela sehlopheng sa motheo sa bana, se swanelegago bakeng sa, ka mohlala, dikonope tša thušo

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
nso: Ge eba e le THEREŠO, ngwana a ka dirwa o monyenyane go feta kgopelo ya yona

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
nso: Ge eba e le THEREŠO, ngwana o katologa le go hunyela go bapa le sedirišwa se šireleditšwego

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
nso: Ge eba e le THEREŠO, sedirišwa se tla amogela mogato wa tlhaelelo ge se lebišitše hlokomelo

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
nso: Ge eba e le THEREŠO, lefesetere ga le na bogolo bjo bonyenyane. Go beakanya se go THEREŠO mabakeng a 99% ke kgopolo e mpe

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
nso: Ge eba e le THEREŠO, lefesetere ke mohlala (mafasetere a mangwe ga a dirišege ge le le bulegile)

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
nso: Ge eba e le THEREŠO, badiriši ba ka katološa lefesetere go feta bogolo bja lona bjo bonyenyane

en: If TRUE, users can resize the window
nso: Ge eba e le THEREŠO, badiriši ba ka lokiša bogolo bja lefesetere

en: If TRUE, week numbers are displayed
nso: Ge eba e le THEREŠO, dinomoro tša beke di a bonagatšwa

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
nso: Ge eba lerungwana le swanetše go bontšhwa ge eba bara ya sedirišwa e sa lekane

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
nso: Ge eba sekgoba se rapamego seo se lego gona e le se segolo go feta kamoo se nyakegago ka gona bakeng sa ngwana, ke se sekaakang seo se tla dirišetšwago ngwana. 0.0 e bolela gore ga se gona, 1.0 e bolela ka moka

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
nso: Ge eba sekgoba se tsepamego seo se lego gona e le se segolo go feta kamoo se nyakegago ka gona bakeng sa ngwana, ke se sekaakang seo se swanetšego go dirišetšwa ngwana. 0.0 e ra gore ga se gona, 1.0 e ra gore ka moka

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
nso: Ge eba go beakantšwe, go thalela thotong ya leswao go bontšha gore tlhaka e latelago e swanetše go ba senotlelo sa seakgofiši sa kgopolo lelokelelong la dikagare leo le elelago

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
nso: Ge eba go beakantšwe, go thalela sengwalweng go bontšha gore tlhaka e latelago e swanetše go dirišetšwa senotlelo sa seakgofiši sa kgopolo

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
nso: Ge eba go beakantšwe, leswao le dirišetšwa go kgetha selo sa setoko go e na le gore le bonagatšwe

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
nso: Ge eba go beakantšwe, methaladi ya go phuthela ge eba sengwalwa se naba kudu

en: If the insertion cursor is shown
nso: Ge eba leswao leo le bontšhago mo o lego la go tsentšha le bontšhitšwe

en: If the toggle button is in an "in between" state
nso: Ge e ba konope ya go thumaša le go tima e le boemong bja "magareng"

en: If the toggle button should be pressed in or not
nso: Ge eba konope ya go thumaša le go tima e swanetše go gatelelwa goba aowa

en: If the toggle part of the button is displayed
nso: Ge eba karolo ya konope ya go thumaša le go tima e bontšhitšwe

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
nso: Ge eba lefesetere le le swanetše go senywa ge motswadi a sentšwe

en: Image
nso: Seswantšho

en: Image widget
nso: Sedirišwa sa seswantšho

en: Image/label border
nso: Mollwane wa seswantšho/leswao

en: Inconsistent
nso: Go se kwane

en: Inconsistent state
nso: Boemo bjo sa kwanego

en: Indent
nso: Ngwala magareng ga mela

en: Indent Expanders
nso: Dikatološi tša go Ngwala magareng ga Mela

en: Indent set
nso: Peakanyo ya go ngwala magareng ga methaladi

en: Indicator Size
nso: Bogolo bja Selaetši

en: Indicator Spacing
nso: Go Dira Sekgoba ga Selaetši

en: Interior Focus
nso: Go Lebiša hlokomelo ga ka Gare

en: Internal padding
nso: Go aletša ga ka gare

en: Invert direction slider moves to increase range value
nso: Hlanola go šutha ga seširogi sa go bontšha tsela go oketša boleng bja mohuta

en: Inverted
nso: Hlanotšwego

en: Invisible
nso: E sa bonagalego

en: Invisible character
nso: Tlhaka e sa bonagalego

en: Invisible set
nso: Peakanyo ya go se bonagale

en: Is Active
nso: E a šoma

en: Is Expanded
nso: E katološitšwe

en: Is Expander
nso: Ke Sekatološi

en: Is focus
nso: Ke go lebiša hlokomelo

en: Is important
nso: Go bohlokwa

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
nso: Na kgopamo ye e otlologile, e okeditšwe ka sedirišwa sa kota, goba ke ya bolokologi

en: Justification
nso: Tokafatšo

en: Justification set
nso: Peakanyo ya tokafatšo

en: Key Theme Name
nso: Leina la Sehlogo sa Bohlokwa

en: Keybinding to activate the menu bar
nso: Go kopanywa ga senotlelo bakeng sa go diragatša bara ya lelokelelo la dikagare

en: Label
nso: Leswao

en: Label widget
nso: Sedirišwa sa leswao

en: Label xalign
nso: Teka-tekanyo ya x ya leswao

en: Label yalign
nso: Teka-tekanyo ya y ya leswao

en: Language
nso: Leleme

en: Language set
nso: Peakanyo ya leleme

en: Largest possible value for the "position" property
nso: Boleng bjo bogolo kudu bjo kgonegago bja thoto ya "boemo"

en: Layout style
nso: Mokgwa wo pampiri e beilwego ka wona

en: Left Attach
nso: Kgokaganya go Lanngele

en: Left Margin
nso: Morumo wa Lanngele

en: Left Padding
nso: Go Aletša go Lanngele

en: Left attachment
nso: Kgokaganyo ya lanngele

en: Left margin
nso: Morumo wa lanngele

en: Left margin set
nso: Peakanyo ya morumo wa lanngele

en: Left, right, or center justification
nso: Tokafatšo ya lanngele, lagoja, goba ya magareng

en: Length of scale's slider
nso: Botelele bja seširogi sa sekala

en: Length of step buttons at ends
nso: Botelele bja dikonope tša mogato mafelelong

en: Length of the cursor blink cycle, in milleseconds
nso: Botelele bja modikologo wa go ponya ga leswao leo le bontšhago mo o lego, ka metsotswana yeo e lego ka tlase ga motsotswana

en: Line Wrap
nso: Go Phuthela Mothaladi

en: Line wrap
nso: Go phuthelwa ga mothaladi

en: Local Only
nso: Tša mo Gae Feela

en: Lower
nso: Tlasana

en: Lower limit of ruler
nso: Tekanyo e tlasana ya sethala-mola

en: Make the expanders indented
nso: Dira gore dikatološi di ngwalwe magareng ga mela

en: Marked up text to render
nso: Sengwala se swailwego seo se swanetšego go newa

en: Markup
nso: Swaya

en: Mask
nso: Seširo

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
nso: Bitmap ya seširo yeo e tla dirišwago le GdkImage goba GdkPixmap

en: Max Size
nso: Bogolo bjo Bogolo

en: Maximal Position
nso: Boemo bjo Bogolo

en: Maximum Value
nso: Boleng bjo Bogolo

en: Maximum Width
nso: Bophara bjo Bogolo

en: Maximum X
nso: X e Kgolo

en: Maximum Y
nso: Y e Kgolo

en: Maximum allowed width of the column
nso: Bophara bjo bogolo bjo bo dumeletšwego bja kholomo

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
nso: Monabo o mogolo o dumeletšwego magareng ga go kgotla gabedi bakeng sa gore go tšewe gore go kgotlilwe gabedi (dikarolwaneng tša go bopa diswantšho)

en: Maximum length
nso: Botelele bjo bogolo

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
nso: Palo e kgolo ya tlhaka bakeng sa tseno ye. Lefeela ge eba go se na bogolo

en: Maximum possible X value
nso: Boleng bjo bogolo bjo kgonegago bja X

en: Maximum possible value for Y
nso: Boleng bjo bogolo bjo kgonegago bakeng sa Y

en: Maximum size of the ruler
nso: Bogolo bjo bogolo bja sethala-mola

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
nso: Nako e kgolo e dumeletšwego magareng ga go kgotla gabedi gore go tšewe gore di kgotlilwe gabedi (go metsotswana e ka tlase ga motsotswana)

en: Menu
nso: Lelokelelo la dikagare

en: Menu bar accelerator
nso: Seakgofiši sa bara ya lelokelelo la dikagare

en: Menu label
nso: Leswao la lelokelelo la dikagare

en: Merged UI definition
nso: Tlhaloso ya UI e kopantšwego

en: Message Buttons
nso: Dikonope tša Molaetša

en: Message Type
nso: Mohuta wa Molaetša

en: Minimal Position
nso: Boemo bjo Bonyenyane

en: Minimum Key Length
nso: Botelele bjo Bonyenyane bja Senotlelo

en: Minimum Slider Length
nso: Botelele bjo Bonyenyane bja Seširogi

en: Minimum Value
nso: Boleng bjo Bonyenyane

en: Minimum Width
nso: Bophara bjo Bonyenyane

en: Minimum X
nso: X e Nyenyane

en: Minimum Y
nso: Y e Nyenyane

en: Minimum allowed width of the column
nso: Bophara bjo bonyenyane bjo bo dumeletšwego bja kholomo

en: Minimum child height
nso: Bophagamo bjo bonyenyane bja ngwana

en: Minimum child width
nso: Bophara bja ngwana bjo bonyenyane

en: Minimum height of buttons inside the box
nso: Bophagamo bjo bonyenyane bja dikonope tšeo di lego ka gare ga lepokisi

en: Minimum length of scrollbar slider
nso: Botelele bjo bonyenyane bja seširogi sa bara ya go ya godimo le tlase

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
nso: Botelele bjo bonyenyane bja senotlelo sa nyako bakeng sa go lebelela tše swanago

en: Minimum possible value for X
nso: Boleng bjo bonyenyane bjo kgonegago bakeng sa X

en: Minimum possible value for Y
nso: Boleng bjo bonyenyane bjo kgonegago bakeng sa Y

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
nso: Nako e nyenyane yeo selaetši se swanetšego go dula godimo ga selo sa lelokelelo la dikagare pele ga ge seka-lelokelelo la dikagare se tšwelela

en: Minimum width of buttons inside the box
nso: Bophara bjo bonyenyane bja dikonope tšeo di lego ka gare ga lepokisi

en: Mnemonic key
nso: Senotlelo sa kgopolo

en: Mnemonic widget
nso: Sedirišwa sa kgopolo

en: Modal
nso: Mohlala

en: Mode
nso: Mokgwa

en: Model column to search through when searching through code
nso: Kholomo ya mohlala yeo go ka nyakwago go yona ge go nyakišišwa ka khoutu

en: Month
nso: Kgwedi

en: Name
nso: Leina

en: Name of default font to use
nso: Leina la fonto ya tlhaelelo yeo e swanetšego go dirišwa

en: Name of file system backend to use
nso: Leina la mafelelo a tshepedišo ya faele leo le swanetšego go dirišwa

en: Name of icon theme to use
nso: Leina la sehlogo sa leswao leo le swanetšego go dirišwa

en: Name of key theme RC file to load
nso: Leina la faele ya sehlogo sa bohlokwa sa RC yeo e swanetšego go laišwa

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
nso: Leina la mafelelo la GtkFileChooser leo le tla dirišwago ke tlhaelelo

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
nso: Leina la lelapa la fonto, ka mohlala, Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of theme RC file to load
nso: Leina la faele ya sehlogo sa RC yeo e swanetšego go laišwa

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
nso: Leina leo le dirišitšwego go lebiša go leswao la sengwalwa. NULL bakeng sa di-tag tšeo di sa tsebjwego ka maina

en: No Month Change
nso: Ga go na Phetogo ya Kgwedi

en: No show all
nso: Ga go na bontšha ka moka

en: Number of Channels
nso: Palo ya Dikanale

en: Number of characters to leave space for in the entry
nso: Palo ya ditlhaka tšeo di swanetšego go bulelwa sekgoba tsenong

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
nso: Palo ya dikarolwana tša go bopa diswantšho magareng ga dibara tša go ya godimo le tlase le lefesetere le išitšwego godimo le tlase

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
nso: Palo ya dikarolwana tše bopago seswantšho tša tseno e ntšhitšwego sekirining go ya go lanngele

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
nso: Palo ya dikarolwana tše bopago seswantšho tšeo leswao leo le bontšhago mo go lego le ka di šuthišago pele ga go goga

en: Numeric
nso: Dinomoro

en: Obey child
nso: Hlompha ngwana

en: Obsolete property, ignored
nso: Thoto ya kgale, e hlokomologilwego

en: Odd Row Color
nso: Mmala wa Mothalo o sa Lekanelago

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
nso: Go leka-lekanywa ga sengwalwa ka godimo ga mothaladi wa motheo (ka tlase ga mothaladi wa motheo ge kgolo e le e sa ratwego)

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
nso: Dikgetho tšeo di laetšago boitshwaro bjo rapamego bja ngwana

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
nso: Dikgetho tšeo di laetšago boitshwaro bjo tsepamego bja ngwana

en: Orientation
nso: Thulaganyo

en: Orientation and growth direction of the progress bar
nso: Moo thulaganyo le kgolo di lebilego tša bara ya tšwelopele

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
nso: Go beela thoko ga kgopelo ya bophagamo bja sedirišwa, goba -1 ge eba kgopelo ya tlhago e swanetše go dirišwa

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
nso: Go beela ka thoko ga kgopelo ya bophara bja sedirišwa, goba -1 ge eba kgopelo ya tlhago e swanetše go dirišwa

en: Overwrite mode
nso: Mokgwa wa go ngwala godimo ga se sengwe

en: Pack type
nso: Mohuta wa ngatana

en: Padding
nso: Go aletša

en: Page
nso: Letlakala

en: Page Increment
nso: Koketšo ya Letlakala

en: Page Size
nso: Bogolo bja Letlakala

en: Palette to use in the color selector
nso: Kgetho ya mebala yeo e lego gona sekgething sa mebala

en: Parent widget
nso: Sedirišwa seo e lego motswadi

en: Pattern
nso: Mohlala o latelwago

en: Pixbuf Expander Closed
nso: Sekatološi sa Pixbuf se Tswaletšwe

en: Pixbuf Expander Open
nso: Sekatološi sa Pixbuf se Bulegile

en: Pixbuf Object
nso: Sedirišwa sa Pixbuf

en: Pixbuf for closed expander
nso: Pixbuf bakeng sa sekatološi se tswaletšwego

en: Pixbuf for open expander
nso: Pixbuf bakeng sa sekatološi se bulegilego

en: Pixels
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho

en: Pixels Above Lines
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho tšeo di lego ka Godimo ga Methaladi

en: Pixels Below Lines
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho tšeo di lego ka Tlase ga Methaladi

en: Pixels Inside Wrap
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho tšeo di lego ka Gare ga Sephuthedi

en: Pixels above lines
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho ka godimo ga methaladi

en: Pixels above lines set
nso: Peakanyo ya dikarolwana tše bopago seswantšho ka godimo ga methaladi

en: Pixels below lines
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho ka tlase ga methaladi

en: Pixels below lines set
nso: Peakanyo ya dikarolwana tše bopago seswantšho ka tlase ga methaladi

en: Pixels inside wrap
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho ka gare ga sephuthedi

en: Pixels inside wrap set
nso: Peakanyo ya dikarolwana tše bopago seswantšho ka gare ga sephuthedi

en: Pixels of blank space above paragraphs
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho tša sekgoba seo se se nago selo ka godimo ga dirapa

en: Pixels of blank space below paragraphs
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho tša sekgoba seo se se nago selo ka tlase ga dirapa

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho tša sekgoba seo se senago selo magareng ga methaladi e phuthetšwego serapeng

en: Position
nso: Boemo

en: Position Set
nso: Peakanyo ya Boemo

en: Position of mark on the ruler
nso: Boemo bja leswao sethala-moleng

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
nso: Boemo bja selaetši se šireleditšwego dikarolwaneng tša go bopa seswantšo (0 e bolela gore go tloga fase go fihla go lanngele/godimo)

en: Position of the handle relative to the child widget
nso: Boemo bja go swara bjo tswalanego le sedirišwa sa ngwana

en: Preview Widget Active
nso: Sedirišwa sa Ponelopele se a šoma

en: Preview text
nso: Sengwalwa sa ponelopele

en: Preview widget
nso: Sedirišwa sa ponelopele

en: Pulse Step
nso: Mogato wa Mošito

en: Radio state
nso: Boemo bja radio

en: Ratio
nso: Kabo

en: Reads the current value, or sets a new value
nso: E bala boleng bja gona bjale, goba e beakanya boleng bjo boswa

en: Receives default
nso: E amogela tlhaelelo

en: Render detail to pass to the theme engine
nso: Nea dintlha gore o fetele entšeneng ya sehlogo

en: Reorderable
nso: E laelwago gape

en: Resizable
nso: E ka lokišwa bogolo

en: Resize
nso: Lokiša bogolo

en: Resize mode
nso: Mokgwa wa go lokiša bogolo

en: Resize mode of the column
nso: Mokgwa wa go lokiša bogolo wa kholomo

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
nso: Tiišetšo bakeng sa Xft, go 1024 * dikhutlo/noko. -1 go diriša boleng bja tlhaelelo

en: Right Attach
nso: Kgokaganya go Lagoja

en: Right Margin
nso: Morumo wa Lagoja

en: Right Padding
nso: Go Aletša go Lagoja

en: Right attachment
nso: Kgokaganyo ya lagoja

en: Right margin
nso: Morumo wa lagoja

en: Right margin set
nso: Peakanyo ya morumo wa lagoja

en: Rise
nso: Gola

en: Rise set
nso: Peakanyo ya go Gola

en: Row has children
nso: Mothalo o na le bana

en: Row is an expander row, and is expanded
nso: Mothalo ke mothalo wa go katološa, e bile o katološitšwe

en: Row spacing
nso: Go dira sekgoba mothalong

en: Row span column
nso: Kholomo ya tekanyo ya mothalo

en: Rows
nso: Methalo

en: Rowstride
nso: Mothalo wa tšwelopele

en: Rules Hint
nso: Keletšo ya Melao

en: Screen
nso: Sekirini

en: Scroll offset
nso: Eya mathomong

en: Scrollable
nso: E išegago godimo le tlase

en: Scrollbar spacing
nso: Go dira sekgoba ga bara ya go ya godimo le tlase

en: Search Column
nso: Nyakišiša Kholomo

en: Secondary
nso: Motheo

en: Secondary backward stepper
nso: Mogato o boelago morago wa motheo

en: Secondary cursor color
nso: Mmala wa bobedi wa leswao la go bontšha mo o lego

en: Secondary forward stepper
nso: Mogato wa go ya pele wa motheo

en: Select Multiple
nso: Kgetha tše Dintši

en: Select on focus
nso: Kgetha go lebiša hlokomelo

en: Selectable
nso: Kgethegago

en: Selection Bound
nso: Mmotwana wa Kgetho

en: Sensitive
nso: E kgomegago gabonolo

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
nso: Beakanya keletšo entšeneng ya sehlogo bakeng sa go thala methalo mebaleng e šielanago

en: Set the column for the expander column
nso: Beakanya kholomo bakeng sa kholomo ya sekatološi

en: Shadow Type
nso: Mohuta wa Moriti

en: Shadow type
nso: Mohuta wa moriti

en: Short label
nso: Leswao le lekopana

en: Show Arrow
nso: Bontšha Lerungwana

en: Show Border
nso: Bontšha Mollwane

en: Show Day Names
nso: Bontšha Maina a Letšatši

en: Show Heading
nso: Bontšha Sehlogo

en: Show Hidden
nso: Bontšha e Utilwego

en: Show Tabs
nso: Bontšha Di-tab

en: Show Week Numbers
nso: Bontšha Dinomoro tša Beke

en: Show button images
nso: Bontšha diswantšho tša konope

en: Show file operations
nso: Bontšha mešomo ya faele

en: Show menu images
nso: Bontšha diswantšho tša lelokelelo la dikagare

en: Show size
nso: Bontšha bogolo

en: Show style
nso: Bontšha setaele

en: Show text
nso: Bontšha sengwalwa

en: Show the column header buttons
nso: Bontšha dikonopo tša hlogwana ya kholomo

en: Shrink
nso: Hunyetša

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
nso: Lehlakore la lepokisi la go swara leo le beilwego le ntlha ya khutsofatšo bakeng sa go khutsafatša lepokisi la go swara

en: Single Paragraph Mode
nso: Mokgwa wa Serapa se Tee

en: Size
nso: Bogolo

en: Size of check or radio indicator
nso: Bogolo bja selaetši sa go lekola goba sa radio

en: Size of dropdown indicator
nso: Bogolo bja selaetši sa go lahla

en: Size of icons in default toolbars
nso: Bogolo bja maswao ao a lego dibareng tša didirišwa tša tlhaelelo

en: Size of spacers
nso: Bogolo bja sediri sa sekgoba

en: Size of the expander arrow
nso: Bogolo bja lerungwana la sekatološi

en: Sizing
nso: Go dira bogolo

en: Skip pager
nso: Taboga pager

en: Skip taskbar
nso: Taboga bara ya mošomo

en: Slider Length
nso: Botelele bja Seširogi

en: Slider Width
nso: Bophara bja Seširogi

en: Smallest possible value for the "position" property
nso: Boleng bjo bonyenyane kudu bjo kgonegago bja thoto ya "boemo"

en: Snap edge
nso: Ntlha ya go akgofa

en: Snap edge set
nso: Peakanyo ya ntlha ya go akgofa

en: Snap to Ticks
nso: Go Akgofiša go ya go Ditshwayo

en: Sort direction the sort indicator should indicate
nso: Hlaola lefelo leo selaetši sa go hlaola se swanetšego go le hlaola

en: Sort indicator
nso: Selaetši sa go hlaola

en: Sort order
nso: Tatelano ya go hlaola

en: Space between value text and the slider/trough area
nso: Sekgoba magareng ga sengwalwa sa boleng le lefelo la seširogi/sedibelo

en: Space style
nso: Setaele sa sekgoba

en: Space to put between the label and the child
nso: Sekgoba seo se swanetšego go bewa magareng ga leswao le ngwana

en: Spacer size
nso: Bogolo bja sediri sa sekgoba

en: Spacing
nso: Go dira sekgoba

en: Spacing around check or radio indicator
nso: Go dira sekgoba go dikologa selaetši sa go lekola goba sa radio

en: Spacing around expander arrow
nso: Go dira sekgoba go dikologa lerungwana la sekatološi

en: Spacing around indicator
nso: Go dira sekgoba go dikologa selaetši

en: Spacing between buttons
nso: Go dira sekgoba magareng ga dikonope

en: Spacing between step buttons and thumb
nso: Go dira sekgoba magareng ga dikonope le taolo

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
nso: Go dira sekgoba magareng ga taolo/mogato le sethadi sa diswantšho sa ka ntle sa sedibelo

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
nso: E laetša setaele se bonagalago sa bara mokgweng wa diphesente (Kgaoditšwe)

en: Specify how resize events are handled
nso: Laetša kamoo ditiragalo tša go lokiša bogolo di ka swarwago ka gona

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
nso: E akgofiša GtkTreeView ka go gopola gore methalo ka moka e na le bophagamo bjo swanago

en: Split Cursor
nso: Arola Leswao leo le Bontšhago mo o lego

en: Step Increment
nso: Koketšo ya Mogato

en: Stepper Size
nso: Bogolo bja Mogato

en: Stepper Spacing
nso: Go Dira Sekgoba Mogatong

en: Stock ID
nso: Boitsebišo bja ID

en: Stock ID for a stock image to display
nso: Boitsebišo bja setoko bakeng sa seswantšho sa setoko seo se swanetšego go bontšha

en: Stock Icon
nso: Leswao la Setoko

en: Stock Id
nso: Boitsebišo bja setoko

en: Storage type
nso: Mohuta wa bobolokelo

en: Strikethrough
nso: Kgabaganya

en: Strikethrough set
nso: Peakanyo ya go kgabaganya

en: Style
nso: Setaele

en: Style of bevel around the contents
nso: Setaele sa sethadi sa diswantšho go dikologa dikagare

en: Style of bevel around the menubar
nso: Setaele sa sethadi sa diswantšho go dikologa bara ya lelokelelo la dikagare

en: Style of bevel around the spin button
nso: Setaele sa sethadi sa diswantšho go dikologa konope ya go dikologa

en: Style of bevel around the statusbar text
nso: Setaele sa sethadi sa diswantšho go dikologa sengwala sa bara e bontšhago boemo

en: Style of bevel around the toolbar
nso: Setaele sa sethadi sa diswantšho go dikologa bara ya sedirišwa

en: Style of underline for this text
nso: Setaele sa go thalela bakeng sa sengwalwa se

en: TRUE if the Position property should be used
nso: THEREŠO ge eba thoto ya Boemo e swanetše go dirišwa

en: TRUE if the window should not be in the pager.
nso: THEREŠO ge lefesetere le sa swanela go ba go pager.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
nso: THEREŠO ge lefesetere le sa swanela go ba go bara ya mošomo.

en: TRUE if the window should receive the input focus.
nso: THEREŠO ge lefesetere le swanetše go amogela go lebiša hlokomelo ga tsebišo.

en: Tab Border
nso: Mollwane wa Tab

en: Tab Position
nso: Boemo bja Tab

en: Tab expand
nso: Go katologa ga tab

en: Tab fill
nso: Tlatša tab

en: Tab label
nso: Leswao la tab

en: Tab pack type
nso: Mohuta wa ngatana ya tab

en: Tabs
nso: Di-tab

en: Tabs set
nso: Peakanyo ya di-tab

en: Tag Table
nso: Lenaneo la Leswao

en: Tag name
nso: Leina la leswao

en: Tearoff Title
nso: Sehlogo sa go Kgeila

en: Text
nso: Sengwalwa

en: Text Column
nso: Kholomo ya Sengwalwa

en: Text Tag Table
nso: Lenaneo la Leswao la Sengwalwa

en: Text direction
nso: Mo sengwalwa se lebilego gona

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
nso: Mo sengwalwa se lebilego gona, ka mohlala, lagoja go ya go lanngele goba lanngele go ya go lagoja

en: Text of the expander's label
nso: Sengwalwa sa leswao la sekatološi

en: Text of the frame's label
nso: Sengwalwa sa leswao la foreime

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
nso: Sengwalwa sa sedirišwa sa leswao ka gare ga konope, ge e ba konope e na le sedirišwa sa leswao

en: Text to be displayed in the progress bar
nso: Sengwalwa seo se swanetšego go bontšhwa bareng ya tšwelopele

en: Text to render
nso: Sengwalwa seo se swanetšego go newa

en: Text to show in the item.
nso: Sengwalwa seo se swanetšego go bontšha selong.

en: Text x alignment
nso: Teka-tekanyo ya x ya sengwalwa

en: Text y alignment
nso: Teka-tekanyo ya ya ya sengwalwa

en: The GdkFont that is currently selected
nso: Fonto ya Gdk yeo e kgethilwego gona bjale

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
nso: Sehlopha sa Mogato sa Gtk seo Mogato wo wa Gtk o tswalanego le sona, goba NULL (bakeng sa tirišo ya ka gare).

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
nso: GtkAdjustment e kgokagantšwego le bara ya tšwelopele (Kgaoditšwe)

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
nso: GtkAdjustment bakeng sa boemo bjo rapamego

en: The GtkAdjustment for the vertical position
nso: GtkAdjustment bakeng sa boemo bjo tsepamego

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
nso: GtkAdjustment yeo e nago le boleng bja gona bjale bja sedirišwa se sa mohuta

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
nso: GtkAdjustment yeo e hwetšago boleng bja boemo bjo rapamego bakeng sa lefelo le la go lebelela

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
nso: GtkAdjustment yeo e hwetšago boleng bja boemo bjo tsepamego bakeng sa lefelo le la go lebelela

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
nso: Boleng bja Bogolo bja Leswao bja Gtk bjo bo laetšago bogolo bja leswao leo le neilwego

en: The X string that represents this font
nso: Mothaladi wa X wo o emelago fonto ye

en: The acceleration rate when you hold down a button
nso: Tekanyo ya seakgofiši ge o gatelela konope

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
nso: Tokišo yeo e swarago boleng bja konope ya go dikologa

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
nso: Teka-tekanyo ya methaladi yeo e lego sengwalweng sa leswao leo le tswalanago le le lengwe. Se GA SE kgome teka-tekanyo ya leswao ka gare ga lefelo la lona. Bona GtkMisc::xalign bakeng sa seo

en: The amount of space between children
nso: Tekanyo ya sekgoba magareng ga bana

en: The amount of space between two consecutive columns
nso: Tekanyo ya sekgoba seo se lego magareng ga dikholomo tše pedi tše hlatlamanago

en: The amount of space between two consecutive rows
nso: Tekanyo ya sekgoba seo se lego magareng ga methalo e hlatlamanago

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
nso: Palo ya sekgoba seo se swanetšego go oketšwa go lanngele le lagoja la sedirišwa, dikarolwaneng tša seswantšho

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
nso: Palo ya sekgoba seo se swanetšego go oketšwa ka godimo le ka tlase ga sedirišwa, dikarolwaneng tša go bopa seswantšho

en: The border relief style
nso: Setaele sa thušo e nago le mollwane

en: The buffer which is displayed
nso: Sešireletši seo se bontšhitšwego

en: The buttons shown in the message dialog
nso: Dikonope tšeo di bontšhitšwego poledišanong ya molaetša

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
nso: Tlhaka e ka dirišetšwago go šira dikagare tša tseno (go "mokgwa wa lentšu-phetišo")

en: The closure to be monitored for accelerator changes
nso: Setswaledi seo se tla bewago leihlo bakeng sa diphetogo tša seakgofiši

en: The colorspace in which the samples are interpreted
nso: Sekgoba sa mebala seo mehlala e tolokwago gona

en: The column number to attach the left side of the child to
nso: Nomoro ya kholomo yeo go swanetšego go kgokaganywa lehlakore lanngele la ngwana go yona

en: The column number to attach the right side of a child widget to
nso: Nomoro ya kholomo yeo go swanetšego go kgokaganywa sedirišwa sa ngwana seo se lego ka lehlakoreng la go ja

en: The column number to attach the right side of the child to
nso: Nomoro ya kholomo yeo go swanetšego go kgokaganywa lehlakore lagoja la ngwana go yona

en: The contents of the entry
nso: Dikagare tša tseno

en: The current color
nso: Mmala wa gona bjale

en: The current filter for selecting which files are displayed
nso: Sekgethi sa gona bjale sa go kgetha gore ke difaele dife tšeo di bontšhitšwego

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
nso: Boleng bja gona bjale bja ponagatšo ya seetša (0 e bonagalago ka mo go feletšego, 65535 e bonagatšago seetša ka mo go feletšego)

en: The current position of the insertion cursor in chars
nso: Boemo bja gona bjale bja tsenyo ya leswao leo le šupago mo o lego lešaleng

en: The currently selected filename
nso: Leina la faele leo gona bjale le kgethilwego

en: The default display for GDK
nso: Ponagatšo e hlaelelago ya GDK

en: The default height of the window, used when initially showing the window
nso: Bophagamo bja tlhaelelo bja lefesetere, bjo dirišwago ge go thongwa go bontšha lefesetere

en: The default width of the window, used when initially showing the window
nso: Bophara bja tlhaelelo bja lefesetere, bjo dirišwago ge go thongwa go bontšha lefesetere

en: The dialog has a separator bar above its buttons
nso: Poledišano e na le bara ya searoganyi ka godimo ga dikonope tša yona

en: The direction the arrow should point
nso: Ntlha yeo lerungwana le swanetšego go lebelela go yona

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
nso: Seširo sa tiragalo seo se phethago gore ke Ditiragalo tša mohuta ofe tša Gdk tšeo sedirišwa se se di hwetšago

en: The fixed height
nso: Bophagamo bjo beilwego

en: The fixed width
nso: Bophara bjo beilwego

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
nso: Seabelo sa palomoka ya tšwelopele ya go šuthiša lepheko ge le bethwa

en: The fraction of total work that has been completed
nso: Seabelo sa palomoka ya mošomo o phethilwego

en: The height of the layout
nso: Bophagamo bja go bea

en: The horizontal alignment of the label
nso: Teka-tekanyo e rapamego ya leswao

en: The inconsistent state of the button
nso: Boemo bjo sa kwanego bja konope

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
nso: Koketšo e dirišwago bakeng sa go bušeletša go gongwe le go gongwe mokgweng wa go diragatša (Kgaoditšwe)

en: The index of the child in the parent
nso: Tlhatlamano ya ngwana motswading

en: The index of the current page
nso: Tlhatlamano ya letlakala la gona bjale

en: The initial position of the window
nso: Boemo bja mathomo bja lefesetere

en: The item which is currently active
nso: Selo seo gona bjale se šomago

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
nso: Leswao leo le dirišetšwago dilo tša lelokelelo la dikagare le dikonope tšeo di diragatšago mogato wo.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
nso: Leleme leo sengwalwa se se lego ka lona, bjalo ka khoutu ya ISO. Pango e ka diriša se bjalo ka keletšo ge e fana ka sengwalwa. Ge e ba o sa kwešiše tekanyo ye, mohlomongwe ga o e hloke

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
nso: Seširo seo se phethago gore ke mohuta ofe wa ditiragalo tša koketšo tšeo sedirišwa se se di hwetšago

en: The maximum value of the adjustment
nso: Boleng bjo bogolo bja tokišo

en: The menu of options
nso: Lelokelelo la dikagare la dikgetho

en: The minimum value of the adjustment
nso: Boleng bjo bonyenyane bja tokišo

en: The mnemonic accelerator key for this label
nso: Senotlelo sa seakgofiši sa kgopolo bakeng sa leswao le

en: The model for the TreeModelSort to sort
nso: Mohlala wo o swanetšego go hlaolwa wa TreeModelSort

en: The model for the combo box
nso: Mohlala wa lepokisi la kopanyo

en: The model for the tree view
nso: Mohlala wa go lebelela mohlare

en: The model to find matches in
nso: Mohlala wo o swanetšego go hwetša tše swanago go wona

en: The name of the selected font
nso: Leina la fonto e kgethilwego

en: The name of the widget
nso: Tleina la sedirišwa

en: The number of bits per sample
nso: Palo ya dibiti go ya ka mohlala

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
nso: Palo ya mapheko ao a ka tsenago lefelong la bara ya tšwelopele mokgweng wa tiragatšo (Kgaoditšwe)

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
nso: Palo ya dipaete magareng ga mathomo a mothalo le mathomo a mothalo o latelago

en: The number of columns in the table
nso: Palo ya dikholomo lenaneong

en: The number of columns of the pixbuf
nso: Palo ya dikholomo tša pixbuf

en: The number of decimal places that are displayed in the value
nso: Palo ya mafelo a someng ao a bontšhitšwego go boleng

en: The number of decimal places to display
nso: Palo ya mafelo a someng ao a swanetšego go bontšhwa

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
nso: Palo ya mapheko ao a sa tšwelego pele bareng ya tšwelopele (ge e bontšhwa ka setaele se sa tšwelego pele)

en: The number of rows in the table
nso: Palo ya methalo lenaneong

en: The number of rows of the pixbuf
nso: Palo ya methalo ya pixbuf

en: The number of samples per pixel
nso: Palo ya mehlala go ya ka dikarolwana tše bopago seswantšho

en: The orientation of the toolbar
nso: Thulaganyo ya bara ya sedirišwa

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
nso: Go aletša mo go tla tsenywago ka tlase ga sedirišwa.

en: The padding to insert at the left of the widget.
nso: Go aletša mo go tla tsenywago go lanngele la sedirišwa.

en: The padding to insert at the right of the widget.
nso: Go aletša mo go tla tsenywago go lagoja la sedirišwa.

en: The padding to insert at the top of the widget.
nso: Go aletša mo go tla tsenywago ka godimo ga sedirišwa.

en: The page increment of the adjustment
nso: Koketšo ya letlakala ya tokišo

en: The page size of the adjustment
nso: Bogolo bja letlakala bja tokišo

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
nso: Sedirišwa seo e lego motswadi sa sedirišwa se. E swanetše go ba sedirišwa sa Seswaro

en: The pixbuf to render
nso: Pixbuf yeo e swanetšego go newa

en: The position in which the current value is displayed
nso: Boemo bjo boleng bja gona bjale bo bontšhitšwego go bjona

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
nso: Boemo bja mafelelo a fapanego a kgetho go tšwa leswaong leo le šupago mo o lego lešaleng

en: The representation being used for image data
nso: Boemedi bjo bo dirišetšwago tsebišo ya seswantšho

en: The row number to attach the bottom of the child to
nso: Nomoro ya mothalo yeo go swanetšego go kgokaganywa bokatlase bja ngwana go wona

en: The row number to attach the top of a child widget to
nso: Nomoro ya mothalo yeo go swanetšego go kgokaganywa bokagodimo bja sedirišwa sa ngwana go wona

en: The row number to attach the top of the child to
nso: Nomoro ya mothalo yeo go swanetšego go kgokaganya bokagodimo bja ngwana go wona

en: The screen where this window will be displayed
nso: Sekirini seo lefesetere le le tla bontšhwago

en: The selected color
nso: Mmala o kgethilwego

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
nso: Letšatši le kgethilwego (bjalo ka nomoro magareng ga 1 le 31, goba 0 go kgetholla letšatši leo le kgethilwego gona bjale)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
nso: Kgwedi e kgethilwego (bjalo ka nomoro magareng ga 0 le 11)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
nso: Boleng bjo kgethilwego bjo bonagatšago seetša (0 e bonagalago ka mo go feletšego, 65535 e bonagatša seetša ka mo go feletšego)

en: The selected year
nso: Ngwaga o kgethilwego

en: The step increment of the adjustment
nso: Koketšo ya mogato ya tokišo

en: The stock ID of the stock icon to render
nso: Boitsebišo bja ID bja leswao la setoko leo le swanetšego go newa

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
nso: Leswao la setoko leo le bonagaditšwego didirišweng tšeo di emelago mogato wo.

en: The stock icon displayed on the item
nso: Leswao la setoko leo le bontšhitšwego selong

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
nso: Setaele sa sedirišwa se na le tshedimošo ka kamoo se tla bonagalago ka gona (mebala, bj.bj)

en: The text of the label
nso: Sengwalwa sa leswao

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
nso: Sengwalwa sa leswao se akaretša go swaya ga XML. Bona pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
nso: Sengwalwa seo se swanetšego go bontšhwa go bontšha fonto e kgethilwego

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
nso: Nako pele ga go uta seka-lelokelelo la dikagare ge selaetši se šuthela go seka-lelokelelo la dikagare

en: The title of the color selection dialog
nso: Sehlogo sa poledišano ya kgetho ya mmala

en: The title of the font selection dialog
nso: Sehlogo sa poledišano ka kgetho ya fonto

en: The title of the window
nso: Sehlogo sa lefesetere

en: The toggle button can be activated
nso: Konope ya go thumaša le go tima e ka diragatšwa

en: The toggle state of the button
nso: Boemo bja go thumaša le go tima ga konope

en: The type of message
nso: Mohuta wa molaetša

en: The type of operation that the file selector is performing
nso: Mohuta wa mošomo wo sekgethi sa faele se o dirago

en: The type of the window
nso: Mohuta wa lefesetere

en: The value
nso: Boleng

en: The value of the adjustment
nso: Boleng bja tokišo

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
nso: Boleng bjo bo bušitšwego ke gtk_radio_action_get_current_value() ge mogato wo e le mogato wa gona bjale wa sehlopha sa wona.

en: The vertical alignment of the label
nso: Teka-tekanyo e tsepamego ya leswao

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
nso: Teka-tekanyo e tsepamego, go tloga go 0 (godimo) go ya go 1 (ka tlase)

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
nso: Sedirišwa seo se swanetšego go diragatšwa ge senotlelo sa kgopolo sa leswao se gateletšwe

en: The widget to be monitored for accelerator changes
nso: Sedirišwa seo se tla bewago leihlo bakeng sa diphetogo tša seakgofiši

en: The width of the empty border outside the containers children
nso: Bophara bja mollwane o se nago selo ka ntle ga bana ba diswaro

en: The width of the layout
nso: Bophara bja go bea

en: The window gravity of the window
nso: Maatlakgogedi a lefesetere a lefesetere

en: The x-align
nso: Teka-tekanyo ya x

en: The xpad
nso: Moseme wa x

en: The y-align
nso: Teka-tekanyo ya y

en: The ypad
nso: Moseme wa y

en: Theme Name
nso: Leina la Sehlogo

en: Title
nso: Sehlogo

en: Title to appear in column header
nso: Sehlogo seo se swanetšego go tšwelela hlogwaneng ya kholomo

en: Toggle state
nso: Boemo bja konope ya go thumaša le go tima

en: Toolbar Style
nso: Setaele sa Bara ya Sedirišwa

en: Toolbar icon size
nso: Bogolo bja leswao la bara ya sedirišwa

en: Toolbar style
nso: Setaele sa bara ya sedirišwa

en: Tooltip
nso: Maele a sedirišwa

en: Top Attach
nso: Kgokaganya Godimo

en: Top Padding
nso: Go Aletša Godimo

en: Top attachment
nso: Kgokaganyo ya godimo

en: TreeModel column containing the column span values
nso: Kholomo ya Mohlala wa Mohlare e nago le dika tša tekanyo ya kholomo

en: TreeModel column containing the row span values
nso: Kholomo ya Mohlala ya Mohlare yeo e nago le dika tša tekanyo ya mothalo

en: TreeModelSort Model
nso: Mohlala wa TreeModelSort

en: TreeView Model
nso: Mohlala wa TreeView

en: Trough Border
nso: Mollwane wa Sedibelo

en: Type hint
nso: Tlanya keletšo

en: Type of bevel around toolbar buttons
nso: Mohuta wa sethadi sa diswantšho go dikologa dikonope tša bara ya sedirišwa

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
nso: Mohuta wa seka-dikarolwana tše bopago seswantšho tše lwantšhago leina le lengwe: ga e gona, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
nso: Thalela

en: Underline set
nso: Peakanyo ya go thalela

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
nso: Selemogi sa moswana-noši sa lefesetere seo se tla dirišetšwago go boloka lenaneo gape

en: Update Policy
nso: Dira gore Pholisi e be Nakong

en: Update policy
nso: Dira gore pholisi e be nakong

en: Upper
nso: Godingwana

en: Upper limit of ruler
nso: Tekanyo ya godingwana ya sethala-mola

en: Use Preview Label
nso: Diriša Leswao la Ponelopele

en: Use alpha
nso: Diriša alfa

en: Use font in label
nso: Diriša fonto leswaong

en: Use markup
nso: Diriša go swaya

en: Use separator
nso: Diriša searodi

en: Use size in label
nso: Diriša bogolo leswaong

en: Use stock
nso: Diriša setoko

en: Use underline
nso: Diriša go thalela

en: Value
nso: Boleng

en: Value Position
nso: Boemo bja Boleng

en: Value in list
nso: Boleng lelokelelong

en: Value spacing
nso: Go dira sekgoba ga boleng

en: Vertical Adjustment
nso: Tokišo e Tsepamego

en: Vertical Adjustment for the widget
nso: Tokišo e Tsepamego bakeng sa sedirišwa

en: Vertical Alignment
nso: Teka-tekanyo e Tsepamego

en: Vertical Offset
nso: Go Leka-lekanywa mo go Tsepamego

en: Vertical Padding
nso: Go Aletša mo go Tsepamego

en: Vertical Scrollbar Policy
nso: Pholisi ya Bara ya go ya godimo le tlase e Tsepamego

en: Vertical Separator Width
nso: Bophara bja Searodi se Tsepamego

en: Vertical Tab Border
nso: Mollwane wa Tab o Tsepamego

en: Vertical adjustment
nso: Tokišo e tsepamego

en: Vertical adjustment for the text widget
nso: Tokišo e tsepamego bakeng sa sedirišwa sa sengwalwa

en: Vertical alignment
nso: Teka-tekanyo e tsepamego

en: Vertical alignment for child
nso: Teka-tekanyo e tsepamego bakeng sa ngwana

en: Vertical options
nso: Dikgetho tše tsepamego

en: Vertical padding
nso: Go aletša mo go tsepamego

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
nso: Boemo bjo tsepamego bja ngwana sekgobeng seo se lego gona. 0.0 e leka-lekantšwe godimo, 1.0 e leka-lekantšwe tlase

en: Vertical scale
nso: Sekala se tsepamego

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
nso: Sekgoba se tsepamego magareng ga disele.  E swanetše go ba nomoro e lekanetšego

en: View allows user to search through columns interactively
nso: Pono e dumelela modiriši go nyakišiša dikholomong ka poledišano

en: View is reorderable
nso: Pono e ka laelwa gape

en: Visibility
nso: Ponagalo

en: Visible
nso: Bonagala

en: Visible Window
nso: Lefesetere le Bonagalago

en: Visible when horizontal
nso: E bonagala ge e rapame

en: Visible when vertical
nso: E bonagala ge e tsepame

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
nso: Ge eba e le THEREŠO, dikemedi tše se nago selo tša lelokelelo la dikagare bakeng sa mogato wo di utilwe.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
nso: Ge bara ya go ya godimo le tlase e rapamego e bontšhitšwe

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
nso: Ge lelokelelo la dikagare e le seka-lelokelelo la dikagare, boemo bja dikarolwana tše mmalwa tše bopago seswantšho bo swanetše go leka-lekanywa ka mo go rapamego

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
nso: Ge lelokelelo la dikagare e le seka-lelokelelo la dikagare, boemo dikarolwaneng tše tše mmalwa tše bopago seswantšho bo leka-lekanywa ka mo go tsepamego

en: When the vertical scrollbar is displayed
nso: Ge bara ya go ya godimo le tlase e tsepamego e bontšhitšwe

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
nso: Ge eba Tab e tla feleletša ka gore tlhaka ya tab e tsentšhwe

en: Whether a palette should be used
nso: Ge eba go swanetše go dirišwa kgetho ya mebala e lego gona

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
nso: Ge eba konope ya go dikologa e swanetše go phuthela ge e fihlelela ditekanyo tša yona

en: Whether an empty value may be entered in this field
nso: Ge eba boleng bjo bo se nago selo bo ka tsenywa lepatlelong le

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
nso: Ge eba dikonope tša go hlama/go laola ka bokgoni difaele tšeo di swanetšego go bontšhwa

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
nso: Ge eba dibara tša didirišwa tša tlhaelelo di na le sengwalwa feela, sengwalwa le maswao, maswao feela, bj.bj.

en: Whether entered text overwrites existing contents
nso: Ge eba sengwalwa se tsentšhitšwego se ngwala godimo ga dikagare tšeo di šetšego di le gona

en: Whether entered values must already be present in the list
nso: Ge eba boleng bjo tsentšhitšwego bo swanetše gore bo be bo šetše go le gona lelokelelong

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
nso: Ge eba boleng bjo bo nago le phošo bo fetolwa ka mo go itiragalelago go ya go koketšo e kgauswi ya mogato konopeng ya go dikologa

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
nso: Ge eba sekgoba se oketšegilego seo se filwego ngwana se swanetše go abelwa ngwana goba se dirišwe e e le sa go aletša

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
nso: Ge eba gtk_widget_show_all() ga e a swanela go kgoma sedirišwa se

en: Whether images should be shown in menus
nso: Ge eba diswantšho di swanetše go bontšhwa malokelelong a dikagare

en: Whether lines are wrapped at widget edges
nso: Ge eba methaladi e phuthetšwe dintlheng tša sedirišwa

en: Whether list item matching is case sensitive
nso: Ge e ba selo sa lelokelelo se swanago e le lepokisi le taba e tseneletšego

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
nso: Ge eba diakgofiši tša lelokelelo la dikagare di ka fetolwa ka go gatela senotlelo selong sa lelokelelo la dikagare

en: Whether non-numeric characters should be ignored
nso: Ge eba ditlhaka tšeo e sego dinomoro di swanetše go hlokomologwa

en: Whether or not to give the color an alpha value
nso: Ge eba o swanetše go nea mmala boleng bja alfa goba aowa

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
nso: Ge eba go swanetše go bolokwe sengwalwa ka moka serapeng se tee goba aowa

en: Whether selected font size is shown in the label
nso: Ge eba bogolo bjo kgethilwego bja fonto bo bontšhitšwe leswaong

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
nso: Ge eba sediri sa sekgoba ke mothaladi o tsepamego goba feela ga o na selo

en: Whether stock icons should be shown in buttons
nso: Ge eba maswao a setoko a swanetše go bontšhwa ka dikonopeng

en: Whether tabs should be shown or not
nso: Ge eba di-tab di swanetše go bontšhwa goba aowa

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
nso: Ge eba di-tab di swanetše go ba le bogolo bja mohuta o swanago

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
nso: Ge eba dilo tša lelokelelo la dikagare la tše kgeitšwego le swanetše go oketšwa malokelelong a dikagare

en: Whether the action group is enabled.
nso: Ge eba sehlopha sa mogato se kgontšhitšwe.

en: Whether the action group is visible.
nso: Ge eba sehlopha sa mogato se a bonagala.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
nso: Ge eba mogato o tšewa o le bohlokwa. Ge eba e le THEREŠO, dikemedi tša selo sa sedirišwa bakeng sa mogato wo di bontšha sengwalwa go mokgwa wa GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Whether the action is enabled.
nso: Ge eba mogato o kgontšhitšwe.

en: Whether the action is visible.
nso: Ge eba mogato o a bonagala.

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
nso: Ge eba sedirišwa sa tirišo e abilwego bakeng sa diponelopele tše tlwaetšwego di swanetše go bontšhwa.

en: Whether the application will paint directly on the widget
nso: Ge eba tirišo e tla penta ka go lebanya sedirišweng

en: Whether the arrow keys move through the list of items
nso: Ge eba dinotlelo tša lerungwana di šutha ka lelokelelo la dilo

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
nso: Ge eba mmala o bonagalago ka morago o tlatša bophagamo ka moka bja mothaladi goba feela bophagamo bja ditlhaka tše swailwego

en: Whether the border should be shown or not
nso: Ge eba mollwane o swanetše go bontšhwa goba aowa

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
nso: Ge eba konope e tšea hlokomelo ge e kgotlwa ka legotlwana

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
nso: Ge eba ngwana o swanetše go amogela sekgoba se oketšegilego ge motswadi a gola

en: Whether the children should all be the same size
nso: Ge e ba bana ka moka ba swanetše go ba bogolo bjo swanago

en: Whether the color selector should allow setting opacity
nso: Ge eba sekgethi sa mmala se swanetše go dumelela go beakanya ponagalo ya seetša

en: Whether the column can be reordered around the headers
nso: Ge eba kholomo e ka laelwa gape go dikologa dihlogwana

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
nso: Ge eba boleng bja gona bjale bo bonagaditšwe bjalo ka mothaladi kgauswi le seširogi

en: Whether the cursor should blink
nso: Ge eba leswao la go šupa mo o lego le swanetše go ponya

en: Whether the entry contents can be edited
nso: Ge eba dikagare tša tseno di ka lokišwa

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
nso: Ge eba lepokisi la ditiragalo le a bonagala, go fapana le go se bonagale le go dirišetšwa feela go thea molaba wa ditiragalo.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
nso: Ge eba lefesetere la go thea molaba wa ditiragalo la lepokisi la ditiragalo leo le lego ka godimo ga lefesetere la sedirišwa sa ngwana go fapana le leo le lego ka tlase ga lona.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
nso: Ge eba sekatološi se butšwe gore se utolle sedirišwa sa ngwana

en: Whether the header can be clicked
nso: Ge eba hlogwana e ka kgotlwa

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
nso: Ge eba difaele le diphuthedi tše utilwego di swanetše go bontšhwa

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
nso: Ge eba go lebiša hlokomelo ga tsebišo go ka gare ga Lefesetere le la Gtk

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
nso: Ge e ba selo se swanetše go ba bogolo bjo swanago le dilo tše dingwe tša mohuta o swanago

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
nso: Ge eba selo se swanetše go amogela sekgoba se oketšegilego ge bara ya sedirišwa e gola

en: Whether the label is drawn in the selected font
nso: Ge eba leswao le thadilwe ka fonto e kgethilwego

en: Whether the label is drawn with the selected font size
nso: Ge eba leswao le thadilwe ka bogolo bjo kgethilwego bja fonto

en: Whether the label text can be selected with the mouse
nso: Ge eba sengwalwa sa leswao se ka kgethwa ka legotlwana

en: Whether the menu item is checked
nso: Ge eba selo sa lelokelelo la dikagare se lekotšwe

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
nso: Ge eba selo sa lelokelelo la dikagare le bonagala bjalo ka selo sa lelokelelo la dikagare tša radio

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
nso: Ge e ba pixbuf e na le kanale ya alfa

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
nso: Ge eba sedirišwa sa ponelopele se swanetše go tšea sekgoba ka moka seo se se abetšwego

en: Whether the progress is shown as text
nso: Ge eba tšwelopele e bontšhwa bjalo ka sengwalwa

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
nso: Ge eba dikemedi tša mogato wo di swana le dikemedi tša mogato wa radio

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
nso: Ge eba (di)faele tše kgethilwego di swanetše go lekanyetšwa go faele ya mo gae: di-STS

en: Whether the selected font style is shown in the label
nso: Ge eba setaele se kgethilwego sa fonto se bontšhitšwe leswaong

en: Whether the separator is drawn, or just blank
nso: Ge eba searodi se thadilwe, goba ga go na selo

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
nso: Ge eba konope ya go dikologa e swanetše go bewa nakong ka mehla, goba ge eba boleng bo le molaong

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
nso: Ge eba bara e bontšhago boemo e na le tshwaro ya go lokiša bogolo bja mogato wa ka godimo

en: Whether the text can be modified by the user
nso: Ge eba sengwalwa se ka mpshafatšwa ke modiriši

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
nso: Ge eba selo sa bara ya sedirišwa se tšewa e le sa bohlokwa. Ge eba e le THEREŠO, dikonope tša bara ya sedirišwa di bontšha sengwalwa go mokgwa wa GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
nso: Ge eba selo sa bara ya sedirišwa se a bonagala ge bara ya sedirišwa e le thulaganyong e rapamego.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
nso: Ge eba selo sa bara ya sedirišwa se a bonagala ge bara ya sedirišwa e le thulaganyong e tsepamego.

en: Whether the toplevel is the current active window
nso: Ge eba mogato o phagamego ke lefesetere la gona bjale le šomago

en: Whether the widget can accept the input focus
nso: Ge eba sedirišwa se ka amogela go lebiša hlokomelo ga tsebišo

en: Whether the widget can be the default widget
nso: Ge eba sedirišwa e ka ba sedirišwa sa tlhaelelo

en: Whether the widget has the input focus
nso: Ge eba sedirišwa se na le go lebiša hlokomelo ga tsebišo

en: Whether the widget is part of a composite widget
nso: Ge eba sedirišwa ke karolo ya sedirišwa se kopanego

en: Whether the widget is the default widget
nso: Ge eba sedirišwa ke sedirišwa sa tlhaelelo

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
nso: Ge eba sedirišwa ke sedirišwa se lebišago hlokomelo ka gare ga mogato o phagamego

en: Whether the widget is visible
nso: Ge eba sedirišwa se a bonagala

en: Whether the widget responds to input
nso: Ge eba sedirišwa se arabela go tsebišo

en: Whether the window should be decorated by the window manager
nso: Ge eba lefesetere le swanetše go kgabišwa ke molaodi wa lefesetere

en: Whether this tag affects background height
nso: Ge eba leswao le le kgoma bophagamo bjo bo lego ka morago

en: Whether this tag affects indentation
nso: Ge eba leswao le le kgoma go ngwala magareng ga methaladi

en: Whether this tag affects line wrap mode
nso: Ge eba leswao le le kgoma mokgwa wa go phuthela mothaladi

en: Whether this tag affects paragraph justification
nso: Ge eba leswao le le kgoma tokafatšo ya serapa

en: Whether this tag affects strikethrough
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma go kgabaganya

en: Whether this tag affects tabs
nso: Ge eba leswao le le kgoma di-tab

en: Whether this tag affects text editability
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma go lokišega ga sengwalwa

en: Whether this tag affects text visibility
nso: Ge eba leswao le le kgoma go bonagala ga sengwalwa

en: Whether this tag affects the background color
nso: Ge eba kgokaganyo ye e ama mmala o bonagalago ka morago

en: Whether this tag affects the background stipple
nso: Ge eba leswao le le kgoma go fsifatšwa mo go lego ka morago

en: Whether this tag affects the cell background color
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma mmala o bonagalago ka morago wa sele

en: Whether this tag affects the font family
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma lapa la fonto

en: Whether this tag affects the font size
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma bogolo bja fonto

en: Whether this tag affects the font stretch
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma go atologa ga fonto

en: Whether this tag affects the font style
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma setaele sa fonto

en: Whether this tag affects the font variant
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma go fapana ga fonto

en: Whether this tag affects the font weight
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma boima bja fonto

en: Whether this tag affects the foreground color
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma mmala o bonagalago ka pele

en: Whether this tag affects the foreground stipple
nso: Ge eba leswao le le kgoma go fsifatšwa ga ka pele

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma leleme leo sengwalwa se newago ka lona

en: Whether this tag affects the left margin
nso: Ge eba leswao le le kgoma morumo wa lanngele

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
nso: Ge eba leswao le le kgoma palo ya dikarolwana tše bopago seswantšho ka godimo ga methaladi

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
nso: Ge eba leswao le le kgoma palo ya dikarolwana tše bopago seswantšho magareng ga methaladi e phuthetšwego

en: Whether this tag affects the right margin
nso: Ge eba leswao le le kgoma morumo wa lagoja

en: Whether this tag affects the rise
nso: Ge eba kgokaganyo e kgoma go gola

en: Whether this tag affects underlining
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kgoma go thalela

en: Whether this tag scales the font size by a factor
nso: Ge eba kgokaganyo ye e kala bogolo bja fonto ka lebaka

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
nso: Ge eba o swanetše go diragatša sedirišwa sa tlhaelelo (bjalo ka konope ya tlhaelelo poledišanong) ge go kgotlwa Tsena

en: Whether to allow multiple files to be selected
nso: Ge eba o swanetše go dumelela difaele tše dintši tšeo di swanetšego go kgethwa

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
nso: Ge eba go swanetše go lwantšhwe leina le lengwe la difonto tša Xft; 0=aowa, 1=ee, -1=tlhaelelo

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
nso: Ge eba o swanetše go bontšha leswao la setoko leo le nago le leina la faele ya ponelopele.

en: Whether to display an "inconsistent" state
nso: Ge eba e swanetše go bontšha boemo bja "go se kwane"

en: Whether to display the column
nso: Ge eba go swanetše go bontšhwe kholomo

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
nso: Ge eba go swanetše go thalwe selaetši sa go bontšha hlokomelo ka gare ga didirišwa

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
nso: Ge eba go swanetše go eletšwe difonto tša Xft; 0=aowa, 1=ee, -1=tlhaelelo

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
nso: Ge eba o swanetše go bea searodi magareng ga sengwalwa sa dipoledišano sa molaetša le dikonope

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
nso: Ge eba o swanetše go kgetha dikagare tša tseno ge e lebišitše hlokomelo

en: Whether to show a sort indicator
nso: Ge eba go swanetše go bontšhwa selaetši sa go hlaola

en: Whether to strike through the text
nso: Ge eba o swanetše go kgabaganya sengwalwa

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
nso: Ge eba go swanetše go dirišwa boleng bja thoto ya snap_edge goba boleng bjo bo hweditšwego go handle_position

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
nso: Ge eba go swanetše go phuthelwa methaladi le gatee, mellwaneng ya lentšu, goba mellwaneng ya tlhaka

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
nso: Ge eba maswao a mabedi ao a bontšhago mo o lego a swanetše go bontšhwa bakeng sa sengwalwa se tswakilwego sa lanngele go ya go lagoja le lagoja go ya go lanngele

en: Whether words are wrapped at widget edges
nso: Ge eba mantšu a phuthetšwe dintlheng tša sedirišwa

en: Which side of the notebook holds the tabs
nso: Ke lehlakore lefe la puku ya go ngwalela dintlha leo le swerego di-tab

en: Widget
nso: Sedirišwa

en: Widget name
nso: Leina la sedirišwa

en: Widget to put in column header button instead of column title
nso: Sedirišwa seo se swanetšego go tsenywa konopeng ya hlogwana ya kholomo go e na le sehlogo sa kholomo

en: Widget to use as the item label
nso: Sedirišwa seo se swanetšego go dirišwa bjalo ka leswao la selo

en: Width
nso: Bophara

en: Width in chars
nso: Bophara mašaleng

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
nso: Bophara bja mollwane go dikologa lefelo la konope ka tlase ga poledišano

en: Width of border around the label and image in the message dialog
nso: Bophara bja mollwane go dikologa leswao le seswantšho poledišanong ya molaetša

en: Width of border around the main dialog area
nso: Bophara bja mollwane go dikologa lefelo le legolo la poledišano

en: Width of handle
nso: Bophara bja go swara

en: Width of scrollbar or scale thumb
nso: Bophara bja bara ya go ya godimo le tlase goba sekala

en: Width of the border around the tab labels
nso: Bophara bja mollwane go dikologa maswao a tab

en: Width of the horizontal border of tab labels
nso: Bophara bja mollwane o rapamego bja maswao a tab

en: Width of the left margin in pixels
nso: Bophara bja morumo wa lanngele dikarolwaneng tše bopago seswantšho

en: Width of the right margin in pixels
nso: Bophara bja morumo wa lagoja dikarolwaneng tše bopago seswantšho

en: Width of the vertical border of tab labels
nso: Bophara bja mollwane o tsepamego bja maswao a tab

en: Width request
nso: Kgopelo ya Bophara

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
nso: Bophara, dikarolwaneng tše bopago seswantšho, magareng ga selaetši sa go lebiša hlokomelo le 'lepokisi' la sedirišwa

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
nso: Bophara, dikarolwaneng tše bopago seswantšho, bja mothaladi wa selaetši sa go lebiša hlokomelo

en: Window Placement
nso: Go Bewa ga Lefesetere

en: Window Position
nso: Boemo bja Lefesetere

en: Window Role
nso: Karolo e Bapalwago ke Lefesetere

en: Window Title
nso: Sehlogo sa Lefesetere

en: Window Type
nso: Mohuta wa Lefesetere

en: Word Wrap
nso: Go Phuthela Lentšu

en: Wrap
nso: Phuthela

en: Wrap Mode
nso: Mokgwa wa go Phuthela

en: Wrap mode
nso: Mokgwa wa go phuthela

en: Wrap mode set
nso: Peakanyo ya mokgwa wa go phuthela

en: Wrap width
nso: Phuthela bophara

en: X Alignment of the column header text or widget
nso: Teka-tekanyo ya X ya sengwalwa sa hlogwana ya kholomo goba sedirišwa

en: X align
nso: Teka-tekanyo ya X

en: X alignment of the child
nso: Teka-tekanyo ya X ya ngwana

en: X pad
nso: Moseme wa X

en: X position
nso: Boemo bja X

en: X position of child widget
nso: Boemo bja X bja sedirišwa sa ngwana

en: Xft Antialias
nso: Selwantšhi sa leina le lengwe sa Xft

en: Xft DPI
nso: DPI ya Xft

en: Xft Hint Style
nso: Setaele sa Keletšo ya Xft

en: Xft Hinting
nso: Go eletša ga Xft

en: Xft RGBA
nso: RGBA ya Xft

en: Y align
nso: Teka-tekanyo ya Y

en: Y alignment of the child
nso: Teka-tekanyo ya Y ya ngwana

en: Y pad
nso: Moseme wa Y

en: Y position
nso: Boemo bja Y

en: Y position of child widget
nso: Boemo bja Y bja sedirišwa sa ngwana

en: Year
nso: Ngwaga

en: height
nso: bophagamo

en: mode
nso: mokgwa

en: visible
nso: bonagala

en: width
nso: bophara

en: xalign
nso: teka-tekanyo ya x

en: xpad
nso: moseme wa x

en: yalign
nso: teka-tekanyo ya y

en: ypad
nso: moseme wa y
